Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Örgü Malzemeleri

Örgü, geçmişten bugüne aktarılmış köklü, eğlenceli ve yaratıcı el işlerinden biridir. Kendi istediğiniz desenleri farklı ipler ve şişler kullanarak ortaya çıkarabilirsiniz. Örgü örmeye başlamadan önce bazı ekipmanlara ihtiyacınız vardır. Doğru ekipmanları kullanarak ideal örgüyü örmeye başlayabilirsiniz. Çiçeksepeti’nde örgü örmek için ihtiyacınız olan tüm malzemeleri bulabilirsiniz!

Örgü Malzemeleri Nelerdir, Nasıl Kullanılır?

Gelişen teknolojilerle birlikte, örgü ve nakış alanlarında da gelişmeler olmuştur. Bugün, çok sayıda örgü ve nakış araç ve aksesuarına kolayca ulaşabilirsiniz. Birbirinden ilginç ürünlere, çok farklı renklerde ipliklere, çeşitli şişlere Çiçeksepeti’nden kolayca ulaşabilirsiniz.

Örgü örerken kullanılan ürünlerin başında şişler gelir. Örgü şişleri, farklı modellerde ve farklı malzemelerden üretilen ürünlerdir. Ahşap örgü şişleri, metal örgü şişleri, plastik örgü şişleri gibi pek çok örgü şişi alternatifiniz vardır. Ayrıca örgü şişleri; patiklik örgü şişi, kazak örgü şişi, kalın örgü şiş, ince örgü şiş gibi farklı şiş seçenekleri vardır. Misinalı örgü ve dantel şişleri; özellikle patik, atkı, bere gibi daha yuvarlak hatlara sahip olan aksesuarları örmeniz için tasarlanmıştır. Bu tarz ürünler örmek isterseniz misinalı örgü şişlerini tercih ederek kısa sürede ve kolay bir şekilde örgünüzü yapabilirsiniz. Ahşap şişler ise dayanıklılıkları ile ön plandadır. Ayrıca bu tip şişler, nikel alerjisi olanlar için de oldukça uygundur. Farklı ağaçlardan üretilmiş, farklı uzunluk ve kalınlıklarda ahşap örgü şişlerini online olarak inceleyebilirsiniz.

Hünerlerinizi sergilemek, kışlık giyim ürünleri ve aksesuarlar tasarlamak için çeşitli örgü malzemelerini online olarak inceleyip satın alabilirsiniz. Örgü şişleri haricinde örgü makinelerini, örgü iplerini, örgü makaslarını ve diğer dikiş malzemelerini de kolayca inceleyebilirsiniz.

Örgü için en önemli olan konulardan biri de ipliktir. Yün, orlon, merserize gibi farklı iplikler vardır. Her bir iplik, farklı numaralı şişlerle örülür. Ayrıca her bir ipin görünüşü de farklıdır. Bu yüzden öncelikle nasıl bir ürün örmek istediğinize karar verip daha sonra kullanacağınız ipliği belirleyebilirsiniz. Kullanacağınız ipliğin kalınlığına göre de kullanacağınız şişlerin kalınlığı değişir. Kalın yünlü bir iplik kullanmak isterseniz kalın bir şiş kullanmanız da daha iyi sonuçlar almanızda etkili olur. Kalın yün ile oluşturabileceğiniz eşyalar arasında; hırkalar, kazaklar, şallar, bereler, eldivenler, patik ve çoraplar gibi kışlık ürünler yer alır. Daha ince bir kazak, daha ince bir atkı ya da şapka örmek isterseniz da aynı şekilde ince iplikleri ve ince şişleri kullanmanız yeterli olacaktır. Çiçeksepeti’nde farklı kalınlıklarda şişleri ve ipleri bulabilirsiniz!

Uygun Fiyatlı Örgü Malzemeleri

Örgü malzemelerinin, örgü ipi çeşitlerinin fiyatları değişiklik gösterebilir. Farklı markalar tarafından farklı malzemelerden üretilmiş iplikler ve şişler, farklı fiyatlandırılır. Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde uygun fiyatlı, ihtiyaçlarınıza yanıt veren farklı örgü iplikleri ve örgü şişlerini bulabilirsiniz. Hobinizi en güzel şekilde tamamlamak için aradığınız her şey Çiçeksepeti’nde sizi bekliyor!