Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Olta Setleri

Ergonomik, dayanıklı ve hafif olta takımları ile tutkunu olduğunuz balık avcılığını çok daha zevkli bir hale getirebilirsiniz. Balık tutma sevdalılarının vazgeçilmezi olan olta setleri, cam lifi, bambu ve karbon lifi gibi materyallerden üretilir. Farklı kullanım amaçlarıyla ürünler amatör ve profesyonel olarak balıkçılıkla ilgilenen her kullanıcıya uygun. Tutulacak balığın boyutuna ve cinsine göre de değişiklik gösteren takımlar, bereketli avlar yapmanıza yardım eder. Ürün içeriğine göre farklılık gösteren olta seti fiyatlarını ÇiçekSepeti’ nden detaylı bir şekilde inceleyebilir, ihtiyacınız olan ürünü tek tıkla sepetinize ekleyebilirsiniz.

İşlevsel Özellikleriyle Öne Çıkan Olta Setleri

Olta setleri balığın tutulduğu suyun türüne göre farklı özelliklerde tasarlanır. Denizde, nehirde ve gölde olmak üzere farklı niteliklere sahip olan olta setleri, birbirinden farklı olta ve kamış çeşitlerinden oluşur. Eğer balık tutmaya yeni başladıysanız, acemiliğinizi üzerinizden atmanıza yardımcı olacak bir olta seti alarak işe başlayabilirsiniz. Uzak mesafeli atışların gerçekleşmesini ve misinanin daha uzağa gönderilmesini sağlayan surf tipi oltalar, balık avlama işini kolaylaştırır. Oltalarla birlikte hafif yapılı spin kamış çeşitlerine de yer verilir. Bu kamışlar sayesinde oltanın ucuna taktığınız sahte yemleri çok daha uzağa atabilirsiniz. Tekne üzerinde balık avlamayı sevenler için de kısa kamışlara yer verilir. Kısa tip kamışlar oltanın atılırken zorluk çıkarmasını engeller ve oltanın kontrol edilmesini kolaylaştırır. Ayrıca büyük balık yakalamanız durumunda tutulan balığı, çekmenizde size yardımcı olabilir.

Güçlü yapıya sahip olan bir olta takımı, balık avını konforlu hale getiren en önemli unsurlardan. Bu ürünler sayesinde oltada kamışa taktığınız misinayı çok daha rahat salıp çekme şansını yakalayabilirsiniz. Üstelik güçlü olta makineleri, ihtiyaç duyduğunuz takdirde hemen durabilmenize de yardımcı olur. Standart olta setleri içerisinde; olta, olta iğnesi, olta ipi ve olta kamışı yer alır. Kıyı balıklığı ile ilgileniyorsanız, sadece misina ve oltanın oluştuğu basit setlerle de işinizi görebilirsiniz. Eğer başarılı bir av geçirmek istiyorsanız da olta kurşunu ve suni yemlerden oluşan takımları tercih edebilirsiniz.

Profesyonel ve Acemilere Göre Farklı Özellikler Sunan Olta Takımları

Suyun türüne ve avlanılacak balığın cinsine göre farklılık gösteren olta ve kamış setleri, değişen parça sayısına sahip olacak şekilde üretilir. Bununla birlikte hobi amaçlı balık avlayan ve profesyonel olarak balıkçılıkla uğraşanlar için üretilen olta setleri de farklı özellikler içerir. İster kıyı ister denizde yapılan olta balıkçılığı olsun, sazan ve alabalık avlamak için üretilen setler usta balıkçılara ve hobi amaçlı balıkçılıkla ilgilenenlere uygun parçalarla tasarlanır. Her şeyin bulunduğu kapsamlı olta setlerinin içerisinde iğne çeşitleri, olta makinesi, misina, teleskopik olta kamışı, şamandıra, kurşun, takım kutusu, misina kesme makası, çapari, fosforlu ışık ve olta sehpası olmak üzere birçok ürün bulunur. Tüm malzemeleri yanınızda taşıyabilmeniz için çok bölmeleri olta çantalarını satın alabilirsiniz. Bu çantalar aynı zamanda tüm balıkçılık malzemelerinin güvenle taşıyıp muhafaza etmenizi de sağlar.

Yapısal Özelliklerine Göre Çeşitlilik Gösteren Oltalar

Balıkçılık malzemeleri arasında en temel ve önemli malzemelerin başında oltalar gelir. Birçok kullanıcının sıkça kullandığı bu ürünler genellikle bambudan üretilir. Bambunun hafif yapısı özellikle balık tutmaya yeni başlayanlara büyük kolaylık sağlar. Usta balıkçılara hitap eden modern olta çeşitlerinde ise karbon lifi ya da fiberglas kullanılır. Olta takımı fiyatları, parça sayısına, kalitesine, işlevsel özelliklerine göre değişiklik gösterir. İhtiyacınız olan en iyi olta takımı çeşitlerine ÇiçekSepeti sayesinde hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilir, ucuz olta takımı ile kalite ve konforlu bir av deneyimi yaşayabilirsiniz.