Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Paketleme Ürünleri

Sevdiklerinizi mutlu etmenin en güzel ve eğlenceli yolu, onlara sevecekleri hediyeler almaktır. Hediyenin maddi değerinden çok düşünülmüş olması ve içinde biraz emek olması önemlidir. Bu nedenle aldığınız hediye her ne olursa olsun güzel bir paketleme ile değerini daha da artırabilirsiniz. Hediye paketleme ürünleri, birçok farklı üründen oluşmaktadır. Hediyenin özelliklerine, büyüklüğüne ve hediyeyi vereceğiniz kişinin zevklerine göre paketleme ürünleri seçebilirsiniz. Kutu, kağıt, hazır paket ve kurdele, hediye paketlemenin ana malzemeleri arasında yer alır. Bunlar dışında hasır, jüt ve rafya ip seçenekleriyle farklı tasarımlar yapmanız mümkündür. Rengarenk kurdeleler ve iplerle internetten veya kitaplardan gördüğünüz özel paketleme tekniklerini uygulayarak hediyeyi vereceğiniz kişiyi özel hissettirebilirsiniz. Sevdiklerinizi mutlu edecek tüm paketleme ürünleri uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Hemen ürünleri inceleyin ve sevdiklerinize en güzel sürprizi hazırlayın!

Güzel Bir Hediye Paketi İçin İhtiyacınız Olan Ürünler

Hediye vermek veya almak dünyadaki en güzel ve mutluluk dolu şeyler arasında yer alır. Bu nedenle sevdiklerinize çok ara vermeden farklı hediyeler vermeniz mutluluğunuza mutluluk katacaktır. Tabii verdiğiniz hediyenin daha güzel görünmesi ve anlamlı olması için güzel paketleme şarttır. Böylece hediye için uğraşınızı ve özel bir şey yapmak istediğinizi rahatlıkla gösterebilirsiniz.

  • Öncelikle aldığınız hediyenin boyutuna uygun bir paketleme malzemesi seçmeniz gerekir. Örneğin; bir kalem veya o boyutta bir şey aldıysanız kutu içerisinde konumlandırmanız gerekir. Böylece dış paketlemesini daha şık bir şekilde yapabilirsiniz. Daha büyük bir hediyeniz varsa hediye kutuları en güzel çözümdür. Hediyenizin boyutuna uygun ölçülerde hediye kutularını tercih edebilirsiniz.
  • Kutu veya paket seçiminden sonra kutuyu kaplamak için kullanacağınız malzemeyi seçmelisiniz. Naylon, kağıt veya parlak alüminyum malzemeden üretilen kaplama ürünleri farklı renk ve desenlerde sunulur. Hediyeyi vereceğiniz kişinin yaşı ve zevklerine göre farklı paketleme ürünlerini seçebilirsiniz. Örneğin; küçük yaştakiler için üzerinde çizgi film kahramanlarının olduğu paketlemeler daha uygunken daha büyük yaşlar için natürel renklerdeki kağıt kaplamalar daha şık bir paketleme yapmanızı sağlar.
  • Dış paketleme malzemesini tutturmak için renkli bantlar ve kurdelelerle birlikte rafya veya hasırdan ipleri kullanabilirsiniz. Paketleme bantları, özel ve hızlı yapışan ürünlerdir. Paket üzerinden rahatça çıkar ve kağıt dahil olmak üzere paket üzerinde herhangi bir iz yapmaz. Paketleme işleminden sonra kurdele veya hasır iplerle paketinizi daha sağlam hale getirebilirsiniz. Kurdele olarak siyah kurdele, beyaz kurdele ve mavi kurdele en çok tercih edilen renkler olsa da sevdiklerinizin favori renklerini kullanmanız daha güzel bir jest yapmanızı sağlar.
  • Son adımda ise süsleme malzemelerini seçmeniz gerekir. Pelur kağıt, tüy, boncuklar veya özel mesajlı ürünler arasından seçim yaparak hediye paketinizi özgün bir hale getirebilirsiniz. Bu seçim sırasında eğer hediye özel bir etkinlik için ise buna uygun parçalar seçmeniz gerekir. Doğum günü, yıl dönümü veya baby shower partisi için özel olarak hazırlanan süsleri kullanabilirsiniz.

Hediye Paketlemenin Anlamı Nedir?

Dünya üzerinde hediye aldığında mutlu olmayacak kişi sayısı oldukça azdır. Çünkü hediye, karşınızdaki kişinin size olan sevgisini ve değerini gösterir. Bu nedenle hediyenin maddi değeri kadar el emeğinin de olması gerekir. Bir araştırma geçmişi olan ve özel olarak paketlenen hediye, içeriğinden bağımsız olarak herkesi mutlu eder. Doğum günü, evlilik yıldönümü, Sevgililer Günü, yeni iş veya Anneler Günü özel günlerde hediye seçiminin yanı sıra özel olarak hazırlayacağınız hediye paketi, hediyenizi daha unutulmaz kılacaktır. Sizden bir parça içeren ve özel olarak tasarladığınız paketler, karşınızdaki kişiye özel hissettirmenin en etkili yoludur. Hediye paketlemenin anlamı, hediyeyi verdiğiniz kişinin sizin için ne kadar değerli olduğunu göstermesidir. Özel zaman ayırıp sadece ona özel olarak hazırladığınız paketleme ile verdiğiniz hediyeden bile daha değerli mesaj verebilirsiniz.

Hediyelerinizi özenle paketlemenizi sağlayacak paketleme ürünlerini uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Hemen mobil uygulama veya web sayfası üzerinden siparişinizi oluşturun, hediyenize kendi imzanızı atın!