İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Mutfak Tabureleri

Yaşam tarzı günden güne değişiyor. Değişen yaşam tarzıyla birlikte yaşam alanlarının kullanımı ve geçirilen zaman da bu değişimden doğal olarak etkileniyor. Artık modern yaşamın bir getirisi olarak mutfaklar sadece yemek yapılan yerler değil, en çok vakit geçirilen alanlardan biri. Bu nedenle mutfak dekorasyonları öncelikli olarak yemek yapmak ve servis üzerine kurulsa da artık oturma alanı, masa ve tabureler de mutfakların birer parçası haline geldi. Özellikle Amerikan tarzı olan mutfak ve oturma alanlarının iç içe olduğu yaşam alanlarında mutfak taburesi modelleri oldukça önemli. Ortada bulunan masa veya tezgahta yemek yemek, bir şeyler içmek, hatta misafir ağırlamak için fonksiyonel özellikler sunan tabure modellerini kullanabilirsiniz. Mekanın yüz ölçümü ve tasarımına uygun olarak seçebileceğiniz her türlü mutfak taburesi ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor.

Zevkinize Uygun Mutfak Taburesi Modelleri

Mutfak alanının en iyi şekilde kullanılması günümüz dünyasının olmazsa olmazları arasında yer alır. Yemek yaparken size alan bırakacak ve aynı zamanda ulaşmak istediğiniz her şeye kolayca ulaşmanızı sağlayacak bir tasarım mutfağın ana felsefesini oluşturur. Fakat artık bunun dışında fonksiyonellik mutfağın yeni trendi.

 • Mutfak mobilyaları arasında yer alan tabure modelleri, mutfaktaki alanın en iyi şekilde kullanılması için yardımcı olacak seçenekler sunar. Tasarım olarak farklı şekil ve boyutlarda sunulan tabure modelleri arasından mutfaktaki alanınıza en uygun boyutlardaki tabureleri seçebilirsiniz.
 • Tabure seçerken mutfakta kullanılan genel ton ve renk dağılımına dikkat etmek oldukça önemlidir. Ayrıca masa tasarımı, kullanılan aksesuarlar ve sunum gereçleri ile uyumlu bir ton yakalamanız bütünlük açısından oldukça başarılı olacaktır.
 • Mutfağınızda tabureleri kullanacağınız alanın genişliği, darlığı, köşe durumları ve hacimleri dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Çok fazla yer kaplamaması için oturma alanı daha dar ama uzun tabure modelleri tercih edebilir, köşeli noktalar için kare, dikdörtgen gibi farklı şekillerde sunulan tabure modellerine yönelebilirsiniz.
 • Mutfakta bir yemek bölümü oluşturmak istiyorsanız mutfak taburesi modellerini set halinde alabilirsiniz. Masa, tabureler ve diğer gereçlerin bir arada sunulduğu setler hem daha ekonomik hem de daha bütüncül bir tarz sunacaktır.
 • Sadece evlerde değil, iş yerleri, kafe ve bar gibi dekorasyonunda şıklığa önem veren mekanlarda da tabure modelleri kullanılır. Ahşap, metal, plastik, üstü kumaş altı demir ayaklı gibi birçok model arasından seçim yaparak mekanınıza farklı bir hava katabilirsiniz.
 • Renk seçimi yaparken mutfakta kullandığınız genel tonlara dikkat etmeniz oldukça faydalı olacaktır. Canlı renkleri seçerek mutfağınıza farklı bir hava katabilir veya soft ve doğal renklere yönelerek daha klasik bir tarza yönelebilirsiniz.

Mutfakta Fonksiyonellik Arayanlar İçin Mutfak Tabureleri

Bir mekânı dekore ederken öncelikli olarak kişisel zevkler ön plana çıkar. Sonrasında bir bütünlük oluşturmak ve uyum yakalamak önemlidir. Konu mutfak olunca işler biraz daha değişir. Çünkü mutfakta tercih edilen ürünlerin fonksiyonel olması da oldukça önemlidir. Renkli, özgün ve farklı malzemelerden üretilen tabureleri tercih ederken tüm bu konulara dikkat etmeniz istediğiniz alanı kurgulamanıza oldukça katkı sağlayacaktır.

 • Mutfak taburesi modelleri bir bütün halinde tek malzemeden üretilebildiği gibi farklı iki ya da üç materyalin bir araya gelmesiyle de üretilebilir. Örneğin; tek parçalı ürünlerin tamamı ahşap, plastik, metal veya bambudur. Fakat iki materyalin bir araya geldiği ürünlerde oturma ve bacak kısımları genelde farklı malzemeden oluşur. Bu tarz modellerin üst oturma kısmı kumaş, deri, plastik veya ahşapken alt bacak kısımları ayarlanabilir metal, plastik, ahşap veya bambu olabilir.
 • Ahşap mutfak tabure modelleri, en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bu tabureler doğal malzemeden üretildiği için sağlığa hiçbir zararı bulunmaz. Basamaklı modeller sayesinde hem oturma alanını kullanabilir hem de mutfakta bir şeye ulaşmanız gerektiğinde üzerine çıkarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 • Mutfağınız eğer yeteri kadar geniş değilse tabure modellerinin katlamalı olan seçeneklerini tercih edebilir veya uzun metal ayaklı tabureleri kullanmadığınız zamanlarda üst üste geçirerek alandan tasarruf sağlayabilirsiniz.
 • Mutfak taburesi modellerinin oturma kısımları genelde süngerli veya daha yumuşak malzemeden yapılır. Bu sayede oturan kişi daha rahat eder. Bazı modellerde sırtınızı yaslayabileceğiniz kısa bir dayanak bölümü bulunur. Kısa modellerde ayaklar yere rahatlıkla değdiği için oturma pozisyonu daha rahattır. Fakat uzun modellerde bazen ayaklar yere değmez. Sırt ağrısı oluşmaması için oturma alanı kavisli şekilde tasarlanır.
 • Tabure bacaklarını farklı uzunluk ve fonksiyonlar sunar. Ayarlanabilir bacaklar sayesinde sadece mutfak masasında değil, istediğiniz tüm masalarda yüksekliği ayarlayarak tabureyi kullanabilirsiniz.
 • Mutfak taburesi modelleri arasında yer alan katlanır modelleri piknik veya doğa gezisi gibi etkinliklerde yanınıza alarak dinlenme molalarını daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Kumaştan üretilen ve katlandığında alanı oldukça küçülen modeller bagaja yerleştirmek için oldukça uygundur.
 • Çocuklar için özel olarak üretilen çocuk basamakları, renkli tabure modelleri ile onları mutlu edebilir, mutfakta özel bir yere sahip olduklarını hissettirebilirsiniz. Ayrıca çocuk taburesi modelleri kaymaz taban özellikleri sayesinde çocukların oturması için oldukça kullanışlıdır.

Mutfağınıza renk ve fonksiyonellik katacak mutfak taburesi modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, hızlı gönderim ve uygun fiyat avantajlarıyla sipariş edebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.