Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Okul Sırt Çantası

Okul döneminin en temel parçaları arasında sırt çantaları gelir. Okul çantası; içine defterden kitaba, kalemden boya setlerine varana kadar her şeyin sığabildiği sırt çantası modelidir. Anaokulundan başlayan eğitim ve öğretim süreci, üniversitenin sonuna kadar devam ederken okul çantası size hep eşlik eder. Zamanla defter ve kalemlerin yerini laptop ya da tablet alsa da, sırt çantasının yeri asla değişmez. İsterseniz okul araç gereçlerinizi, isterseniz kıyafetlerinizi ya da yiyeceklerinizi taşıyabileceğiniz bir sırt çantasının varlığı, işinizi bir hayli kolaylaştırır. Sadece okula giderken değil, bir yerden bir yere giderken de bu sırt çantalarını kullanabilirsiniz. Böylece birkaç poşette ya da çantada taşıyabileceğiniz eşyalarınızı tek bir sırt çantasında ve dengeli olarak taşıyabilirsiniz. Çiçeksepeti’nde çocuğunuz ya da kendiniz için alabileceğiniz okul çantası modelleri sizi bekliyor!

Okul Çantası Modelleri Nelerdir?

Sırt çantaları hem çocukların hem de yetişkinlerin beğenilerine göre tasarlanıyor. Çocukların en beğendiği ilkokul çantası modellerinin arasında çizgi kahramanların ve sevdikleri sanatçıların tasarımlarını taşıyan çantalar yer alıyor. Bu tasarımların arasında Marvel kahramanları, şarkıcılar, Hello Kitty gibi çizgi dizi karakterleri büyük yer tutuyor. Sırt çantaları çoğu zaman beslenme çantalarıyla birlikte satılıyor. Aynı tasarıma sahip okul çantası ve beslenme çantası modelleri, anne ve babaların işini de bir hayli kolaylaştırıyor. Bu çantalar ortaokul döneminde yerini neon renkli ama tasarım anlamında daha düz çantalara bırakıyor. Lise ve üniversite döneminde ise en çok kullanılan model siyah sırt çantası oluyor. Yetişkinler ise daha çok düz renkli modelleri tercih ediyor. Özellikle üniversite döneminde daha çok bölmeye sahip olan ve bilgisayar, defter, kalem, kitap, kıyafet gibi birçok ürünü taşıyabileceğiniz sırt çantası modellerini Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.

Okul Sırt Çantası Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?

Sırt çantası seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunuyor. Özellikle çocukların omurga sağlığını büyük ölçüde etkileyen ilkokul çantası ve ortaokul çantası modelleri, özenle seçilmesi gereken aksesuarlar arasında yer alıyor. Öncelikle çok büyük olmayan çantaları seçmenizde fayda var. Çünkü büyük çantaların içine konulan malzemeler ağırlık yaptıklarında çocuğunuzun sırtında daha büyük bir baskıya neden oluyor. Aynı zamanda büyük sırt çantaları, çocukların hareketlerini kısıtlıyor. Bir diğer önemli nokta ise dayanıklı malzemelerle üretilen sırt çantası satın almak. Kalitesiz kumaşlarla üretilen ve bu nedenle her yeni dönemde değiştirilen çantalar, ek maliyet olarak karşınıza çıkıyor. Çanta seçerken çocuğunuzun tarzına, beden ölçülerine ve bütçenize dikkat etmenizi öneririz.

Uygun Fiyatlı Okul Sırt Çantası Modelleri Çiçeksepeti’nde!

Sırt çantası üreten birçok yerli ve yabancı marka bulunuyor. Bu çantalar markaya, tasarıma ve boyutuna göre fiyatlandırılıyor. Dünyaca ünlü markaların okul çantası tasarımlarını, yerli markaların ortaokul çantası gibi özel üretimlerini, siyah sırt çantası, ilkokul çantası gibi birçok okul çantası modelini Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz. Birçok çantayı aynı anda görüp inceleyebileceğiniz Çiçeksepeti, online alışveriş konusunda da oldukça güvenli. Beğendiğiniz ürünü sepetinize ekleyerek online sipariş yolu ile alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Böylece çocuğunuz ya da kendiniz için bütçenize en uygun ve kaliteli okul çantası modellerinden herhangi birine sahip olabilirsiniz.