Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Çiçeksepeti Logo
Çiçeksepeti Logo
Filtrele
Sırala

Nikah Düğün Ayakkabısı

Dünya evine girmeye karar verdiğiniz o günden itibaren tatlı bir telaş başlar ve sürekli bir koşturmaca haline girersiniz. Çünkü yapılacak çok iş vardır ve her şeyin mükemmel olması oldukça önemlidir. Düğün ve nikahta giyeceğiniz elbiseler ile birlikte gelinlik altında kullanacağınız ayakkabılar da oldukça önemlidir. Nikah ayakkabısı genelde abiye altına giyilen tarzlardan seçilirken düğün ayakkabısı ise gelinlik altında size yardımcı olacak şekilde tasarlanmış modellerden olmalıdır. Düğün ve nikah günü hem şık görünmeli hem de tüm gün ayaklarınızın içinde rahat edebileceği bir model seçmelisiniz. Şık, kaliteli ve oldukça tarz nikah ve düğün ayakkabılarını Çiçeksepeti’nde bularak hemen sipariş edebilirsiniz.

Farklı Törenler İçin Düğün ve Nikah Ayakkabıları

Herkesin hayalindeki düğün ve gelinlik farklı olduğundan doğal olarak seçeceği ayakkabı da farklıdır. İhtiyaçlarınızı düzgün bir şekilde belirledikten sonra seçtiğiniz nikah elbisesi ve gelinlik modeli ile uygun bir ayakkabı tercih edebilirsiniz.

  • Düğün veya nikah töreni eğer kumsal gibi topraklı bir alanda yapılacaksa ve zemin kumlu olacaksa düz gelin ayakkabısı seçmeniz faydalı olacaktır. Topuklu vb. modeller kumsalda yürümeniz için uygun olmayacağından size oldukça zorluk çıkaracaktır. Ayrıca kumsal düğünlerinde gelinliğiniz de buna uygun olacağından düz bir ayakkabı daha şık görünecektir.
  • Kapalı alanda düğün veya tören yapılacaksa gelinliğinize uygun topuklu veya düz bir model seçebilirsiniz. Ancak zeminin ne tür malzemeden olduğuna dikkat etmeniz faydalı olacaktır. Kaygan bir zeminde olacaksanız, kaymaz tabanlı modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Kır düğünü gibi bir etkinlik için ise çimende yüksek topuklar zorluk çıkaracaktır. Bu neden de alçak topuklu, gelin sandaleti veya gelin babetleri gibi modellere yönelebilirsiniz.

Düğün Nikah Ayakkabısı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ayakkabı modelini belirledikten sonra ise bazı konulara dikkat etmeniz size oldukça yardımcı olacaktır. Bu konuları kısaca özetlemek gerekirse:

  • Düğün ve nikah aslında sandığınızdan çok daha yorucu olacaktır. Bu nedenle seçtiğiniz ayakkabı ile tüm günü geçirmeniz oldukça zordur. Düğün ve nikahta istediğiniz gibi dans etmeli ve rahat hareket edebilmelisiniz. Yedek ayakkabı bu tarz durumlarda kurtarıcınız olacaktır. Topuklu ayakkabı tercih ettiyseniz yanınıza alacağınız sandalet veya babet tarzı yedek ayakkabı size zorlandığınız anlarda oldukça yardımcı olacaktır.
  • Düğün ve nikahta tüm gözler üzerinizde olacağı için yürüme konusunda zorluk yaşamak istemezsiniz. Yüksek topuklar şık dursa da yürüme konusunda zorlayabilir. Eğer boyunuzu daha uzun göstermek istiyorsanız, dolgu veya platform topuk ayakkabılara yönelebilirsiniz. Eğer boy konusunda bir sorununuz yoksa da alçak topuklu ayakkabıları tercih etmeniz daha rahat etmenizi sağlayacaktır.
  • Seçtiğiniz nikah elbisesi ve gelinlik modeliyle ayakkabılarınız birbirini tamamlamalıdır. Bunun için düz kumaştan seçtiğiniz bir modeli dantelli veya çiçekli modellerle tamamlayabilirsiniz. Güpürlü ve aplikelerle süslenmiş gelinliğinizde ise daha sade bir ayakkabı seçmeniz gerekir. Renkli ayakkabılarda ise ayakkabı ile gelinlik veya elbisenin ton farklı olmamasına özen göstermelisiniz.
  • Çok sivri burunlu tasarımlar yerine daha yuvarlak burunlu tasarımları tercih etmeniz daha faydalıdır. Sivri burunlu modeller, ayak parmaklarınızı sıkıştırarak bir süre sonra acı çekmenize neden olabilir. Daha yuvarlak tasarımlar sayesinde ayak parmaklarınız o kadar sıkışmaz ve rahat edebilirsiniz.
  • Uzun görünmek için yüksek topuklu ayakkabılar yerine içten platformlu modelleri tercih edebilirsiniz. Daha rahat olan bu modeller çok şık görünmese de tören ve sonrasında iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

En iyi markaların düğün ayakkabısı ve nikah ayakkabısı modellerini Çiçeksepeti’nde bulabilir, güvenle sipariş edebilirsiniz. Zevklerinize ve kıyafetinize uygun modelleri bulmak için özel filtreleme seçeneklerini kullanmanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.