Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Outdoor Günlük Çanta

Sırt çantaları, hem kısa süreli hem de uzun süreli seyahatlerde kullanabileceğiniz ürünlerden biridir. Okul yaşamında, iş hayatında ya da outdoor aktivitelerde kullanabileceğiniz çeşitli outdoor çantalar vardır. Bu çantaların her biri farklı özelliklere sahiptir. Kimisi günlük kullanıma daha uygundur kimisi kamp ve seyahatler için. Çok çeşitli outdoor sırt çantası önerisi için Çiçeksepeti’nin ürünlerini online olarak inceleyip satın alabilirsiniz!

Outdoor Çanta Nasıl Seçilir, Outdoor Çanta Tavsiye

Sırt çantaları, farklı özelliklere sahiptir. Hem günlük kullanım için hem kamp faaliyetleri için hem ofis hayatı için kullanabileceğiniz outdoor çantalar vardır. Yumuşak malzemeler kullanılarak üretilen çeşitli çantaları keşfedip satın alabilirsiniz. Outdoor çanta seçerken bazı noktalara dikkat ederek en iyi çanta seçimini yapabilirsiniz. Outdoor çanta seçerken şunlara dikkat edebilirsiniz:

 • Ayarlanabilir askıları olan bir çanta olup olmadığına bakabilirsiniz. Bu sayede çantayı kendi vücut ölçülerinize göre ayarlama şansınız olur. Bu da çantayı kullanırkenki konforunuzun daha iyi olmasını sağlar.
 • Kimi outdoor çantalarda göğüs kemeri ve sıkıştırma kayışları vardır. Bu sayede çantayı vücudunuza sabitleyebilirsiniz. Bu da taşıma işini daha kolay şekilde tamamlamanızı sağlar.
 • Çanta seçimi yaparken çantanın boyutu da çok önemlidir. Çantayı kullanacağınız alana göre çantanın boyutu değişir. Ne kadar büyük bir çanta ihtiyacınız olduğuna göre seçeneklerinizi değerlendirebilirsiniz.
 • Dayanıklılık da çanta seçiminde önemli bir kriterdir. Bir çantayı daha uzun süre kullanmak için çanta seçimini iyi yapmanız gerekir. Ayrıca dış etkenlere karşı da çantanın dayanıklı olması önemlidir.
 • Uzun süreli seyahatleriniz için daha büyük boyutlarda çantalar seçmeniz önemlidir. Örneğin 30 lt, 40 lt çanta modelleri mevcuttur. Bu çantalar arasından seçim yaparak en iyisine ulaşabilirsiniz.
 • Çantanız su geçirmez değilse su geçirmez (waterproof) bir çanta kılıfı almanız önemlidir. Bu sayede çantanızı ve çantanızın içindekileri zorlu hava koşullarında koruyabilirsiniz.

Outdoor sırt çantası ile kamp ve benzeri aktiviteler yapacaksanız çantayı hazırlama şekliniz de oldukça önemlidir. Özellikle uzun süreli kamp ve outdoor aktiviteler için belli bir düzene uyarak sırt çantalarınızı hazırlayabilirsiniz.

Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde her bütçeye ve zevke uygun outdoor günlük sırt çantası seçeneğini bulabilirsiniz.

 • Outdoor sırt çantası hazırlığında eşyalarınızı belli bir düzene göre yerleştirmeniz önemlidir. En sık kullanacağınızı düşündüğünüz eşyaları en üste, en az kullanmayı düşündüklerinizi çantanın en altına doğru yerleştirebilirsiniz.
 • El feneri, şapka, yağmurluk, eldiven, pusula gibi ürünleri çantanızın üst kısmına veya varsa çantanızın ön ve yan ceplerine yerleştirebilirsiniz.
 • Gün içinde çok sık kullanmayacağınız uyku tulumlarını, yedek kıyafetleri, yemek pişirici aparatları ise çantanızın orta ve alt kısmında muhafaza edebilirsiniz.
 • Çantanın ağırlık merkezi, çanta yerleşiminde önemli bir noktadır. Çantanızı daha kolay taşımanız için ağırlık merkezini dikkate almanız gerekir.
 • Çantanızın içerisinde elektronik malzemeler olacaksa bu ürünleri farklı bir bölmeye yerleştirmeniz önemlidir. Örneğin bilgisayar, tablet, fotoğraf makinesi gibi ürünleriniz varsa bunları su geçirmez bir bölmede muhafaza edebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Sırt Çantası Modelleri

Outdoor çanta fiyatları, birbirinden farklıdır. Çantayı kullanım amacınıza göre çanta farklı fonksiyonlara sahip olur. Bu da çantanın fiyatının değişmesinde etkilidir. Çantanın büyüklüğü, çantanın üretildiği malzeme, çantanın markası gibi pek çok detay, çantanın fiyatının değişmesinde etkilidir. Outdoor sırt çantası erkek ve kadın modelleri arasından ideal seçimi yapabilirsiniz. Farklı renk, model ve boyutta çantaları Çiçeksepeti’nde online olarak inceleyip satın alabilirsiniz!