Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Müzik Aletleri

Müzik, hayatı güzelleştiren en güzel olguların başında gelir. Sıkıldığınızda, mutlu olduğunuzda, üzüldüğünüzde, kısacası her anınızda müzik ile iç içe olursunuz. Tabii ki sadece dinlemek değil bir müzik aleti çalmak, hayatınızda birçok şeyi değiştirebilir. O güne kadar fark etmediğiniz bir yeteneğinizle tanışabilir veya yeni bir hobi olarak başladığınız müzik aleti sizi günün stresinden kurtaran bir aracıya dönüşebilir. Enstrüman ya da çalgı aletleri olarak da isimlendirilen müzik aletleri, farklı tarzlar ve özellikleri ile öne çıkar. Dinlemeyi sevdiğiniz, sesini duyunca mutlu olduğunuz o özel aleti çalmak için ise eğitim almanız gerekir. Bunun için illa ki kurslara gitmenize gerek olmasa da online olarak videolar üzerinden deneme yanılma yaparak yeni bir müzik aleti öğrenebilirsiniz. Ayrıca sadece kendiniz için değil özel günler başta olmak üzere tüm günlerde sevdiklerinize bir müzik aleti hediye ederek onların yeni bir hobi edinmesine yardımcı olabilirsiniz. Yeni bir hobi ya da profesyonel bir iş olarak müzikle uğraşan herkesin ihtiyacı olan müzik aletleri ÇiçekSepeti enstrüman sayfasında! Hemen ürünleri inceleyerek indirimli fiyatlarla sipariş oluşturabilirsiniz.

Yalnızca iyi birer müzik dinleyicisi olarak kalmak istemeyip aynı zamanda amatör veya profesyonel bir müzik icracısı da olabilmeyi hedefleyenlerin değerlendirebilecekleri müzik aletleri, ÇiçekSepeti’ne özel avantajlarla müzikseverlerle buluşuyor. Tuşlu çalgılardan telli enstrümanlara, vurmalılardan üflemelilere kadar sayısız ürüne ev sahipliği yapan ÇiçekSepeti üzerinden dilediğiniz müzik aletlerini, kredi kartına taksit olanaklarıyla kolayca satın alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Farklı Türden Müzikleri Enstrümanlarla Keşfedin

Müzikle iç içe olan ya da ilgisi olan herkes, bir dönemde olsa bir müzik aleti çalmayı düşünmüştür. Bunun için gerekli zamanı bugüne kadar ayıramadıysanız belki de artık tam sırasıdır. Müzik kulağı, ritim duygusu gibi özelliklere sahipseniz oldukça kolay olacak olan müzik aleti öğrenimi eğitimle birlikte istediğiniz aleti çalmanızı sağlar. Bundan sonrası ise tamamen size kalmıştır. Müziği profesyonel bir meslek olarak belirleyebilir veya hobi olarak istediğiniz zaman gerçekleştireceğiniz bir şeye dönüştürebilirsiniz.

