Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Olta Tamir Gereçleri

Balık tutmak, oldukça zevkli bir iş olmanın yanı sıra detayların oldukça önemli olduğu alandır. Kullandığınız ekipmanlar ne kadar iyiyse o kadar başarılı olursunuz. Fakat profesyonel ya da hobi olarak yapılan balık avı sırasında oltalar da bozulmalar ya da arızalanmalar meydana gelebilir. Bu durumda olta ve diğer ekipmanların bakımını düzenli yapmalı, gerektiğinde tamir etmelisiniz. Tamir gereçleri içerisinde çakı, pense, makas, vida ve tel gibi çok sayıda ürün yer alır. Söz konusu olan bu olta tamir gereçleri ile bozulan veya kırılan oltalarınızı tamir edebilir, çalışan oltalarınızın bakımını yapabilirsiniz.

Kolaylıkla Taşınabilen Olta Tamir Çakısı

Olta tamirinde en çok ihtiyaç duyulan gereçlerin başında balıkçı çakıları gelir. Diğer çakı çeşitlerine göre daha keskin bir yapıya sahip olan balıkçı çakıları oldukça kullanışlıdır.

  • Balıkçı çakısı kemerlere rahatlıkla takılabilir.
  • Sap kısmı 10 santimetre uzunluğunda olan 20 santimetrelik çakıları kolay bir şekilde kavrayabilirsiniz.
  • Balıkçı çakıları kullanım esnasında kendi kendilerine kapanmayı önleyen özel bir güvenlik sistemi ile tasarlanır. Bu özellik sayesinde güvenli bir kullanım sunar.
  • Kolayca açılıp kapanabilen ürünlerin sap kısımları metal ve ahşap karışımdan oluşurken, bıçak kısımları genellikle titanyumdan üretilir. Sağlam ve dayanıklı yapısı ile oltanızdaki sorunu çözebileceğiniz balıkçı çakılarını uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Sağlam Yapısı ile Bilinen Olta Tamir Makasları

Balıkçı tamir makası modelleri, olta ipinde meydana gelen karışıklıkların rahatlıkla kesilebilmesi için özel olarak tasarlanır. Bu sayede tamir işlerini kolayca halledebilirsiniz.

  • Olta tamir makası, paslanmaz çelikten üretilen yaylı mekanizmasıyla kullanım kolaylığı sağlar. Birçok farklı renk seçeneği bulunan makas modellerini hafif yapısı sayesinde istediğiniz her yere taşıyabilirsiniz.
  • Titanyum ve krom karışımından üretilen olta tamir makasları, genellikle sağ el kullanımına uygun olacak şekilde tasarlanır. Plastikten yapılan tutma kısmı ise hem daha güvenli bir deneyim sunar hem de makasın elden kaymasını önler.
  • 10 cm’lik boyu ve 100 ila 150 gram arasında değişen ağırlığı ile dikkat çeken balıkçı tamir makasları, olta tamirinin yanında misina kesme ya da balık temizleme gibi işlemler için de kullanılır. Bu makaslarla ağlarınızdaki kopukları veya yırtıkları da tespit edebilirsiniz.
  • Son derece sağlam ve dayanıklı olan tamir makasları, tungsten adı verilen özel metali sayesinde oldukça kesin bir yapıya sahiptir. Bu özelliği sayesinde kağıt, kumaş ve karton gibi malzemelerin kesilmesinde de sıklıkla tercih edilir.İşlevsel olan ürünler özel bilenmiş uçları ile kesinliklerini uzun süre korur.

Ufak boyutu ile bilinen makas çeşitlerini ister tekli olarak isterseniz de 12’li paketler halinde satın alabilirsiniz.

Keskin Uçlu Balıkçı Tamir Pense Modelleri

Olta tamir gereçleri arasında en çok kullanılan malzemelerden biri olan penseler, farklı renk seçeneklerine sahiptir. İşlevsel yapısıyla dikkat çeken ürünlerin tutma yerleri özel bir kauçuktan yapılır. Oltanızı tamir ederken üst düzey konfor ve tam kontrol sağlayan ürünler, bu sayede elinizden kaymaz. Diğer balıkçı malzemeleri gibi hafif olan balıkçı penseleri, her yere kolayca sığar. Balıkçı penselerinin rahat bir şekilde kavranabilmesi için iç kısmında bir yay bulunur. Yaylı olması ile kolayca açılıp kapanabilen penseler, yaralanmalara neden olmaz. Rahatlıkla açılıp kapanabilen yaylı sistem sayesinde penseyi tek elinizle de kullanmanız oldukça kolaydır. Balıkçı penselerin değiştirilebilen uç kısımları özel bir çelikten üretilir. Tungsten adı verilen bu özel malzeme sayesinde penseler oldukça kesin bir yapıya kavuşur. Böylece en kalın ipler kesmek de mümkün hale gelir. Oltanızı tamir ederken kullanabileceğiniz bu penseleri, kesme işlevinin yanı sıra kablo gibi ürünleri bükmek için de tercih edebilirsiniz.

Oltanızın bakımı için ihtiyacınız olan ucuz fiyatlı tüm olta tamir gereçlerine ÇiçekSepeti üzerinden ulaşabilir, bozulan oltanızın yenisini almak yerine tamir ederek kullanabilirsiniz.