İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

HER GÜN AYNI
GÜN TESLİMAT
GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
%100 MÜŞTERİ
MEMNUNİYETİ
Temizle

Filtrele

1161 ürün bulundu.

Dekoratif Nazarlık ve Nazar Boncuğu

Eski çağlardan beri varlığını sürdüren nazarlıklar, kişiyi olumsuz enerjiden ve nazardan koruduğuna inanılan ürünlerdir. Evlerde ve iş yerlerinde dekoratif ögeler olarak; kolye, küpe veya bileklik gibi aksesuarlar olarak veya farklı dizayn ögeleri olarak nazarlıklar kullanılabilir. Kötü niyetli bakışların etkisini azaltacağına inanılan nazarlık çeşitleri genellikle nazar boncuğu üzerine göz figürü işlenerek oluşturulur. Sıklıkla yuvarlak şekilde, zaman zaman farklı ürünlerle bir araya getirilen tasarımlar oldukça çeşitlidir. ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde siz de dilediğiniz modelde bir nazarlık bulabilir, istediğiniz yerde kullanabilirsiniz!

 • Çok çeşitli seçeneklere sahip olan nazarlıklar arasında dekoratif nazarlıklar evlerde ve iş yerlerinde sıklıkla kullanılan ürünlerdir. 
 • Masa üstüne, duvara asılı veya magnet şeklindeki nazarlık çeşitleriyle bolluk ve bereket sahibi olabilirsiniz. 
 • Duvar süsü, duvar dekoru olarak nazarlık kullanımı da oldukça yaygındır. At nalı, püskül, hasır veya lale detaylı dekoratif nazar boncukları ile nazardan kendinizi ve sevdiklerinizi sakınabilirsiniz! 
 • En çok tercih edilen dekoratif nazarlıklardan biri de kapı süsü nazarlık modelleridir. 
 • Büyük askılara sahip olan, makromeler ile birleşen tasarımları tercih edebilirsiniz.
 • Hem ev hediyesi olarak hem de kendi eviniz için iç bu tarz ürünleri satın alabilirsiniz.
 • Kolye, küpe ve bileklik olarak da tercih edilen nazar boncuğu çeşitlerine bir şans verebilirsiniz! 

Nazarlık Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Genellikle cam veya seramik malzemeden üretilen nazarlık çeşitlerinin insanın etrafındaki nazarı uzaklaştırdığı söylenir. Bunun yanı sıra nazarlıkların birtakım özellikleri vardır. Nazarlık kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar, uyulması gereken kurallar vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Nazarlıklar, kişiden negatif enerjiyi uzaklaştırdığı için zaman zaman temizlenmeleri gerekir. Bunun için ılık bir bez kullanılabilir. 
 • Nazarlığın kırılması nazarın gittiğine işaret edilir.
 • Evlenen kişilere nazarlık hediye edilebilir. Bu sayede evliliklerine nazar gelmeyeceğine inanılır. Siz de yeni evlenen veya evlenecek olan sevdiklerinize nazarlık hediye edebilirsiniz.
 • Yeni ev veya araba alan, yeni eve veya ofise taşınmış kişilere de nazarlık hediye edilebilir.

Tüm bunlara dikkat ettiğinizde nazarlığın size iyi enerji vereceğine inanılır. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için nazarlık modellerini tercih edebilirsiniz.

Nazarlık Modelleri ve Fiyatları

Nazarlık modelleri her yaştan insan için kullanılır. Kimi zaman aksesuar formunda olan nazarlıklar kimi zaman daha farklıdır. Duvar süsü, dekorasyon ögesi, paspas, masa örtüsü, tablo, duvar askısı ve masa süsü gibi ögeler olarak da nazarlık çeşitleri karşınıza çıkar. Hem kendinizi nazardan korumak hem de evinizde güzel bir görüntü oluşmasını sağlamak için siz de çeşitli nazarlık modellerini tercih edebilirsiniz.

Nazarlık modellerini üzerinizde taşımak istemiyorsanız ya da ev ve iş yerlerinde kullanacaksanız çok çeşitli seçenekleriniz bulunuyor. Özellikle, duvara asılabilen ve el işçiliği ön planda olan modeller bulunduğu ortama mükemmel bir şıklık katıyor. Aynı zamanda masa üstlerinde dekoratif öge olarak hazırlanan nazar boncuğu çeşitleri de görsel olarak oldukça keyif verici oluyor. Dikdörtgen, oval veya yuvarlak formlara sahip olan nazarlık modelleri ile siz de zarif ve göz alıcı alanlar oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda bu sayede kem gözleri ve negatif enerjileri de kendinizden uzaklaştırabilirsiniz.

Nazarlıklar çok çeşitli olduğu için nazarlık fiyatları da değişiklik gösterir. Nazarlık fiyatları tasarımın boyutuna, kullanılan nazarlık sayısına, boncuğun boyutuna ve ek olarak kullanılan malzemeler göre farklılık gösterir. Her bütçeye ve zevke uygun nazarlık çeşitlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Ayrıca farklı ödeme seçenekleri ve teslimat imkanları sayesinde de nazarlıklara kolayca ulaşabilirsiniz. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için birbirinden farklı nazarlık çeşitleri sizi bekliyor!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.