Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
BURADAN
BAŞLAYIN

Para Ağacı

Evde kolayca bakabileceğiniz, evinizi güzelleştirecek ve eve orman havası katacak bitkilerden biri pachiradır. Aslen Orta Amerika’da yetişen bu bitki, yetiştiği yerde büyük bir ağaçtır. Ama şimdilerde evde, normal boyutlarda bir ev bitkisi olarak para ağacını büyütebilirsiniz. Hem sevdiklerinize ve hediye, yeni iş hediyesi olarak hem de kendi evinizi güzelleştirmek için çeşitli para ağaçlarını online olarak keşfedebilirsiniz!

Pachira Para ağacı Bakım İpuçları

Parlak, gür, yeşil yapraklarıyla para ağacı, herkesin çok sevdiği bitkiler arasında yer alır. Ayrıca feng shui öğretisine göre bu bitki, şansı yakalamanızı sağlayan bitkilerden biridir. Pachira bitkisinin bakımını yaparken bazı noktalara dikkat ederseniz sizinle birlikte uzun yıllar yaşamaya devam eden bir bitki yetiştirmiş olursunuz.

  • Pachira bitkisi, nazlı bitkilerden biri değildir. Bu yüzden bakımı da oldukça kolaydır.
  • Pachira, çok fazla ışığa ihtiyaç duyar. Ama bu, güneş ışığını sevdiği anlamına gelmez. Aksine, direkt güneş ışığını sevmez, kısmi güneş ışığında bulunmak ister.
  • Pachira için uygun sıcaklık 18-24 derece arasında değişir. Bu sıcaklıklarda bir odada pachira bitkisini en iyi şekilde büyütebilirsiniz.
  • Para ağacı, hızlı büyüyen ve hızlı yaprak veren bitkilerdendir. Bu yüzden bitkiyi zaman zaman kendi etrafında çevirerek dengeli şekilde yaprak açmasına yardımcı olabilirsiniz.
  • Bitki, gövdesinde su depolayabilen bitkilerdendir. Bu sayede su ihtiyacını kendisi de karşılar. Bu yüzden çok sık ve çok fazla sulamaya ihtiyaç duymaz. Pachira bitkisini haftada bir kere sulayarak bitkinin gerekli suyu almasını sağlayabilirsiniz.
  • Bitkinin yapraklarını gözlemlemeniz önemlidir. Eğer bitkiye çok ya da az su verirseniz bunu yapraklardan anlayabilirsiniz.
  • Para ağacı bitkisi, yapraklarına su püskürtülmesini sever. Belli aralıklarla pachiranın yapraklarına su püskürterek gerekli nemi yapraklarından da almasını sağlayabilirsiniz. Bu aşamada önemli olan noktalardan biri, bitkinin kireçli suyu sevmemesidir. Suyun kireçsiz ve temiz olduğundan emin olmanız gerekir.
  • Mayıs ve ağustos ayları arasında pachira bitkisine yaklaşık iki haftada bir gübre ilavesi yapabilirsiniz. Yeşil bitkiler gübrelenmeyi genellikle sever. Pachira da gübrelendiğinde daha coşkulu büyüyen çiçeklerden bir tanesidir.
  • Bitki çok fazla büyüdüğünde ya da artık evinizdeki sınırlar için uygun olmamaya başladığında pachira bitkisini dilediğiniz gibi budayabilirsiniz.

Pachira bitkisi, evde çok hoş görünen bitkilerden bir tanesidir. Pencerelerin önünde, terasta, yüksek saksılarda ya da kabinetlerin içinde pachira bitkisine yer verebilirsiniz. Şansın da sembolü olan bu bitkiyi ayrıca sevdiklerinize de gönül rahatlığıyla hediye edebilirsiniz!

Evinizi Güzelleştirecek Bitkileri Keşfedin!

Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde farklı boyutlarda, farklı saksı seçeneklerinde para ağacı çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Yeşilliğiyle ortama güzellik katan, büyüdükçe ağaçlaşan, sevdiklerinize de hediye edebileceğiniz bu bitki farklı çeşitleriyle sizi bekliyor!