Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Oyun Kartları

Oyunlar sosyalleşirken eğlenmenin en güzel fırsatlarından biridir. Şu an en bilinen oyun kartları iskambil kartları olsa da günümüzde çok daha farklı seçeneklerde, stillerde ve değişik kurallarda oyun kartları bulunmaktadır. Çiçeksepeti’nde çeşitli oyun kartlarına ulaşabilirsiniz ve oyun dolu akşamlarınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz. Her türlü kart oyunları Çiçeksepeti’nde uygun fiyatlarla sizleri bekliyor.

Mattel’in Eğlenceli Kart Dünyası

İskambil kartlarından sonra en popüler oyun kartları olarak zirveyi kapacak ürün tabii ki de Uno olacaktır. Mattel oyuncak firmasının geliştirdiği Uno, 1971’den beri milyonlar satmıştır. Kutunun içinden oyuna hazır 108 kart çıkar. Oyunun kuralları ise son derece basittir. Amaç, oyunda dağıtılan kartlardan oluşan elinizi tamamen yok etmek olmalıdır. Bunu sadece ortadaki yığının en üzerinde olan kartın rakamı veya rengiyle aynı olan bir kartı oynayarak yapabilirsiniz. Aynı numara oynayarak oyunun renk akışını değiştirebilir ve rakiplerinizi zor duruma düşürebilirsiniz. Oyunun içinde oyuna tat katacak ekstra kartlar da bulunur. Örneğin oyunun akışını değiştiren “reverse” kartı, yanındakine bir tur atlatan “Block” kartı, akışın rengini istediğinize çeviren Uno Joker kartı, yanındakine 2 kart çektiren +2 kartı ve hem joker hem yanındakine 4 kart çektiren “Wild card”. Oyun blöf kuralları ile çok daha heyecanlı hale getirilebilir.

Uno kartları 4 renktedir: Kırmızı, sarı, mavi ve yeşil. Kartlar Mattel’in çıkardığı özel Uno edisyonları pakedi halinde gelebilir. Bazı setlerde oyun kartlarının yanı sıra sağlam kart kutusu ve puanlamayı yazacak defter de bulunur. Gençlere yönelik üretilmiş Uno Attack ise en küçük bir hatada bütün kartları hata yapana doğru fırlatır, heyecanı kat kat arttırır. Bazen Mattel temalı Uno kartları üretir. En çok hayranı olduğunuz TV şovlarının ve film karakterlerinin resimleri, temalı kutularda kartların üzerinde olur. Bunlar içerisinde; Barbie, Hot Wheels, DC Comics, WWE gibi temalar da bulunur.

Mattel’in ürettiği tek kart oyunu Uno değildir. Skip-Bo, Phase 10 ve Mattel’in en son çıkardığı, Uno’ya devam olarak gelen kart oyunu Dos da bunlar arasındadır. Skip-Bo’da elinizdeki 20 kartlık desteyi yok etmeye çalışırsınız, Phase 10’de de 10’luk diziler yaparak oyunu kazanmaya çalışırsınız. Dos ise Uno’nun farklı ama bir o kadar eğlenceli bir versiyonudur.

Hasbro’nun Kart Dünyası

Hasbro markasının kart oyunlarında genellikle onların kutu oyunlarından esinlenilmiştir. Bunlar Pictureka, Boggle, Cranium, Ratuki ve herkesin favorisi Monopoly’dir. Monopoly Deal, Monopoly kutu oyununu onbeş dakikalık bir kart oyununa çevirir. Çekilen tapu kartlarına gelen oyuncular diğer oyuncuya ödeme yapmalıdır ve bu da iki farklı yolla olabilir; ya elindeki para kartlarıyla ya da diğer tapu kartlarıyla. İlk olarak bütün tapuları toplayan kazanır. Pictureka’da ise oyun çok daha hızlı bir hale gelmiştir, oyuncular ellerinden geçen kartlardaki resimleri hatırlamalıdır. Boggle Slam ise kartlara yazılmış harflerle dikey ve yatay kelime türeterek puan kazanılan bir oyundur. Bütün Hasbro kart oyunları Çiçeksepeti’nde sizi bekliyor.

Lisanslı Kartlar da Burada

Lisanslı kartlar, belli bir temanın biriktirilebilir ve takas edilebilir kartların üzerinde olmasıdır. Günümüzde bunlarda bir çok çeşitte olanı satılır, özellike spor temalı olanları, FIFA, NBA gibi, çok revaçtadır. Bunun dışında popüler bilgisayar oyunlarının ve çizigi dizilerinin kartları da gençler tarafından çok tercih edilmektedir; Pokemon, Yugioh, Fortnite, Minecraft ve Brawl Stars oyun kartları gibi. Bu kartların paketleri ve kutulu halleri, hepsi Çiçeksepeti’nde sizi bekliyor.