Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Bebek Oto Koltuğu

Minik bebeğiniz desteksiz oturmaya ve hareketlenmeye başladığı andan itibaren artık onunla gezmek, dolaşmak ve seyahat etmek için doğru zaman gelmiş demektir. Bebeğinizle birlikte arabayla bir yerlere seyahat etmeye karar verdiyseniz, araba içinde, onu güvende tutacak bir eşyaya ihtiyaç duyacaksınız. Çocuğunuzun doğumundan 12 yaşına kadar kullanabileceği çocuk oto koltuğu ürünleri; can güvenliğini sağlayarak güvenli ve rahat bir yolculuk imkanı sunar. Uzun ya da kısa mesafe farketmeksizin, bebeğinizin arabada güvenle oturabilmesi oto koltuğu ile mümkün olacaktır.

Bebeğinizin Can Güvenliği İçin Oto Koltuğu Kullanmanın Önemi

Bebekler, doğaları gereği kas gelişimlerini belli bir süre tamamlayamazlar ve bu gelişim süreci boyunca başlarını, vücutlarını kontrol etme gücüne fiziksel olarak sahip değillerdir. Bu nedenlerle arabayla yolculuk esnasında aracın ufak bir hareketinde bile yerlerinde sabit duramaz ve savrulabilirler. Araba yolculuklarında bebeğinizin can güvenliği ve sağlıklı pozisyonda kalabilmesi için oto koltuğu kullanmalısınız. Aracın arka koltuğuna kolayca monte edilen oto koltuğu, kullanım talimatına göre yerleştirdikten sonra bebeğinizi koltuğa oturtup emniyet kemerlerini takarak sabitlemeniz gerekir. Böylece onu güvene alabilir, her türlü olumsuz durumda bebeğinizin güvenle seyahat ettiğinden emin olabilirsiniz. Yakın mesafeler için dahi olsa, bebeğinizi mutlaka bebek oto koltuğuna oturtmanız ve emniyet kemerlerini takmanız gerekir.

Bebek Oto Koltuk Modelleri

Aracınıza, oto çocuk koltuğu almaya karar verdiğinizde pek çok farklı özelliklere sahip oto koltukları göreceksiniz. Peki, bebeğiniz için en doğru koltuk hangisi?

Bebek oto koltukları genel hatlarıyla yaş ve ağırlığa göre ikiye ayrılır. Bu gruplama, kendi arasında çocukların kilosuna göre sınıflandırılmıştır ve uluslararası standartlar baz alınarak kilo aralıkları belirlenmiştir.

  • Grup 1 Oto Koltuğu: 9-18 kg arası çocukların kullanımı için tasarlanmıştır.
  • Grup 2 Oto Koltuğu: 15-36 kg arası çocukların kullanımına uygundur.
  • Grup 3 Oto Koltuğu: 9-36 kg arası çocuklar için üretilmiş, uzun süreli kullanım avantajına sahip olan koltuklardır. Bu ürünler içinden kilo seçimi yaparak almak istediğiniz ürüne karar verebilirsiniz

Bunların dışında yeni doğan bebekler için, ana kucağı oto koltuğu gibi koltuklar kullanılabilir.

Oto Koltuğu Seçimi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebek oto koltuğu satın alırken, bebeğinizin ayına ve kilosuna uygun ürünü bulduktan sonra dikkat etmeniz gereken başka noktalar da olacaktır. Seçtiğiniz koltuğun sizin aracınızla uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Satın aldığınız oto koltuğunu arabanıza monte ederken kullanım kılavuzunda yer alan talimatlara harfiyen uymalı, koltuğun araca talimatlarda söylendiği gibi sıkıca sabitlendiğinden emin olmalısınız. Küçük çocuklar ve bebekler için 5 nokta kemer sistemine sahip olan modelleri inceleyebilirsiniz. Bu özelliğe sahip modeller, çocuğunuzu omuz ve kalçalarından kavrar ve tam koruma sağlar. Uluslararası standartlara uygun olarak tasarlanmış, güvenilirliği ispat edilmiş markaların ürünleri bebeğiniz için en iyi oto koltuğu modelleri arasında yer alır. Oto koltuğun iç yüzeyini oluşturan kumaşın, terletmeyen kumaş olması ve kolay çıkarılıp yıkanabilmesi dikkat etmeniz gereken özelliklerden bir tanesidir. Böylece bebeğinize her zaman hijyenik bir alanda seyahat etme fırsatını sunabilirsiniz.

Her yaşa uyan, kafa bölgesi dahil olmak üzere ayarlanabilir kademelere sahip, yumuşak ve hava alabilen kumaştan üretilmiş oto koltuğu modellerini ÇiçekSepeti üzerinden bulabilirsiniz. Bebeğinizle yaptığınız yolcukların güvenli ve konforlu olmasını sağlayabilmek için, kalitesi ve güvenirliği ile isminde söz ettiren markaların ürünlerini ÇiçekSepeti’nde görüntüleyip, detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Farklı markaların ve farklı özelliklere sahip modellerin oto koltuğu fiyatları arasında kıyaslama yapabilir, aklınıza ve bütçenize en çok hitap eden ürünü güvenle satın alabilirsiniz.