 • Müzik aletleri temelde telli çalgılar, tuşlu çalgılar, nefesli çalgılar ve vurmalı çalgılar olarak 4 ana gruba ayrılır. Her birinin çıkardığı ses ve çalma stili farklı olduğu gibi eğitimleri de farklıdır. Burada hangi müzik aletine kendinizi yakın hissettiğiniz ve yeteneğiniz olduğu konusu önemlidir. Seçeceğiniz müzik aletini daha önceden deneyimleyebilir veya çalışarak yeteneklerinizi keşfedebilirsiniz.
 • Telli çalgılar kendi içerisinde oldukça çeşitlilik gösterir. İlk akla gelenler ise klasik gitar, akustik gitar, ud, mandolin, ukulele, kanun gibi enstrümanlardır. Bu müzik aletleri arasında seçim yaparken icra etmek istediğiniz müzik türüne uygun seçim yapmanız gerekir. Örneğin; Türk Halk Müziği yapmak istiyorsanız mandolin veya ud daha uygun olacakken rock veya pop müzik icra etmek istiyorsanız klasik veya akustik gitarı tercih etmelisiniz.
 • Yaylı çalgı denildiğinde akla ilk gelen müzik aleti kemandır. Keman çıkardığı ses ve her müzik türüne uygunluğu ile herkesin beğenisini kazanır. Keman dışında ise çello, viyola, elektro keman, kontrbas, viyolonsel, yaylı tambur, kemençe ve kabak yaylı çalgılar kategorisinde yer alır.
 • Tuşlu çalgılar, en az diğer müzik aletleri kadar sevilir. Piyano, klavye, akordeon, org tuşlu çalgıların en önde gelenleri arasında yer alır. Klasik müzik için oldukça uygun olan duvar piyanoları ve kuyruklu piyanolar yaşam alanlarına görsel olarak da oldukça farklı bir hava katar. Org ise kullanım kolaylığı ve pratik olması nedeniyle oldukça tercih edilir.
 • Vurmalı çalgılar; davul, bateri, def, zil, bongo gibi farklı çeşitler sunar. Davul ve bateri ise vurmalı çalgılar arasında en popüler olanlarıdır. Her müzik türünde yeri olan bateri, ritim yeteneği olan herkesin çok seveceği bir müzik aleti olarak öne çıkar. Çocuklarınıza ritim duygusunu öğretmek için de bateriyi tercih edebilirsiniz.
 • Üflemeli (Nefesli) çalgılar; klarnet, fagot, ney, obua, flüt, saksafon gibi müzik aletlerinden oluşur. İlkokul seviyesinden itibaren öğretilen flüt, müzik eğitiminin temelinde yer alan nota öğrenimi için en pratik yolların başında gelir.
 • Vurmalı çalgılar arasında yer alan tef, özellikle kına geceleri gibi özel organizasyonlarda kullanılan bir müzik aletidir. O güne özel olarak hazırlanan tasarımı ile kına gecesinin eğlencesini artıran tef, daha sonrasında hatıra olarak saklanabilir.

Hayata Farklılık ve Eğlence Katan Müzik Aletleri

Müzik, ruhu beslerken aynı zamanda her yaştan insanın belli beceriler kazanmasına da yardımcı olur. Ritim duygusu, pratiklik, motor beceriler, sosyal ilişkiler ve daha fazlasını müzik aletleri ile kazanabilirsiniz. Çocuklarınız ve kendiniz için yeni bir hobi arıyor ya da ileride müzik ile ilgili bir çalışma yapmak istiyorsanız sizin için uygun olan enstrümanı bulmanız yeterli olacaktır.

 • Müzik aleti seçimi yapmadan önce müzik aletinin kullanıldığı tarzlara olan yatkınlığınızı test etmenizde fayda vardır. Her müzik aleti aynı hızda ve kolaylıkta öğrenilmeyeceği için öğrenim sürecinde hevesinizin kırılmamasını sağlayacak bir müzik aletini tercih edebilirsiniz.
 • Müzik aletleri; tasarım, renk, görüntü ve taşıma şekilleri ile de bir nevi tarzınızı yansıtır. Çalmayı istediğiniz müzik aletinin üzerinde yer alan motifler, renkler ve size ait hissettiren detaylar bulunması motivasyonunuzun artmasına yardımcı olacaktır.
 • Özellikle gelişim çağındaki çocukların bir müzik aleti çalması onlara çok fazla şey katacaktır. Çocukların sosyal ilişkilerini, motor becerilerini, duygusal iletişimini ve çevreyle kurduğu iletişimi düzenleyen enstrümanlar, aynı zamanda onların daha iyi vakit geçirmelerini sağlar. Ayrıca zeka gelişimi için oldukça faydalıdır.
 • Müzik aletlerinin bir diğer avantajı da yetenekli olmanız durumunda size farklı iş kolları ile tanıştırmasıdır. Hobi olarak başladığınız bir müzik aletine olan yeteneğiniz size hiç ummadığınız bir sosyal çevre ve kariyer imkanı sunabilir.
 • Hobi olarak çalınan müzik aletleri ise arkadaş ortamlarında eğlenceli ve güzel vakit geçirmenin en güzel yollarından birini sunar. Kurulan sofralarda, oturulan mekanlarda veya yapılan etkinliklerde bir şeyler çalarak sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilirsiniz.

