Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Müzik

Ruhunuzun gıdasını alabilmeniz için sayısız yöntem var ama son yıllarda yaşanan teknolojik atılım sayesinde bu yöntemlere yenileri de eklendi. Diğer yandan bir dönem Türkiye’de üretimi duran plaklar da aslına uygun şekilde basılıp müzikseverlerle buluşuyor. Eskiyle yeninin kol kola girdiği şu dönemde yapmanız gereken, ÇiçekSepeti’ne özel imkânlardan yararlanarak favori sanatçılarınızın albümlerini edinmek ve bu albümleri, birbirinden başarılı ekipmanlarla dinlemeye başlamak.

Pikapların Tozlarını Almanızın Vakti Geldi

Bir döneme damgasını vurmasına karşın kaset ve CD gibi diğer medyaların yaygınlaşmasının ardından üretimi duran plaklar, artık yeniden popüler. Özellikle Hi-Fi ses sistemleriyle müzik dinleyenlerin tercih ettikleri plaklar, gerek kartonetleri gerekse baskıya özel içerikleriyle dikkat çekmekte. Özellikle Avrupa ülkelerinde orijinal kayıtları temizlenerek yeniden basıma uygun hâle getirilen albümler, plak tutkunlarının koleksiyonlarını süslüyor.

Söz konusu plaklar olduğunda, plaklardaki müzik parçalarını dinlemek için uygun bir aygıt edinmek ya da eski pikapların tozunu almak gerekli. Bugün, gerek Hi-Fi tutkunlarına hitap eden gerekse giriş segmentine konumlandırılan birçok pikap üretiliyor. Kendinden hoparlörlü ve hatta pilli çözümlerin yanı sıra profesyonel amaçlarla da değerlendirilebilen çözümler mevcut. Şayet hâlihazırda çalışır durumda bir pikabınız varsa ve yalnızca iğne değişimiyle cihazı kullanabilecekseniz, elinizdeki aygıtla uyumlu iğneler edinerek müzik keyfinize ara verdiğiniz yerden devam edebilirsiniz.

Müzik Dinlerken Ses Ekipmanı Seçimine Dikkat

Müzisyenler ve prodüktörler tarafından dinlemeye en uygun hâle getirilen müzik eserlerinin takibi amacıyla sizin için mümkün olan en iyi ses ekipmanlarını tercih etmeniz gerekli. Giriş seviyesinde bulunan temel özellikli hoparlörler, tiz ve bas tonlarını olması gerektiği şekilde işitmenize engel olabilir. Benzer şekilde müzikten ziyade, film ve oyun takibine göre hazırlanan çok kanallı ses sistemleri de hedeflediğiniz müzik deneyimini yaşamanıza engel olabilir. Bu nedenlerle stereo ses çıkışı sağlayabilen, tercihen tweeter olarak nitelendirilen tiz hoparlörü ve mid/bas hoparlörleri ayrı durumdaki ses ekipmanlarını seçmeniz yerinde olur. Bu noktada, hem kablolu hem de Bluetooth özellikli birçok ürünü, ÇiçekSepeti üzerinden satın alabilirsiniz.

Müzik dinleme sürecini, bireysel olarak devam ettirmeyi planlıyorsanız, kulak içi ve kulak üstü formundaki kulaklıklar tam size göre. Ses ekipmanlarında olduğu gibi kablolu ve kablosuz versiyonları bulunan, geniş sürücülere sahip olan kulaklıklar, sevdiğiniz parçaları günün her saatinde ve her yerde dinlemenize yardım eder. Kimi modellerde bulunan mikrofonlar ise telefonunuza gelen aramalara yanıt vermenizi sağlar. Eğer yolculuklarınız ya da dış mekândayken bulunduğunuz yerler fazla gürültülüyse ve bu durum müzik keyfinizi baltalıyorsa, aktif ya da pasif gürültü engelleme mekanizmasına sahip modelleri mutlaka incelemelisiniz.

İçinizdeki Müzisyeni Enstrümanlarla Keşfedin

Müziğe ilgi duyuyorsanız, daha önce müzik eğitimi aldıysanız ya da alanında uzman isimlerden müzik eğitimi almayı planlıyorsanız, kendinize uygun enstrümanı ÇiçekSepeti aracılığıyla edinebilirsiniz. Telli, yaylı, üflemeli, tuşlu ve vurmalı müzik aletleri kullanarak hem notaya bağlı kalarak hem de müzik kulağınızla çıkardığınız eserleri dilediğiniz gibi icra edebilirsiniz.

Sahip olacağınız enstrümanlardan bazıları giriş seviyesinde yer alırken bazıları ise doğrudan doğruya profesyoneller için üretilir. Böylesi modeller stüdyo kayıtlarında da kullanılabilir. Eğer müzik icrası konusunda kendinize güveniyor ve stüdyolarda kayıt yapmayı hedefliyorsanız bu tarz ürünleri tercih edebilirsiniz. Ancak enstrümanınızla birlikte sehpa, pedal, amfi ve benzeri yardımcı ekipmanları da almayı unutmayın. Bu aksesuarlar, zira gerek icra gerekse kayıt sürecini olumlu yönde etkileyebilir. Siz de müziğe meraklıysanız ve müzik dinlerken aynı zamanda müzik parçalarını çalmak da istiyorsanız, ÇiçekSepeti'nde yer alan ürünleri inceleyebilir, satın alma işlemini ÇiçekSepeti üzerinden kolayca tamamlayabilirsiniz.