Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Oyuncu Klavyeleri

Oyuncu klavyesi, amatör ya da profesyonel olarak bilgisayar oyunları ile ilgilenen kişilerin olmazsa olmaz ekipmanlarından biridir. Oyun esnasında tuşların yeterli düzeyde hassasiyete sahip olması, anlık hamlelerin daha pratik bir şekilde yapılmasına yardımcı olur. Tepkime süresi, oyuncu klavyesi önerisinde bulunanların üzerinde durduğu bir konudur. Tepkime süresi kısa olan oyuncu klavyelerinde oyuncunun hamleleri daha kısa süre içerisinde gerçekleşir. Tuşların dayanıklılık kalitesi de, klavyenin performansını etkileyen bir diğer kriterdir.

Oyuncu Klavyesi Özellikleri

Gaming klavyeleri, oyun oynamayı sevenlere farklı bir deneyim sunan yapısıyla ön plana çıkar. Oyuncu klavyelerinin farklı türleri vardır. Ürünlerin sahip olduğu özelliklere göre oyuncu klavyesi seçimi yapılabilir.  Normal klavyeler ve gaming klavyeler arasında da tabii ki birtakım farklar vardır. Klasik klavye modelleri genelde günlük kullanım için üretilir ve buna uygundur. Klasik klavyelerde yay teknolojisi, ışıklandırma, tuş kalitesi gibi özellikler bulunmaz. Bundan farklı olarak gaming mekanik klavyeler yaylı olur. Ayrıca tepkime süresi daha kısadır. Tuş kalitesi de daha yumuşaktır. Normal klavyeye göre daha çok ses çıkarır. Ve gaming klavyeler genellikle ışıklandırmaya sahiptir. Hem performans hem de tasarım olarak farklılaşan gaming klavyeleri online olarak inceleyip satıp alabilirsiniz. 

Oyuncu klavyelerinin genel özellikleri:

  • Klavye boyutu, oyuncu klavyesi incelemelerinde ön plana çıkar. Oyun deneyiminden alacağınız verimi ikiye katlamak adına klavye seçimlerinde modelin el yapınıza uygun olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Mini oyuncu klavyesi, masa üzerinde az yer kaplar ve büyük klavyelere nazaran tuşları daha küçüktür ve birbirlerine daha yakın bir konumdadır.
  • Oyuncu klavyeleri çeşitleri içerisinde yer alan RGB, tuşların alt kısımları başta olmak üzere klavyenin belirli alanlarında LED ışığa sahiptir. RGB klavye ile oyun alanınızda hem estetik bir görünüm elde edebilir hem de ışık renklerini kişisel zevklerinize göre değiştirebilirsiniz. Işıklı klavye modelleri ayrıca odanızın ambiyansını da değiştirebilir. Ayrıca yine ışıklı klavye modelleri, karanlıkta da oyun performansınızı korumanıza yardımcı olur. 
  • Tepkime süresi, oyuncu klavyesi önerisinde bulunanların üzerinde durduğu bir diğer konudur. Tepkime süresi, klavyenin tuş basımına verdiği tepki süresini ifade eder. Tepkime süresi kısa olan oyuncu klavyelerinde oyuncunun hamleleri daha kısa süre içerisinde gerçekleşir. 
  • Tuşların dayanıklılık kalitesi de, klavyenin performansını etkileyen bir diğer kriterdir.
  • Oyuncu klavyesi her bir tuşta ayrı mekanik anahtara sahiptir. Mekanik klavyeleri normal klavyelerden ayıran özellik aynı anda altıdan fazla tuşa basılabilmesidir. Ayrıca mekanik yapılı klavyelerin tuş tıklama sesi daha yüksektir.

İhtiyaç ve beklentilerinize göre farklı oyuncu klavyeleri arasından seçim yaparak en iyi oyun performanslarını sergileyebilirsiniz.

Oyuncu Klavyesi Fiyatları

Bilgisayar oyuncuları için özel olarak tasarlanan klavyelerin fiyatlarına etki eden birçok kriter bulunur. Bunlardan bazıları tepki süresi, tasarım, boyut ve ergonomik yapılardır. Belirli bilgisayar oyuncu klavyesi modelleri bilek desteği ve yükseklik ayarına sahiptir. Ergonomik özelliklere sahip olan klavyeler ile uzun soluklu oyunlarda dahi konforlu bir kullanım elde edebilirsiniz. El yapınıza uygun olmayan gamer klavyeleri bilek ve el eklem ağrılarının görülmesine sebep olur. Oyuncu klavyesi beyaz gibi farklı renk seçenekleri ile oyun alanınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Her İhtiyaca Uygun Oyuncu Klavyesi ÇiçekSepeti’nde

Bilgisayar oyuncuları için özel olarak tasarlanan klavyelerin fiyatlarında değişiklik olmasına sebep olan birçok kriter bulunur. Bunlardan bazıları tepki süresi, tasarım, boyut ve ergonomik yapılardır. Belirli bilgisayar oyuncu klavyesi modelleri bilek desteği ve yükseklik ayarına sahiptir. Ergonomik özelliklere sahip olan klavyeler ile uzun soluklu oyunlarda dahi konforlu bir kullanım elde edebilirsiniz. El yapınıza uygun olmayan gamer klavyeleri bilek ve el eklem ağrılarının görülmesine sebep olur. Oyuncu klavyesi beyaz gibi farklı renk seçenekleri ile oyun alanınızı kişiselleştirebilirsiniz. 

Oyuncu klavyesinin kalitesi ve özellikleri, oyun performansınızı etkilediği için en iyi klavye modelini seçmek son derece önemlidir. Farklı ihtiyaçlara yönelik oyuncu klavyeleri arasından ihtiyaçlarınıza ve zevkinize uygun bir seçim yaparak en üst seviyede oyun performansı sergileyebilirsiniz. 

Siz de ÇiçekSepeti üzerinden ihtiyaçlarınıza hitap eden gamer klavyeyi geniş model yelpazesi içerisinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Dilerseniz kendiniz için seçeceğiniz, dilerseniz de oyun tutkunu bir sevdiğinize hediye edebileceğiniz klavyeleri hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.