Müziği hayatının bir parçası haline getirmek isteyen herkesin ihtiyacı olan enstrümanlar uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde! Beğendiğiniz ürünü hemen sipariş ederek hızlı gönderim ve farklı ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Müzik Aletleri, Sevginizi Notalarla Aktarmanıza Yardım Ediyor

Hem Türk hem de dünya müziğine dair ezgileri icra edebilmenizi sağlayan müzik aletleri, kendi içlerinde yapısal ve müzik icra süreçlerindeki konumlarına göre farklılık gösteriyor. Tuşlu çalgılar; org olarak da isimlendirilen klavye, piyano, akordeon, launchpad gibi enstrümanları kapsıyor. Elektronik yapıdaki müzik aletleri, pille ya da kendi adaptörleriyle çalıştırılabiliyor. Kullanım amacına göre amatör ve profesyonel müzisyenlere göre dizayn edilen modeller bulunurken profesyoneller için hazırlanan ürünler, kayıt aşamasında değerlendirilebiliyor. Kimi modellerde ise temel düzeyde kayıt ve farklı kanallardan kayıt özelliği yer aldığı için birden fazla sanal enstrümanın, çok katmanlı kayıtları yapılarak ortaya ilgi çekici müzikler çıkarılabiliyor. Telli müzik aletleri ise hem Batı enstrümanlarını hem de yerel enstrümanları içeriyor. Gitar, bağlama, ukulele gibi enstrümanlar, telli müzik aletleri kapsamında bulunuyor. Tellerinden üretildikleri ağacın yapısına dek pek çok değişkeni beraberinde getiren telli enstrümanlar, özelliklerine ve ses tonlarına göre amatör müzik faaliyetlerinde ya da profesyonel etkinliklerde görev alabiliyor.

Üflemeli ve Vurmalı Enstrümanlarla Müzik Projelerinin Önemli Bir Parçası Olun

Müzik enstrümanlarıyla ilk defa blok flüt ile tanışan müzik tutkunları, okul dönemlerinden edindikleri müzikal kabiliyetleri, daha kapsamlı üflemeli müzik aletleriyle sürdürmeyi arzu edebiliyor. Bu noktada, klarnet, yan flüt ve daha birçok enstrüman, üflemeli çalgılara meraklı olanların karşısına çıkıyor. Teknik ve yapısal bakımdan farklılık sergileyen müzik aletleri, bireysel müzik icra süreçlerinde değerlendirilebildiği gibi topluluk hâlinde gerçekleştirilen müzik faaliyetlerinde de kullanılabiliyor. Yan flüt gibi enstrümanlar, birçok aksesuarla birlikte gelerek temizlik ve bakım için ekstra harcama yapılmasının önüne geçiyor. Vurmalı enstrümanlar ise davul, elektronik davul, darbuka, tef türü müzik aletlerini kapsıyor. Eğlence odaklı zamanlarda, kına gecesi ve benzeri özel günlerde başvurulabilen tef ve darbuka, profesyonel müzik icra süreçlerinde perküsyon şeklinde kullanılabiliyor. Rock ve bunun gibi bateri kullanılan müzik türlerine meraklı olup ev ortamında kendi dijital davul setiyle çalışma yapmak isteyen müzik tutkunları, dijital davul modellerine yöneliyor. Elektronik yapısı sayesinde vuruşlarda dışarı ses vermeyip kulaklık ve hoparlör türü birimlere ses ileten ürünler, seçilen çözüme bağlı olarak kayıtlarda ve topluluk müziklerinde değerlendirilebiliyor.

Aynı Notalara, Farklı Kültürlere Ait Yaylı Müzik Aletleri ile Hayat Verin

Kemençe, keman, çello ve benzeri enstrümanlar, ÇiçekSepeti aracılığıyla edinebileceğiniz yaylı müzik aletleri arasında yer alıyor. Favori müzik türünüz ve kendinize yakın hissettiğiniz enstrümanları göz önüne alarak yönelebileceğiniz ürünler, amatör ve profesyonel müzisyenlerin kullanımına özel kategorize ediliyor. Giriş seviyesi ürünlerde kullanılan tel ve ağaç türü, profesyoneller için geliştirilen müzik aletlerinden farklı olabiliyor. Bu ve benzeri değişkenler, elde edilen sesin yapısını doğrudan doğruya etkileyebiliyor. Buradan hareketle, yaylı enstrümanları incelerken telli enstrümanlarda olduğu gibi müzik aletinin üretildiği ağaç türü ve teli gibi parametrelerin dikkatle incelenmesi öneriliyor. Eğer siz de müziğe gönül verenlerdenseniz ya da müzik tutkunu sevdikleriniz için bir hediye alma arifesindeyseniz, dünyanın önde gelen müzik enstrümanı markalarınca hazırlanan müzik aletlerini inceleyebilir, satın alma işlemini ÇiçekSepeti üzerinden kolayca tamamlayabilirsiniz.