Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Oto Yedek Parça Aksesuarları

Otomobilinizi çok seviyor ve uzun süre kullanmak istiyorsanız, bakımına ekstra özen göstermelisiniz. Bir otomobilin olmazsa olmaz parçaları arasında oto paspası, motor yağı ve akü gelir. Otomobilinize uygun akü çeşitlerinden, oto koltuk kılıfına kadar otomobiliniz için gerekli her türlü yedek parça ve aksesuarı ÇiçekSepeti’nde bulabilir, sepetinize ekleyerek satın alabilirsiniz.

Kışa Özel Oto Yedek Parça Aksesuarları

Kış mevsiminde arabalar, ekstra bakıma ihtiyaç duyar. Siz de, kışın soğuk ve yağışlı günlerinde arabanızla daha konforlu bir sürüş deneyimi yaşamak için ÇiçekSepeti’nin birbirinden farklı oto yedek parça aksesuarlarını inceleyebilirsiniz.

Soğuk kış günlerinde aracınızın ihtiyacı olan ürünlerin başında antifirizli cam suyu gelir. Kış aylarında soğuk ve karlı havanın etkisiyle radyatör suyu donma tehlikesiyle karşılaşabilir. Antifriz ise suyun donma derecesini düşürüp motoru korur. Antifrizi cam suyuna yaz aylarında da ekleyebilirsiniz. Ancak yazın havalar sıcak olduğu için az miktarda antifriz de radyatörü korumak için yeterli olur. Antifrizin 4 çeşidi bulunur. Bu çeşitlerden arabanız için hangisinin uygun olduğunu bulmak oldukça önemli. Bu sebeple antifriz seçerken aracınızın kullanım kılavuzunda yer alan, otomobil üreticinizin önerdiği antifiriz çeşidini seçmeye özen göstermelisiniz.

Aracınızı kış mevsiminin zorlu hava şartlarına hazırlarken lastiklerinizin dayanıklılığına da dikkat etmelisiniz. Kışın soğuk ve yağışlı havalarında en konforlu sürüşü gerçekleştirmek istiyorsanız, kış lastiği taktırmalısınız. Kış lastiği, 7 santigrat derecenin altındaki sıcaklıklarda, güvenli bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlar. Kış lastiğinin çentikli sırt deseni ve kauçuk yapısı, mükemmel bir kavrama sağlayarak size başarılı bir yol tutuşu sunar.

Kış aylarında motorunuzun bakımı da oldukça önemli. Motor yağı, motorun aracınızla uyum içerisinde çalışmasını sağlayarak yüzeylerin aşınmasını önler. Kalitelerine göre sınıflandırılan motor yağlarından, siz de ülkemizdeki mevsimsel şartları göz önünde bulundurarak, aracınıza en uygun motor yağını seçebilirsiniz.

İşlevsel Dekoratif Oto Yedek Parça Aksesuarları

Otomobilinizin içi ve dışı sizi yansıtan birçok detay barındırıyor. Seçtiğiniz dikiz aynası süsünden tutun da oto paspasına kadar tamamen sizin seçimlerinizi yansıtıyor. Otomobilinizi kişiselleştirmek istiyorsanız dekoratif oto yedek parça aksesuarlarını inceleyebilirsiniz.

Dikiz aynası süsü ile arabanızı kişileştirmek artık çok kolay. Otomobilinizin vitrinini yansıtan dikiz aynası süslerinin, kokulu, kokusuz, boncuklu, boncuksuz birçok çeşidi bulunuyor. Siz de aracınızda kendinizi yansıtan bir detay istiyorsanız, arayışınıza dikiz aynası süslerini inceleyerek başlayabilrsiniz.

Araba kullanırken, navigasyonu sürekli olarak kullanıyor ve telefonu nereye koyacağınızı bilemiyorsanız, araç içi cep telefonu tutacakları tam size göre. Cep telefonuzun görüş alanınızı kısıtlamasını istemiyorsanız, 360 derece dönen torpido üstü vantuzlu cep telefonu tutacağını ya da mıknatısılı kalorifere takılan modelini tercih edebilirsiniz.

Otomobilinizin yerlerinin tertemiz kalmasını istiyorsanız, birçok çeşidi bulunan oto paspaslarını tercih edebilirsiniz. Oto paspasları, otomobilinizin zeminini, su, çamur, kum gibi dış etkenlere karşı koruyarak arabanızın ilk günkü gibi temiz kalmasını sağlar.

Oto Yedek Parça Aksesuar Çeşitleri

Otomobilinizi uzun süre hasarsız bir şekilde kullanmak için aracınızın düzenli olarak bakımına ekstra önem vermeniz gerekir. Rahat ve konforlu bir sürüş için, oto bakım kitlerini ve akünüzü düzenli olarak kontrol etmelisiniz.

Akü, otomobilinizin çalışmasını sağladığı için belirli aralıklarla bakıma ihtiyaç duyar. Sorunlu bir aküyle yetişmeniz gereken bir toplantıya veya randevuya geç kalmak istemezsiniz. Siz de sorunsuz bir şekilde arabanızı çalıştırıp yolunuza devam etmek istiyorsanız, aracınızın kullanım kılavuzunda yer alan akü modelini, tercih etmelisiniz.

Oto bakım kitlerinin içerisinde otomobilinizin bakımı için gerekli olan, birçok bakım ürünü bulunur. Otomobilinizin içinin parlamasını ve tertemiz olmasını istiyorsanız içinde toz bezi ve oto iç cilası bulunan oto bakım kitlerini tercih edebilirsiniz. Oto bakım kitleri sayesinde, aracınızın yüzeylerinde aşınma veya yıpranma olmadan temizliğini yapabilirsiniz. Siz de aracınızın bakımını en iyi şekilde yapabileceğiniz tüm ürünleri ÇiçekSepeti’nde bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz.