Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Öğretmenler Günü Kokulu Taş Hediyesi

Bir insanın hayatına dokunmak ve ona yol göstermek, sanıldığı kadar kolay bir şey değildir. Fakat yapabildiğiniz ve sonuçlarını gördüğünüzde mutluluk garantidir. Öğretmenler, hemen hemen herkesin hayatına bir şekilde dokunan bir meslek yapmaktadır. Bu nedenle de birçok kişi için unutulmaz anılarda daima yer alırlar. Hayata hazırlanırken bilginin ışığında yürümeyi öğreten öğretmenler aynı zamanda iyi bir insan olmanın erdemini de çocukken aşılamaya çalışır. İşte bu kadar önemli bir görevi layıkıyla yapan öğretmenlerinize teşekkür etmek ve yüzlerinin gülmesini sağlamak için Öğretmenler Günü harika bir fırsattır. Her özel günde olduğu gibi hediye konusunda kararsız kalıyor ve ne alacağınızı tam olarak kestiremiyorsanız, kalıcı bir hediye vermeniz faydalı olacaktır. Kokulu taşlar, son dönemlerde en çok tercih edilen hediyeler arasında yer almaktadır. Özel olarak hazırlanan kokulu taş aranjmanlarıyla öğretmeninize uzun zaman boyunca unutamayacağı harika bir hediye verebilirsiniz.

Kokulu Taş Nedir, Kokulu Taş Nasıl Yapılır?

Kokulu taş hediyesi son yıllarda ortaya çıkmış gibi görünse de aslında yeni bir şey değildir. Yaşam alanlarının dekorasyonunda kullanılan kokulu taşlar, yaydıkları güzel koku sayesinde hem görüntü hem de enerji olarak yaşam alanlarını güzelleştirmektedir. Peki, kokulu taş tam olarak nedir? Alçı tozuna benzer yapıda olan kokulu taşlar, renkli ve içine konulduğu kabın şeklini alarak şekillendirilen dekoratif ürünlerdir. Farklı ebat ve şekillerdeki kalıpların içerisine yerleştirilerek özel şekillerde sunulur. Bebek tebrikleri, nişanlar, düğünler, özel günler ve yaşam alanlarının dekorasyonunda sıkça tercih edilmektedir.

Kokulu Taş Hediyesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öğretmenler Günü için özel olarak hediye edeceğiniz kokulu taş aranjmanının, oldukça özel ve anlamlı olmasını istersiniz. Bu nedenle alacağınız hediye konusunda her zaman olduğu gibi özel olarak bir araştırma yapmanız normaldir.

  • Kokulu taşlar, farklı kokularla sunulmaktadır. Öğretmeninizin hangi türden kokuları sevdiğini öğrenmeniz, hediyenizin daha etkili olmasına yardımcı olacaktır. Örneğin; öğretmeninizi çiçeksi kokulardan hoşlanıyorsa, alacağınız kokulu taşların çiçek kokusu taşıması özel bir jest olacaktır. Bunun dışında meyve aromaları, doğal kokular gibi birçok seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Tasarım olarak farklı şekillere sahip olan kokulu taş aranjmanları arasından öğretmeninizin sevdiğini düşündüğünüz bir tasarımı seçebilirsiniz. Kuşlar, kalpler, çiçekler ve özgün tasarımlarla sunulan aranjmanlar arasından seçim yaparken öğretmeninizin genel olarak kullanmayı sevdiği objelere odaklanabilirsiniz. Örneğin; çiçekler veya bir minibüs üzerindeki kokulu taş aranjmanları oldukça ilgi çekici olacaktır.
  • Kokulu taş aranjmanlarında bir diğer dikkat etmeniz gereken konu, seçtiğiniz aranjmandaki taşların renkleridir. Mor, beyaz, kırmızı, sarı gibi bir sürü farklı renkte sunulan taşların renklerinin bir anlamı olduğunu unutmamalısınız. Örneğin; beyaz taşlar masum sevgiyi, sarı taşlar samimiyeti simgeler. Renklerin anlamlarına bakarak seçim yapmanız ve bunu not kartında bir mesajla belirtmeniz özel bir hediye olacaktır.
  • Son olarak seçtiğiniz kokulu taş aranjmanının boyutunu belirlemeniz gerekir. Çok büyük bir aranjman hediye etmeniz, öğretmeninizin hoşuna gitmeyebilir veya büyük aranjmanı taşımak gibi sorunlar yaşayabilir. Unutmayın ki Öğretmenler Günü hediyesini tek verecek kişi siz değilsiniz. Öğretmeninize bir sürü hediye verileceğinden sorun yaşamayacağı bir boyutta hediye seçmeniz işini kolaylaştıracaktır.

Kokulu taş aranjmanları arasından seçim yaptıktan sonra hediyenize güzel bir kart notu eklemenizi tavsiye ederiz. Her ne kadar hediyeniz güzelliği ile bir şeyler anlatıyor olsa da kelimelerinizle hediyenizi desteklemeniz daha etkili olacaktır. Farklı renk, desen ve şekillerde sunulan kokulu taş aranjmanlarını Çiçeksepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla hemen sipariş edebilirsiniz.