Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Panel Radyatör

Havaların soğumasıyla birlikte yaşam alanlarını ısıtmak için çeşitli yöntemler kullanılır. Soba, doğalgaz kombi veya elektrikli ısıtıcı gibi ürünler arasından uygun olanı seçilerek ısınma sağlanır. Panel radyatör modelleri, yaşamlarında şık ve güvenli ısıtma çözümleri sunar. Kaloriferli ev olarak bilinen ve oldukça kullanışlı olan bu sistemde radyatör içerisindeki su serbestçe hareket eder. Böylece fazla yer kaplamadan sistemin kurulu olduğu tüm alanda ısınma sağlanmış olur. Panel radyatör modelleri, ince ve genellikle hafif malzemeden üretilir. Dayanıklı olan bu malzeme uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde ısınma sisteminin çalışmasını sağlar. Radyatörlerin ısınması ve içindeki suyun hareket edebilmesi için belli başlı ısıtma sistemleri kullanılır. Doğalgaz ile çalışan kombi ya da merkezi sistemde kazan dairesinden gelen enerji, radyatörlere iletilir. Bu sayede radyatör bulunduğu ortama ısı yaymaya başlar. Tasarım olarak da oldukça şık seçenekler sunan radyatör modelleri arasından seçim yaparak yaşam alanlarınızda ısınma sorununu çözebilirsiniz. En iyi markaların panel radyatör seçeneklerini Çiçeksepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Panel Radyatör Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Panel radyatör modelleri, farklı markalarca farklı tasarımlarla üretilmektedir. Radyatörlerin en büyük avantajları arasında yer alan tasarım çeşitliliği, büyük ve küçük tüm alanlara ürün sunma avantajını yanında getirmektedir. Alanın kullanımı ve diğer etkenler göz önünde bulundurularak seçim yapılması, ısıtma sisteminin daha verimli çalışması için gereklidir.

  • Panel radyatör alırken dikkat edilmesi gereken ilk konu, kullanılacak alanın genişliğidir. Panel radyatörler birçok farklı ölçüde sunulduğundan boy ve ölçü sıkıntı yaşamazsınız. Fakat ısınmanın kalitesi için BTU formülünü kullanmanız, en sağlıklı sonucu almanızı sağlar.
  • BTU, bir odanın ne kadar ısıya ihtiyacı olduğu ve ne kadarlık bir panel radyatörün bu alan için yeterli olacağını gösteren formüldür. Hesaplaması (m 3) ?x 153 formülü ile yapılmaktadır. Formülde yer alan m3; oda uzunluğu (m) x oda genişliği (m) x oda yüksekliği (m) anlamına gelmektedir.
  • BTU hesabı size ne kadarlık bir radyatöre ihtiyacınız olduğunu söylese de ısı çıkışı, yalıtım, cam sayısı ve cam özellikleri gibi konularda ısınma için etkilidir. Bu nedenle bir uzmandan yardım almak en doğru sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.
  • Panel radyatör fiyatları, tasarım ve ölçü gibi kriterler göz önünde bulundurularak hesaplanır. Küçük odalar ve alanlar için daha kısa ve küçük tasarımlar seçerken büyük alanlar için daha büyük seçimler yapmanız gerekir. Dikey ve yatay olarak radyatörün boy ölçülerinde istediğiniz seçimi yapmanız mümkündür.
  • Klasik radyatörler dışında duvar ve zemine uyum sağlayan süpürgelik panel radyatörler ve dikey uzun tavana kadar çıkan modeller bulmak mümkündür. Ayrıca havlupan radyatör olarak bilinen ve banyolarda kullanılan radyatör modeli, üzerindeki askı kısımları sayesinde havlularınızı asma olanağı tanır. Üzerine havlu dışında küçük parçaları asarak kurutma işlemi de yapabilirsiniz.

Panel Radyatör Kullanmanın Avantajları

Yaşam alanlarını ısıtmak için tercih edilen panel radyatör modelleri, birçok açıdan avantajlıdır. Radyatör petek fiyatları, alanın büyüklüğüne göre değişkenlik gösterdiğinden size seçme şansı tanır. Ayrıca uzun ömürlü olmaları nedeniyle aldığınız panel radyatörü uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

  • İnce ve az yer kaplayan panel radyatörler, alan tasarrufu sağlar. Böylece yaşam alanlarınızı daha efektif bir şekilde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
  • Oldukça hafif ve ergonomik olmaları sayesinde hemen hemen tüm duvar tiplerine monte edilebilir.
  • Isı verimliliği açısından oldukça kaliteli olan panel radyatörler, enerjiden tasarruf etmenizi sağlar. Böylece ev bütçesine katkıda bulunmuş olunur.
  • Tasarım olarak birçok seçenek sunan panel radyatörler, renk olarak da oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Yaşam alanlarınıza farklı renklerdeki radyatörleri monte ederek ısınma sisteminizi dekorasyonun bir parçası haline getirebilirsiniz.
  • Yeni sistem panel radyatörlerde bulunan termostat özelliği, odanın ısısını istediğiniz gibi ayarlama imkanı tanır. Böylece her alanın ısısını istediğiniz seviyede ayarlayabilirsiniz.

DemirDöküm, E.C.A., Vaillant, Sanica, Airfel başta olmak üzere en iyi markaların panel radyatör modelleri Çiçeksepeti’nde! Hemen mobil uygulama veya web sayfasını ziyaret edin, indirimli fiyatlarla yaşam alanlarınıza ısıtma sistemlerini kurmanın tadını çıkarın.