Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Çiçeksepeti Logo
Çiçeksepeti Logo
Filtrele
Sırala

Buğu Gidericiler

Otomobillerde kış ve sonbahar mevsimlerinde oldukça sık rastlanan cam buğulanma problemi görülebilir. Bu buğulanma sorununu ortadan kaldıracak sprey formlu, çekçek şeklinde ya da cam perdesi olarak nitelendirilen oto buğu giderici modelleri bulunuyor. Kullanım sıklığına göre bu otomobil buğu gidericileri tercih edebilirsiniz. Oldukça pratik bir kullanıma sahip olan oto buğu gidericiler, sürüş esnasında sürücünün dikkatinin dağılmasını önlüyor. Siz de ÇiçekSepeti üzerinden otomobillere uygun olan oto buğu giderici modellerini inceleyebilir ve bu ürünlere kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Fonksiyonel Oto Buğu Giderici Çeşitleri

Dışarıdaki hava ile otomobil içerisindeki hava arasında yaşanan sıcaklık farkı, cam buğulanmasına sebep oluyor. Özellikle otomobilde herhangi bir klima ya da ısıtıcı çalışmıyorsa hızlı bir şekilde camlarda buğulanma yaşayabilirsiniz. Bu sorunu ortadan kaldıracak buğu gidericiler bulunuyor. Havanın soğuk olduğu kış ve sonbahar mevsimlerinde klimanın fan ayarlarını soğuk modda açmak buğulanmayı önleyebilir. Ancak bu durum araç içinde üşümenize sebep olabilir. Araç içerisinde cam açmadan buğulanma sorununu hızlı ve kolay bir şekilde çözebilirsiniz. Otomobiller için tasarlanan çok fazla sayıda buğu giderici modelleri bulunuyor. Çekçek modeline sahip olan buğu gidericiler, yoğun kar ve buzlanma sonucunda araç üzerindeki soğuk hava kütlesini uzaklaştırıyor. Özellikle kışın oldukça soğuk geçtiği yörelerde araç üzeri buzlanma ve araç cam içi buğulanma sorununu bu çekçek aparatları ile kolay bir şekilde çözebilirsiniz. Üç farklı temizleme yüzeyinden oluşan çek çek aparatları, tutma haznesi bulunduruyor. Dolayısıyla kullanıcılar yorulmadan araç camındaki buzlar uzaklaştırılıyor.

Oto Buğu Giderici Kullanım Alanları

Oto buğu gidericilerin kullanım alanları, ev ve iş yerlerinde oldukça çeşitleniyor. Ev içerisinde mutfak ve banyolarda oluşan hava değişimleri cam yüzeylerinde ve pencerelerde buğulanmaya sebep olabilir. Bu durumların önüne geçmek için buğu giderici spreyleri tercih edebilirsiniz. Özellikle banyolarda yer alan ayna ve pencerelerde açığa çıkan buğulanma cam itici spreyler ile çözülüyor. Söz konusu oto buğu gidericilerini buğulanma oluştuktan sonra ya da buğulanma yaşanmadan önce sıkarak yüzeye uygulayabilirsiniz.

Buğu gidericiler, restoran ve kafelerin mutfak bölümlerinde de tercih ediliyor. Özellikle fırın kapaklarının dış yüzeyinde, pencerelerde ve aspiratör yüzeylerinde söz konusu buğu gidericileri uygulayabilirsiniz. Pratik bir kullanım sağlayan buğu gidericiler mutfak bölümünde çekçek ve nemli bez aparatıyla tercih ediliyor. Aynı şekilde buğu gidericileri uyguladıktan sonra uygulanan yüzeyler üzerinde yıkama ve temizleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Oto Buğu Giderici için Püf Noktalar

Araç içerisinde ve cam yüzeyler üzerinde meydana gelen buğulanma gece görüşünü ciddi oranda etkiliyor. Bu durumu önlemek için araç içi iklimlendirme dengesinin optimum koşullarda tutulması gerekiyor.Sonbahar ve kış mevsimlerinde araç içerisinde açığa çıkan hızlı hava değişikliği iklimlendirme dengesinin düşmesine sebep oluyor.

Özellikle ilkbahar ve yaz mevsiminde araç içi ve araç dışındaki ısı dengesi optimum koşullara sahip oluyor. Dört mevsim uygulayabileceğiniz oto buğu giderici modelleri ise ÇiçekSepeti üzerinde sizleri bekliyor. Kullanımı oldukça pratik olan bu ürünler, sprey formu ile kullanıcılara sunuluyor. Herhangi bir yüzeye uygulamadan önce şişeyi çalkalamak gerekiyor. Ardından ürünü, uygulanacak yüzeye sıkabilirsiniz. Cam üzerinde asılı kalan ıslak yüzeyi kurulamadan önce bir ya da iki dakika beklemek gerekiyor. Daha sonra camları kurulayarak silebilirsiniz. Uzun süre buğulanma sorunu oluşmadan ve rahat bir şekilde araç içerisinde seyahat edebilirsiniz.

Siz de ÇiçekSepeti üzerinden otomobillerin cam buğulanma sorununu ortadan kaldıracak olan oto buğu giderici modellerine hızlı ve kolay bir şekilde erişim sağlayabilir, rahatça otomobil içerisinde seyahat edebilirsiniz.