Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Outdoor Gözlük

Hangi outdoor etkinliği yaparsanız yapın, etkinlik boyunca göz koruyucu ekipman kullanmanız oldukça önemli. Outdoor etkinlikler için kullandığınız spor gözlükler iklim, hava ve ışık koşullarının olumsuz etkilerine karşı gözlerinizi korur. Ayrıca, sis ve gece görüşü gibi özellikleri sayesinde görüş alanını genişleten ve görme kabiliyetini artıran türde farklı outdoor gözlük modelleri de mevcut. ÇiçekSepeti outdoor gözlük çeşitlerinden etkinliğinize uygun olanını seçerek göz koruması sağlayan özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Bisikletinizle yeni parkurları keşfetmeye çıkıyor, doğa yürüyüşlerine katılarak patikalara tırmanıyor ya da kayak gibi popüler kış sporlarıyla ilgileniyorsanız göz koruması sağlayan outdoor gözlük modellerinden birisi tam size göre!

Üst Düzey Sporcular için Outdoor Gözlük

Ne tür bir dış mekan etkinliği yaparsanız yapın hem kış hem de yaz mevsiminde gözlerinizi güneşin zararlı etkilerinden korumanız gerekir. Güneş ışınlarına uzun süreli maruz kalmak görüşünüzü olumsuz etkileyebilir. Göz kapaklarının içinde veya çevresinde katarakt, dejenerasyon, pterjium veya daha ciddi sağlık sorunlarının oluşmasına ortam hazırlayabilir veya var olan şikayetlerinizin şiddetini artırabilir. UVA, UVB ve UVC korumasını yüzde yüz garanti eden outdoor gözlük modelleri sayesinde zorlu koşullarda dahi performansınızı koruyabilirsiniz. Ergonomik tasarımlı, iki konumlu ayarlanabilir burunluğu, sürgülü uçları bulunan outdoor gözlük modelleri, özellikle üst seviye sporcuların göz koruması ihtiyacını karşılayabilir. Yarışın başlangıcından gün sonunda kadar rahatlıkla kullanabilmeniz için tasarlanır. Ayrıca, farklı performanslarda kullanabilmeniz için aynalı lens renk tonlarıyla da geliştirilir.

Outdoor Gözlük Lensleri Arasındaki Farklar

Özellikle aktif bir yaşam tarzınız varsa, gözlük seçerken seçeneklerinizi iyi bilmeniz gerek. Cam lensler çizilmeye karşı dayanıklılık ve daha yüksek netlik sunarken ağırlığını hissettirebilir. Poliüretan lensler yüksek maliyetlerine karşın, mükemmel optiklere ve darbe dayanıklılığına sahip olmaları nedeniyle profesyonel kullanımı oldukça uygun. Polikarbonat lenslerin biraz daha az berraklığı var ancak mükemmel darbe direncine sahip. Poliüretan lensler gibi hafif, ancak çizilmeye daha az dirençli. Netlik ve dayanıklılık yetenekleri nispeten düşük olan akrilik lensler ise, en uygun fiyatlı lens seçeneğini oluşturarak hobi amaçlı sportif faaliyetlerinize rahatlıkla eşlik edebilir. Polarize değişebilir lensli motosiklet gözlüğü modellerini, avcılık, spor, motor ve bisiklet için olduğu kadar kurşun geçirmez özellikleri sayesinde askeri amaçlı da kullanabilirsiniz.

Outdoor Gözlük Lens Kaplamalarının İşlevleri

Aynalı lensler parlamayı yansıtırken, çizilmez kaplamalar lens yüzeyini koruma özelliği taşır. Hidrofobik kaplamaları bulunan outdoor gözlük modelleri su tutmaz özellikte. Buğu önleyici kaplamalar, terlerken veya dışarısı nemliyken lenslerinizi temiz tutmaya yardımcı olabilir. Gece sürüş ve sis gözlüğü modellerini gece araç kullanırken, yağmurlu, sisli, karlı havalarda, avcılıkta veya kar sporları yaparken kullanabilirsiniz. Sarı renkte, özel kaplamalı lens malzemeyle üretilen sürücü gözlük modelleri, ışık ve far parlamalarını azaltıp minimuma indirdiği için bilgisayar ekranı karşısında fazla zaman geçirenlerin de tercihi olur. Grinin tonlarını ortaya çıkaran outdoor gözlük modelleri kontrastı artırarak görüş alanını daha belirginleştirir. Özellikle gece sürüş gözlükleri, seçiciliğinizi artırarak daha güvenli ve rahat bir yolculuk imkanı sağlar. Gece görüş gözlüğü modellerinin ışık yansımasını azaltma özelliği sayesinde yüksek aydınlıkta yapılan her türlü aktivite için ideal bir tercih olur.

Açık havada spor yaparken uygun gözlüğü seçmenin nedenlerinden biri gözü rüzgar, ışık yansımaları, yabancı maddeler gibi dış etkilerden korumak, diğeri UV koruması oluşturmak. Spor yapmaya uygun gözlüklerin çoğu, UV koruyucu lensleri destekleyecek ve tercih ettiğiniz sporun keyfini çıkarırken özgürce hareket etmek için gereken esnekliği sağlayacak şekilde tasarlanır. ÇiçekSepeti outdoor gözlük modellerinden yaptığınız aktiviteye en uygun göz korumasına uygun fiyat ve hızlı teslimat ayrıcalığıyla sahip olabilirsiniz.