Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Palet

Yüzme sporunun konfor sağlayan ekipmanlarından biri olan palet, havuz veya denizde daha seri ve rahat hareket etmenizi sağlıyor. Amatör ya da profesyonel olarak yüzme sporu ile uğraşanlar, yüzmeyi yeni öğrenenler, bir aktivite olarak yüzmeyi sevenler ve dalış yapanlar için farklı özellikleri olan palet çeşitleri bulmanız mümkün. Yüzme esnasında kol ve bacaklara binen yükü azaltarak daha iyi bir performans sağlamak için destekleyici olan yüzme paletlerine ÇiçekSepeti ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Yüzmeyi Konforlu ve Eğlenceli Hale Getiren Palet Çeşitleri

Paletler yüzmeyi yeni öğrenen çocuklar ve yetişkinlerin su yüzeyinde daha kolay durmasına yardımcı oluyor. Eğer yüzme sporu ile ilgileniyor ve uzun mesafe yüzmeyi seviyorsanız yüzücü paletleri ile daha az efor harcama, yüzme stilini geliştirme, bacak ve kol kaslarını destekleme gibi avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Yüzme paletleri farklı amaçlar için özel tasarlanmış modellerden oluşuyor. Palet modelleri boyutları, ağırlığı, itiş gücü, kullanılan malzeme ve şekli itibarıyla değişen özelliklere sahip. Palet boyutları antrenman, yüzme ve dalış için kısa, orta ve uzun olmak üzere 3’e ayrılıyor. Ön kısmı kısa olan modelleri antrenman ve havuzlarda kullanmak için tercih edebilirsiniz. Pala ismi verilen ön kısmı en uzun olan palet modelleri ise dalış için kullanılıyor.

Havuz veya deniz, dalma veya yüzme gibi kullanacağınız yere göre topuk kısmı kapalı ve açık olan palet modellerinden birini seçebilirsiniz. Topuk kısmı açık modellerin arka kısmında ayarlanabilir kayış bulunuyor. Palet çorabı giymeyi tercih ediyorsanız kayışlı modelleri kullanabilirsiniz. ÇiçekSepeti’nin birbirinden farklı renk ve desenlerden oluşan palet seçeneklerinden en beğendiğinizi sipariş verebilirsiniz.

El Paletleri

Palet denilince akla ilk gelen ayak paletleri olsa da yüzmeyi destekleyici el paletleri de mevcut. Kol ve el vuruşu zayıf olan kişiler için destekleyici bir yan ekipman olan el paletleri ile yüzme stilinizi geliştirebilirsiniz. El paletleri aynı zamanda yüzme esnasında üst vücut kaslarınızın gelişimine de destek sağlıyor. Denizde uzun mesafe yüzmeyi seviyor ya da profesyonel olarak uzun mesafe antrenmanlar yapıyorsanız ayak paletlerinin yanında el paletleri de kullanabilirsiniz.

Dalış için Palet Çeşitleri

Dalış tipine bağlı olarak palet türleri değişkenlik gösteriyor. Dalış derinliği, dalış süresi ve dalış biçimine göre performansı destekleyici farklı dalış paletleri bulmak mümkün. Derin dalışlarda itilecek suyun kuvvetinin fazla olması sebebiyle dalışı kolaylaştıran pala kısmı geniş olan paletler tercih ediliyor. Scuba olarak adlandırılan sportif dalışlarda fazla efor sarf etmeniz gerekmediği için daha hafif olan split dalış paletlerini kullanabilirsiniz. Amatör ya da profesyonel olarak su altı sporlarıyla ilgileniyorsanız her tür dalış paletine ÇiçekSepeti’nden ulaşabilirsiniz.

Palet Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yüzücü paletinin ayağınıza tam oturması gerekiyor. Aksi takdirde bol ya da dar olan bir paletle yüzerken kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. Topuk kısmı kapalı paletlerde yumuşak yapıda olanlar ayağınızın yüzme esnasında rahat hareket etmesine destek oluyor. Eğer yüzmeyi yeni öğreniyorsanız ilk etapta kauçuk paletlerle başlayabilirsiniz. Kauçuk paletler ayak ve bacak kaslarını güçlendirmenin yanı sıra ayak vuruşlarının daha düzgün olmasını sağlıyor.

Profesyonel yüzücüyseniz ve bacak kaslarınız da güçlüyse ucu açık, kısa palalı ve geniş paletler tercih etmelisiniz. Eğer dalış yapıyorsanız dalış stilinize uygun palet seçmeniz gerekiyor. Son olarak paleti nerede kullanacağınızı da göz önünde bulundurmalısnız. Palet almadan önce havuz ya da denize göre bir model seçerek yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Siz de amacınıza uygun olan palet modellerini ÇiçekSepeti uygun fiyat ve hızlı teslimat ile hemen sipariş verebilirsiniz.