İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Oda Termostatları

Sürekli artan doğal gaz fiyatları zorunlu ihtiyaçlar arasında bulunan ısınma ihtiyacını daha maliyetli hale getirir. Bu durum oda termostatı kullanımının önemini artırır. Düşük maliyetlerle sahip olabileceğiniz oda termostatları sayesinde faturalarınızda yüksek oranlarda tasarruf edebilirsiniz.

Kombiniz Sadece İhtiyaç Duyduğunuzda Çalışsın

Kombiler, oda termostatı kullanılmadığı durumlarda oda sıcaklığından bağımsız olarak çalışır. Üzerinden ayarladığınız derecedeki suyu peteklere gönderen kombi, dönen suyun sıcaklığına göre çalışmaya devam edip etmeyeceğine karar verir. Bu çalışma şekli, dış hava sıcaklığına ve gün içindeki sıcaklık değişimlerine bağlı olarak evinizdeki ısı dengesinin bozulmasına sebep olur. Oda termostatı, bulunduğu odanın sıcaklığını referans alarak kombiyi kontrol eder ve evinizin sıcaklığını sabit tutar. Oda sıcaklığı belirlediğiniz derecenin altına düştüğünde kombinin devreye girmesini sağlar. Odanız istenilen dereceye ulaştığında kombinizin çalışmasını tamamen durdurarak hem doğal gaz hem de elektrik faturalarında tasarruf etmenize imkan tanır. Oda termostatı ile kontrol edilen kombiniz sürekli devrede olmayacağından yıpranmanın azalmasına bağlı olarak kombi bakım maliyetleriniz azalabilir.

İhtiyaçlarınıza Uygun Oda Termostatı Çeşitleri

Oda termostatları çeşitleri ihtiyaçlara göre farklı çözüm alternatifleri sunar. Bağlantı yapısına göre çeşitlenen bu cihazlar, kullanıcı ihtiyaçlarının giderilmesine yardımcı olur.

  • Kablolu Oda Termostatları: Bu ürünler kablo aracılığıyla kombinize bağlanır. Çalışması için gerekli enerjiyi kombinizden sağlayarak bulunduğu odanın sıcaklığını sabit tutar. Uygun fiyatlara sahip olan kablolu oda termostatları düşük maliyetle tasarruf yapmanıza yardımcı olur.
  • Kablosuz Oda Termostatları: Wi-Fi bağlantısı yardımıyla kombi ile iletişim kuran termostatlar size esneklik sunar. Kablosuz yapısı sayesinde kurulum ve kullanım kolaylığıyla ön plana çıkar. Ayrıca kablosuz oda termostatlarını evinizin istediğiniz her noktasına götürebilir, bulunduğunuz odanın sıcaklığını sabit tutmasını sağlayabilirsiniz.

Konforunuzdan Ödün Vermeden Tasarruf Yapın

Oda termostatları sağladığı tasarrufun yanında size konfor da sunar. Ev sıcaklığının sürekli sabit olması konfor açısından önemlidir. Oda termostatları, modele göre değişkenlik göstermekle birlikte 0.2 dereceden 1.0 dereceye kadar hassasiyetle ölçüm yapabilir. Bu özellikleri sayesinde çalıştıkları ortamlarda çok küçük sıcaklık değişimlerini fark ederek sıcaklığı sabit tutar. Özellikle ısı kaybının az olduğu mekanlarda kombinizin gereksiz çalışmasını engeller. Böylece hem enerji tasarrufu sağlar hem de ortamın aşırı ısınmasının önüne geçerek konfor sunar.

Programlanabilir oda termostatları, günü belirli periyotlara bölmenizi sağlar. Gece uyurken, gün içinde ve evde olmadığınız zamanlarda farklı dereceler belirlemenize yardımcı olur. Uykuda olduğunuz saatlerde daha düşük sıcaklıklar ayarlamanıza olanak sağlayarak uyku konforunuzu artırır. Evde olmadığınız zamanlarda ise daha düşük sıcaklıklar belirleyerek faturalarınızı düşürmenize yardım eder. Ayrıca tüm bu ayarları sadece programlanabilir oda termostatının kurulumu sırasında yaparsınız. Başka bir ayarlamaya ihtiyaç duymadan kış boyunca tasarruf ve konforun keyfini sürebilirsiniz.

Oda Termostatlarında Akıllı Çözümler

Gelişen teknoloji kolaylıkları da beraberinde getirir. Oda termostatı üreticileri de gerçekleştirdikleri yeniliklerle bu kolaylıkları ürünlerinde sunmayı hedefler. Akıllı oda termostatları kullanıcısına yenilikçi bir kullanım tarzı sunar. Bu modeller sahip oldukları kablosuz ağ bağdaştırıcıları sayesinde İnternet'e bağlanabilir. İnternet üzerinden kullanıma olanak sağlayan akıllı oda termostatları tasarruf ve konfora farklı bir boyut kazandırır. Mobil uygulamalarla kontrol edilebilen termostatlar, evde olmadığınız zamanlarda dahi size evin ısısını kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca dışarıdayken mobil cihazınız üzerinden manuel olarak kombinizi tamamen durdurabilir, eve doğru yola çıktığınızda kombinizi tekrar devreye alarak sıcak bir ortama ulaşabilirsiniz.

Modele bağlı olarak bazı akıllı oda termostatları mobil cihazınızın konum bilgisinden faydalanabilir. Bu özellik sayesinde evden çıktığınız anda kombi otomatik olarak devreden çıkar. Evinize yaklaştığınızda yine otomatik olarak devreye girerek size kolaylık sağlar.

Farklı marka seçenekleri ile sunulan oda termostatlarıyla konfor ve kolaylığın keyfini sürebilirsiniz. Aile bütçenize katkı sağlayacak oda termostatı modellerini inceleyerek ihtiyacınıza uygun olan ürünü kolaylıkla satın alabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.