Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Nabız Ölçer

Spor yaparken sürekli değişen hareket hali, doğal olarak nabzın da değişmesine yol açar. Ani iniş ve çıkış yapan nabzın takip edilmesi doğru antrenman için gereklidir. Yükselen nabızla birlikte yakılan kalori artarken vücut belli sınırlara ulaşır. İşte bu sınırları takip etmek olası sakatlıkların, nefes veya kalp rahatsızlıklarının önüne geçmek için gereklidir. Bunun için çeşitli modellerde sunulan nabız ölçerleri kullanmanız gerekir. Nabız ölçer saat, nabız ölçer bileklik ve parmaktan nabız ölçer gibi modelleri bulunan ürünler arasından seçim yaparak antrenmanlarınızı daha verimli hale getirebilirsiniz. Tüm nabız ölçer modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, kampanya ve indirimlerden yararlanarak uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Nabız Ölçer Modelleri

Birçok marka tarafından üretilen nabız ölçerler, genel olarak aynı görevi görse de gelişen teknoloji sayesinde farklı cihazlara entegre hale gelmiştir. Örneğin; günümüzde kullanılan akıllı saat modelleri, nabız ölçer akıllı saat özelliği ile donatılmıştır. Bu nedenle sadece nabız ölçer almak yerine birçok işlevi yerine getiren modelleri de tercih edebilirsiniz.

  • Parmaktan nabız ölçer modeller, kandaki oksijen doygunluğu, nabız hızı ve nabız gücü gibi verileri almanızı sağlar. Küçük boyutlu olması taşıma sorununu ortadan kaldırır. Çanta veya ceplerinizde bu cihazı taşıyabilirsiniz.
  • Nabız ölçer bileklik, alt kısmında bulunan kızılötesi sensörler sayesinde anlık nabız verinizi toplar. Bu sayede antrenman sırasında anlık nabız verinizi takip edebilir, kaç kalori yaktığınızı ve antrenman süresini ölçümleyebilirsiniz. Bileklik modellerinin bazıları akıllı telefonlarla entegre olarak tüm verilerinizi depolamanıza ve antrenman sürecini takip etmenize olanak tanır.
  • Nabız ölçer saat veya nabız ölçer akıllı saat olarak bilinen modeller ise teknolojinin tüm faydalarını sunan modeller olarak öne çıkar. Bu tarz ürünler kalori yakımı, hedefe ulaşma oranı, mesafe ölçümü, ortalama kondisyon gibi birçok veriyi anlık olarak sunar. Ayrıca tüm verilerinizi akıllı telefon ile entegre olarak istediğiniz aralıklarda depolar. Bunun dışında içinde bulunan egzersiz programları sayesinde farklı egzersizlerdeki nabız kontrollerini yapabilir, yoğun kalori yakımı için özel olarak sunulan aktif programlardan faydalanabilirsiniz.
  • Birçok nabız ölçer modeli, belli bir seviyede su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Antrenman sırasında ter vb. sıvılar gelmesi, nabız ölçerlere zarar vermez. Ayrıca yüzme ve su sporlarının birçoğunda nabız ölçer cihazları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Nabız Ölçer Kullanmanın Faydaları

Nabız ölçer cihazlar, verimli bir antrenman dışında sunduğu özellikler sayesinde zinde bir vücut için size yardımcı olur.

  • Egzersiz sırasında nefes nefese kalmadan doğru tempoda çalışmak için BPM aralığını doğru seçmek gerekir. Nabız ölçer cihazlar, hangi BPM değerinde en yüksek performansınıza ulaştığınızı anlamanın en kolay yolunu sunar. İdeal nabız aralığınızı ölçtükten sonra bu değeri nabız ölçer cihazınıza hedef aralığı olarak belirleyebilirsiniz.
  • Belirlediğiniz hedef aralığının altında veya üstünde olduğunuz nabız ölçer cihaz, uyarı verir. Böylelikle ideal BPM değerinde antrenman yapmaya devam edebilirsiniz.
  • Antrenman sırasında nefes kontrolü oldukça önemlidir. Bunun için kalp atış hızının yanı sıra nefes temponuzu da öğrenmeniz gerekir. Nefes kontrolü, özel antrenmanlarla sağlanan bir süreçtir. Bu süreç tamamlandığında daha az yorulur ve ciğerlerinizi tam kapasite kullanabilirsiniz.
  • Saat olarak tasarlanan nabız ölçerler, tasarım olarak oldukça hoştur. Sportif görünümünüze farklı bir hava katar. Bu modeller nabız ölçmenin yanı sıra bisiklet, trekking, tırmanış ve yüzme gibi outdoor sporlar sırasında size ekstra bilgiler sunar. İhtiyacınız olan tüm verileri anlık olarak takip ederek yaptığınız sporu daha verimli hale getirebilirsiniz.

Voit, Xiaomi, Spovan ve Garmin başta olmak üzere en iyi markaların nabız ölçer modelleri ÇiçekSepeti’nde! Mobil uygulama veya web sayfasını ziyaret ederek uygun fiyatlarla sipariş edebilir, hızlı gönderim avantajından yararlanabilirsiniz.