Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Narenciye Sıkacakları

Portakal, mandalina, turunç, greyfurt, limon gibi meyvelerden oluşan turunçgil ailesi; insanlar tarafından gerek katı olarak gerekse de suyu sıkılarak sık sık tüketilir. Vitamin bakımından zengin olan bu meyveler, bağışıklığınızın kuvvetlenmesine etki eder. Narenciye çeşitlerini kahvaltıda ya da günün farklı saatlerinde sıvı olarak tüketmeyi tercih ediyorsanız narenciye sıkacaklarından faydalanabilirsiniz. Doğal meyve suyu elde etmenizi sağlayan narenciye sıkacağı çeşitleri ÇiçekSepeti’nde!

Pratik Narenciye Sıkacağı Alternatifleri

Mutfağınızda, yemekleriniz veya salatalarınız için sık sık limon veya turunçgilleri sıkmayı tercih ediyorsanız pratik bir şekilde kullanabileceğiniz narenciye sıkacaklarını tercih edebilirsiniz. Bu sıkacakların plastik, bambu, cam ve porselen seçenekleri bulunur.

Döküm, cam, bambu narenciye sıkacakları ile işinizi pratik bir şekilde halledebilirsiniz. Eğer sıktığınız meyve sularının bir kabın içerisinde toplanmasını istiyorsanız; hazneli, kavanozlu veya sürahili olan modelleri de kullanabilirsiniz. Sürahili modeli tercih ettiğiniz takdirde sıktığınız narenciyeler direkt olarak servise hazır olur. Ayrıca ölçü hazneli sıkacak çeşitleri de bulunur. Bu çeşitlerle ne kadar meyve suyu elde ettiğinizi görebilir, özellikle ölçülü tariflerde kendinize kolaylık sağlayabilirsiniz.

Yapılarında insan sağlığına zararlı bir madde içermeyen bu tip sıkacakların kullanımının yanı sıra temizlemesi ve saklaması da oldukça kolaydır. Onları çekmecenizde bile bulundurabilir, işiniz bittikten sonra tekrar saklayabilirsiniz. Çeşitli markaların farklı renk ve modeldeki ucuz ürün alternatiflerini ÇiçekSepeti farkıyla bulabilirsiniz.

Klasik Narenciye Sıkacaklarından Vazgeçemeyenlerdenseniz, Bunlar Sizlik!

Kollu ve makaslı sıkacaklar, eskiden beri mutfaklarda sıklıkla kullanılır. Gerek yazın, gerekse kışın tercih edilen bu tip narenciye sıkacakları; özellikle limon, portakal, greyfurt ve mandalina sıkmak için idealdir. Eğer siz de klasik cihazları kullanmayı seviyorsanız, aradığınız burada!

Bu tip makinelerin kullanımlarının kolay olması ve yumuşak tutacakları, bir kerede çok sıkım yapmanızı sağlar. Ayrıca kaymayı önleyici ayaklara sahip olan kollu ve makaslı sıkacaklar sayesinde rahat meyve sıkma deneyimi yaşayabilirsiniz. Sağlığa zararlı malzeme içermeyen bu makineler yardımıyla hem kendinize hem de sevdiklerinize güvenle doğal meyve suları hazırlayabilirsiniz. Özellikle geniş bir aileniz varsa kahvaltı hazırlarken olmazsa olmazınız bu cihazlar olabilir. Yaklaşık 4-5 kilogram ağırlığında olan sıkacaklar paslanmaz çelik süzgece sahiptir. Bu süzgeçler posaları tutar ve böylece meyvenin sadece suyu hazneye dolar. Siz de üründen yüksek verim alabilir, içeceğinizin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Elektrikli Narenciye Sıkacakları da Bulabilirsiniz

Eğer tercihiniz uzun yıllar kullanabileceğiniz özellikler sunan sıkacaklar ise; farklı markaların sunduğu elektrikli narenciye sıkacaklarına şans verebilirsiniz. Özelliklerine göre fiyatı artan veya azalan bu sıkacaklardan bütçenize uygun olanı tercih ederek evinizin olmazsa olmazlarından biri haline getirmek sizin elinizde! Ergonomik tasarımlara sahip bu cihazlar şıklıklarının yanı sıra fonksiyonellikleriyle de beğeninizi kazanır. Farklı güç seçenekleriyle, paslanmaz çelik yapıdaki elektrikli narenciye sıkacakları sızıntıyı maksimum düzeyde önler. Böylece sıkma işleminin ardından tezgahınızı temizlemekle uğraşmanız gerekmez. Siz meyvelerinizi sıkıma hazır hale getirdikten sonra bu cihazlar ile çok fazla güç harcamanız gerekmeden kolay bir şekilde sıkabilirsiniz. Bu elektrikli sıkıcıların aynı zamanda güçlü motorlara sahip olması da bu cihazları uzun yıllar sorun yaşamadan kullanabilmenizi sağlar. Dikkatli bir şekilde paketlenen cihazlar, sorunsuz bir şekilde size ulaşır. Ayrıca çizilmeye karşı dayanıklı bir yapıya sahip olmaları da onlara bir şans vermeniz için geçerli sebep olabilir. Saklayacağınız yerde çok alan kaplamayacak bu cihazları başkalarına hediye olarak almayı da düşünebilirsiniz. Farklı markaların en iyi narenciye sıkacakları çeşitlerini garanti kapsamında ÇiçekSepeti farkıyla satın alabilirsiniz!