Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Organik Ürün

Günümüzde işlenmemiş, genetiği ile oynanmamış ve insan sağlığına zarar vermeyen ürünler bulmak bir hayli zor. Bu nedenle son dönemde organik ürünlere olan ilgi de artmış bulunuyor. Organik ürün dendiğinde akla organik gıdalar geliyor. Sağlıklı bir şekilde yaşamını devam ettirmek isteyen ve gıdaların gerçek lezzetini tatmak isteyen herkes, tercihini organik gıdalardan yana kullanıyor. Ancak organik ürün bulmak ve orijinal olup olmadığından emin olmak da giderek zorlaşıyor. Bunun için bilinen markaların ürünlerini satın almak oldukça önemli. Tüm dünyada sağlıklı bir tabu haline gelen organik ürün trendi, ülkemizde de artan ürün çeşitliliği ile devam ediyor. Siz de birbirinden lezzetli, farklı sertifikalara sahip olan organik ürünler için Çiçeksepeti’ni ziyaret edebilirsiniz. İhtiyacınız olan organik ürün çeşitlerini sepetinize ekleyerek dakikalar içinde satın alabilir ve sağlıklı yaşam için büyük bir adım atabilirsiniz.

Organik Ürün Nedir?

En temel anlamıyla organik ürün; üretiminde ve yetiştirilmesinde hiçbir kimyasal madde kullanılmayan üründür. Organik gıdalar; tarlada ekilen, kümeste büyüyen ve ağaçta yetişen gıdaların kimyasaldan uzak bir şekilde sunulmasıdır. Son dönemde tüm dünyada genetiği değiştirilmiş ürünlerden bahsedilmektedir. İşte organik ürünler, genetiği değiştirilmemiş ürünler kategorisinde yer alan özel ürünlerdir. Özellikle organik gıdalarda hiçbir tarım ilacı kullanılmaz. Bir sertifikaya sahip olan organik ürünler, sağlığınızı tehdit eden zararlı maddeler içermiyor. Çiçeksepeti’nde, kaliteli ve sertifikalı organik ürünleri bir arada bulabilir ve sepetinize ekleyerek hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Organik Ürün Çeşitleri Nelerdir?

Organik ürün, genellikle organik gıdalar için kullanılan bir terimdir. Organik gıdalar ise meyveden sebzeye, kuruyemişten et çeşitlerine kadar geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. En popüler organik gıda çeşidi, yumurtadır. Her sabah sofranızda yer verdiğiniz yumurtanın organik olup olmaması, sağlığınız için oldukça önemlidir. Bir diğer popüler organik gıda ise süttür. Hem çocukların hem de yetişkinlerin sürekli tükettiği sütlerin de içinde kimyasal madde olmaması ve günlük olarak üretilip paketlenmesi oldukça önemlidir. Un, zeytin, siyah çay, yeşil çay, yulaf ezmesi, tavuk, sirke, kinoa, domates salçası, biber salçası, dut pestili, tarhana, nohut, pirinç, bulgur, pekmez, tahin… Saymakla bitmeyen birçok organik ürün çeşidi bulunuyor. Siz de tüm bu lezzetleri tatmak için Çiçeksepeti’ni ziyaret edebilirsiniz!

Organik Ürün Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Peki bir ürünün organik olup olmadığını anlamak için nelere dikkat etmek gerekiyor? Tüketmek istediğiniz organik gıdaları satın almadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunuyor. Bunlardan ilki, bu ürünlerin sertifikaya sahip olup olmadığını bilmek oluyor. Bunun için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylı ürünleri seçmenizde fayda var. İşlenmiş ürünlere karşın organik ürünler daha kısa raf ömrüne sahip oluyor. Bu nedenle tüketim sürenizi göz önünde bulundurarak, yeterli miktarda ürün almalısınız. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta, organik ürünlerin görünümüdür. Organik ürünler işlenmediği için yapısal formları daha kusurlu olabilir. Bu nedenle eğer pürüzsüz görünen veya kusursuz görünüme sahip olan bir ürün gördüyseniz, organik olup olmadığını sorgulamanızda fayda var. Tüm bunlara dikkat ederek ihtiyacınız olan organik ürün çeşitlerini Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz!

Organik ürünler, işlenmiş ve paketlenmiş ürünlere göre daha pahalı olabiliyor. Çünkü organik tarım yapmak veya organik ürün yetiştirmek bir hayli zor. Üretim süreci daha uzun olan bu tür ürünlerin paketlenmesi ve aynı zamanda nakliyesi de oldukça maliyetli olabiliyor. Bu nedenle fiyatlar arasında farklılıklar olabiliyor. Ancak Çiçeksepeti’nde her bütçeye uygun organik ürün çeşidi bulmak mümkün! Siz de bütçe dostu fiyatları ile Çiçeksepeti’ni tercih edebilir, ihtiyacınız olan organik ürünleri satın alabilirsiniz.