Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Oto Koltuğu Aksesuar Çeşitleri

Çocuklarla seyahat etmek zaman zaman aileleri zorlayabilir. Özellikle uzun süren seyahatler pek çok ailenin korkulu rüyasıdır. Üstelik anne ve babaların aklında, olası bir kaza durumunda çocuğunun yeterince güvende olup olmayacağına dair sorular da vardır. Güvenliğin yanı sıra çocuğun saatler sürecek yol boyunca araçta nasıl rahat edeceği, ağlamadan nasıl keyifli vakit geçirebileceğine dair sorular ailelerin zihinlerini meşgul eder.

Küçük çocuklar arabanın içindeki kısıtlı alanda çok kısa bir süre sonra sıkılır. Sıkılınca pek çok çocuk huysuzlanır ve ağlamaya başlar. Seyahat öncesi çocuğunuzun aracın içinde sıkılmadan ve güvenli bir şekilde seyahat edebilmesi için bir takım ekipmanlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Oto koltukları ile birlikte kullanılabilecek çeşitli gereçler ile araba içinde kullanılabilecek araçlar için özel tasarlanmış organizer çeşitleri ile daha rahat ve güvenli bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Oto Koltuğunuzla Birlikte Kullanabileceğiniz Aksesuarlar

Bebeklikten çocukluğa kadar araç içinde oto koltuğu kullanımı olası bir kaza durumunda çocuğunuzu korur. Bu yüzden çocuğunuzun oto koltuğuna çocuğun doğru bir şekilde oturması, seyahat boyunca orada kalması, kemerinin bağlı olması ve arabanın koltuğa doğru bir şekilde bağlanmış olması oldukça önemlidir. Bebeğin ya da çocuğun uzun süre oto koltuğunda oturması durumunda terlemesi kaçınılmazdır. Bu da çocuğunuzun hem kendini rahatsız hissetmesine hem de terlediği için üşümesine neden olur. Uzun seyahatlerde oto koltuğunuz için müslin oto koltuğu kılıflarını tercih ederek terleme sorununun önüne geçebilirsiniz.

Pek çok çocuk oto koltuğunda seyahat ederken, kısa süre sonra uyuyakalır. Uzun yolculuklarda oto koltuğundaki çocuğunuzun deliksiz ve rahat bir şekilde uyumasını istiyorsanız oto koltuğu baş desteğini kullanabilirsiniz. Bu ürün, uykuya dalan çocuğun başının öne düşüp sıçrayak uyanmasını önler. Deliksiz bir uykunun ağlamayla son bulmaması için oto koltuğu baş destekleri uygun bir seçimdir. Böylelikle başına ve boynuna gelebilecek herhangi bir zararı da önlemiş olursunuz. Ürün oto koltuğu ile uyumludur.

Çocuğunuzun Araba İçinde Emniyeti İçin İhtiyaç Duyabileceğiniz Her Şey

Bazen çocuklarınızla farklı arabalarda seyahat etmeniz gerekebilir. Oto koltuğunu arabadan çıkarmak zor olacağından bebeğiniz için taşınabilir oto koltuğu çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Oto koltuğu kullanma yaşını geçmiş daha büyük çocukların ise arka koltukta, kemerini bağlamış bir şekilde seyahat etmesi gerekir. Ancak çocuklar emniyet kemeri takmayı sevmez. Kemer onları rahatsız eder, sıkar ve boyunlarını tahriş edebilir. Bunun için emniyet kemeri düzenleyici ürünler ile emniyet kemeri yastıklarını ve boyun koruyucularını kullanabilirsiniz. Emniyet kemeri boyun koruyucu, emniyet kemerine pratik bir şekilde takılır ve çocuğun boynunun emniyet kemerinden tahriş olmasını önler. Emniyet kemeri yastıkları, cırt cırtlı tasarıma sahiptir. Kemere takılır ve çocuğun emniyet kemeri takılıyken kendini rahat hissetmesini sağlar, uyurken baş desteği görevi görür. Daha büyük emniyet kemeri yastıkları da vardır. Figürlü ve büyük emniyet kemeri yastıkları yolculuk boyunca çocuğunuzun güvende olmasını sağlarken aynı zamanda bir uyku arkadaşı görevi de üstlenir. Emniyet kemeri yastıkları arasında yıkanabilir modelleri de bulabilirsiniz.

Organizer ürünler de çocuğunuzun seyahat sırasında ihtiyaç duyabileceklerini bir arada bulundurması açısından oldukça kullanışlıdır. Çocuğun oyuncaklarını, suluğunu ve yolculuk boyunca yiyebileceği sağlıklı atıştırmalıkları şeffaf bir organizer içine koyarak çocuğun yolculuk sırasında sizden bir şeyler istemesi yerine istediğini kendisinin alabilmesini sağlayabilirsiniz. Yolculukta tabletten çizgi film izlemeyi seven çocuklar için ön koltuğun arkasına asılabilen organizer ürünleri tercih ederek onun keyifle çizgi film izleyebileceği bir alan oluşturabilirsiniz. Araç içinde ihtiyaç duyabileceğiniz organizer ürünlerlle oto koltuğu aksesuar çeşitlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.