İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

PCMCIA Kart Dönüştürücüler

Son dönemde gelişim hızını iyiden iyiye artıran teknolojik ürünler, her yeni özellikle beraber farklı gereksinimleri de beraberinde getiriyor. Yeni teknolojileri var olan cihazlarda kullanmak isteyen için ise bu cihazlarla yeni teknolojileri bir araya getiren dönüştürücü modelleri öne çıkıyor. Bilgisayar, telefon, tablet veya diğer teknolojik cihazların güncel versiyonlarını kullanmak istediğinizde aldığınız dönüştürücüler, son teknolojinin tüm cihazlara uyumlu hale gelmesini sağlayan önemli aygıtlardır. Masaüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayar aksesuarları arasında yer alan PCMCIA kartlar, günümüz bilgisayarlarında kullanılmayan bir teknolojidir. Fakat eski laptop ve bilgisayarlarınızdaki verileri, görüntüleri kullanmak istediğinizde PCMCIA kartlar yardımıyla cihazınızı çalıştırabilirsiniz. Hatta PCMCIA kartların bazı modelleri akıllı televizyonlar ile de uyumludur. Bu kartlar dışında SD kart dönüştürücüler büyük ve eski kartlardaki verileri yeni teknolojik ürünleri bağlamanıza yararken kablo dönüştürücüler bilgisayar veya diğer cihazlara girişi uymayan modellere çoklu seçenekler sunarak çalışma imkanı tanır. Günümüz teknolojisi tüm cihazlarınızda kullanmanıza yardımcı olacak kart ve kablo dönüştürücü modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

PCMCIA Nedir, Nasıl Çalışır?

Personal Computer Memory Card International Association kısaltması olan PCMCIA, uluslararası bir birlik olan Kişisel Bilgisayar Hafıza Kartı Uluslararası Birliği’ni simgeler. Bu birlik 1989 yılında kurulmuştur ve kartların standartlarını belirlemek ile sorumludur.

 • PCMCIA kartlar, kredi kartından biraz daha büyük olan bir donanım arayüzüdür. Dizüstü bilgisayarlar başta olmak üzere çeşitli portatif cihazlara işlevsellik kazandırır. Hafıza kartı, modem veya taşıyıcı disk gibi özellikleri bulunan kartlar birçok işlemi yapmak için kullanılır.
 • PCMCIA kartları kullanmak istiyorsanız öncelikle neye ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekir. Bu kartların 3 türü vardır; 3,3 mm PCMCIA kartı hafıza; 5.0 mm PCMCIA kartı modem, LAnN, SCSI (Small Computer System Interface, Tr. Küçük Bilgisayar Sistemi Arayüzü), ses; 10.5 mm PCMCIA kartı ATA sabit disk.
 • Bu kart türleri arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu bilgisayarınızın giriş kısmıdır. PCMCIA kart yuvası kısmına bakarak buna uygun boyutta kart seçmeniz gerekir. Aksi takdirde kartı bilgisayarınızda çalıştıramazsınız.
 • PCMCIA kartı ile (türüne bağlı olarak) büyük dijital dosyalarınızı dizüstü bilgisayarınızdan başka bilgisayarlara aktarma imkanınız vardır. Ayrıca laptop bilgisayarınızı veya başka bir portatif cihazınızı kablosuz bir ağa bağlanmanızı sağlayan kablosuz ağ kartı olarak da bu kartları kullanabilirsiniz.
 • PCMCIA kart fiyatları, kartın özelliklerine ve boyutuna göre değişkenlik gösterir. Oldukça kullanışlı olan bu kartlar sayesinde bilgisayarınızın kapasitesini artırabilir, ömrünü uzatarak ekstra masraftan kurtulabilirsiniz.

Kullanım Kolaylığı Sağlayan Dönüştürücü Seçenekleri

Her geçen gün gelişen teknolojik ürünler, yeniliklerin mevcut cihazlara da kazandırılması için bazı seçenekler sunar. Bu sayede yeni bir cihaz almak yerine mevcut cihazınızı yeni teknolojilere adapte ederek kullanmaya devam edebilirsiniz.

 • En çok kullanılan dönüştürücü modelleri arasında yer alan Type-C dönüştürücü, tüm elektronik cihaz, aygıt ve sistemler kolaylıkla USB girişine dönüştürmenizi sağlar. Böylece USB girişi bulunan her cihazı rahatlıkla kullanabilir hale getirirsiniz.
 • Birçok sistem ve cihaza kolayca adapte edilen 3.5 mm dönüştürücü ürünleri, tüm sistemlerle uyumlu çalışmak için kullanılır. Birçok cihazda bulunan 3.5 mm giriş sayesinde bu giriş özelliğine sahip olmayan cihazları birbirine bağlayabilirsiniz.
 • Teknolojik müzik aletlerinde bulunan jak girişi, farklı marka ve sistemlerde farklılık gösterir. Bu nedenle tüm cihazları uyumlu bir şekilde çalıştırmak adına ise jak dönüştürücü USB modellerini kullanabilirsiniz. Bu dönüştürücüler sayesinde müzik aletleri dışında kulaklıkları da tüm cihazlarla uyumlu hale getirmek mümkündür.
 • Adaptör dönüştürücü ürünler, genellikle yurtdışından gelen elektronik cihazların ülkemizde kullanılabilir hale gelmesi için tercih edilir. Priz girişi farklı olan bu cihazları ülkemizde kullanılan prizlerle uyumlu hale getirmek için şarj çevirici veya adaptör çevirici ürünleri kullanabilirsiniz.
 • Cep telefonu modelleri farklı şarj girişleri kullanır. Bu nedenle farklı markaların telefonlarını kullananlar için şarj cihazı dönüştürücüler harika bir çözümdür. Her markanın kullandığı şarj girişleri ile uyumlu olan bu kabloları, tüm marka ve modellerle kullanabilirsiniz.
 • Televizyon, görüntü yansıtıcı ve ekran bağlantısı yapmaya yarayan HDMI bağlantısı, net görüntü kalitesi için olduğu önemlidir. HDMI girişi olmayan cihazları USB girişi formuna dönüştürerek kullanmanızı sağlayan HDMI dönüştürücüler sayesinde tüm mobil ve diğer cihaz türlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Günümüzde SIM kart teknolojileri de günden güne değişmektedir. 3G, 4G ve yakın zamanda 5G teknolojileri ile uyumlu hale gelmesi gereken SIM kartlar mobil cihazların internet ve diğer tüm bağlantılarını sağlar. Eski SIM kartınızı yeni teknoloji cihazlarda kullanmanız gerektiğinde SIM kart dönüştürücüleri tercih edebilirsiniz. Bu tarz dönüştürücüler eski kartınızı kolayca günümüz teknolojisiyle kullanmanıza olanak tanır.

Kullandığınız elektronik ürünleri daha kullanışlı hale getiren dönüştürücü modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyat ve hızlı gönderim avantajlarıyla sipariş edebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.