Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Oto Egzoz Susturucu

Birçok kişi, otomobil kullanımını kişiselleştirmek ve konforlu bir sürüş deneyimlemek amacıyla harici otomobil donanımlarını araştırır. Oto egzoz susturucu, egzozdan çıkan yüksek sesin azaltılması için tasarlanan bir donanımdır.

Egzozlar, motor içerisinde biriken kirli gazların dışarıya atma işlevi görür. Kirli gazların atımı sırasında bir miktar gürültülü bir ses duymanız olasıdır. Araba egzoz susturucusu, egzoz borusunu tıkamadan gazın daha sessiz bir şekilde dışarıya atılmasına yardımcı olur.

Oto Egzoz Susturucu Nedir

Egzoz susturucuların hem otomobil hem de motorlar için tasarlanan farklı model seçenekleri bulunur. Egzoz susturucusu, egzoz borusunun iç kısmına takılır ve bu alanı daraltır. Daralan alanda ses daha az çıkar.

Kirli gazların motor içerisinden arınması için egzoz susturucu seçimlerinde aracınıza uygun bir model tercih etmeniz oldukça mühim bir konudur. Birbirleri ile uyumsuz olan egzoz borusu ve susturucularda montaj işlemi da oldukça zordur. Ayrıca bu durum egzoz borusuna da büyük oranda zarar verir.

Oto Egzoz Susturucu İle Keyifli Araç Kullanımı

Otomobil egzoz susturucularında bulunan fark renk seçeneklerini işlevinin yanı sıra estetik amacıyla da tercih edebilirsiniz. Aracınızın görünümüne şıklık kazandırmak için LED ışıklı modellere de göz atabilirsiniz.

Bu tür ekipmanların aracınızın performansını kötü yönde etkileyecek hiçbir özelliği bulunmaz. Yüksek motor gücüne sahip bir motosiklete sahipseniz, egzoz borusundan çıkan gürültüyü önlemek adına motor egzoz susturucusu modellerini inceleyebilirsiniz.

Her Araç Modeline Uygun Oto Egzoz Susturucu

Egzoz susturucusu fiyatlarını etkileyen belli başlı kriterler bulunur. Milimetre değeri, kullanılan materyaller, hangi araçla uyumlu olduğu ve materyal kalitesi, susturucuların fiyatlarını belirleyen kriterler içerisinde yer alır.

Siz de ÇiçekSepeti üzerinden ihtiyaçlarınıza yönelik otomobil ve motor egzoz susturucu modellerini inceleyebilirsiniz. Hem görsel hem de işlevselliği bir arada sunan egzoz susturucuları ile keyifli bir sürüş deneyimi elde edebilirsiniz. Araç modelinize uygun ürünü hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.