Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Peluş Hayvanlar

Çocuklarınızın hem eğlenceli vakit geçirebilecekleri hem de kendini geliştirebilecekleri bir oyuncak mı arıyorsunuz? Ya da özel bir gün için sevdiğinize sevginizi ifade etmek için farklı bir yol mu düşünüyorsunuz? O zaman peluş hayvanlar tam da size göre! Birbirinden sevimli ve yumuşacık peluş hayvanların farklı renk ve boyutlardaki ihtiyacınıza uygun tüm peluş hayvanlar ÇiçekSepeti'nde!

Çocuklar için oyuncak seçimi

Peluş hayvanlar, çocukların kendilerini oyalayabilecekleri ve aynı zamanda yaratıcı dünyalarını genişletebilecekleri oyuncaklardır; senaryolar ile oyunlarını yönlendirip yaratıcılıklarını ilerletebilir ve dünyalarını keşfederek kendilerini geliştirebilirler. Bu noktada oyuncak seçimi için ebeveynlerin ince eleyip sık dokuması kritik önem taşıyor. Çok fazla oyuncak çeşidi olması, ailelerin zor karar vermesine yol açabiliyor. Çocuğunuz küçük yaşta ise sevimli tasarımlar ile üretilmiş peluş hayvanlar ilgi çekici ve saatlerce oynayabildikleri bir oyuncak oluyor.

Bebeğiniz altıncı ayını doldurmasından itibaren sesleri, yüzleri, nesneleri merak etmeye başlar ve tanımaya çalışır. Belli bir zaman sonra ise oyun oynamaya başlar; işitme, görme ve dokunma duyularını senkronize olarak koordine edebilme yeteneği gelişir. Çocuğunuz için seçtiğiniz peluş hayvan ise onlar için daha keyifli anlar yaratarak onun öğrenme pratiği edinmesini sağlar.

Peluş hayvanı bebeğiniz için satın almayı düşünüyorsanız iç malzemede elyaf ve silikon içeren, dış malzemede ise doğal veya organik iplikten üretilmiş kumaş kullanılan, kanserojen ve toksik boya kullanılmamış olan ürünler seçmek doğru olur.

Neden peluş oyuncak?

Bebeklerin ve küçük yaştaki çocukların yutabileceği ebatta parçalar içermemesi, yumuşak dokulu olup diyalog kurulabilecek oyuncaklar olması, peluş hayvanların diğer oyuncaklara göre daha çok tercih edilmesinin birincil sebepleri arasında yer alıyor. Köşeli veya sert oyuncaklar yerine peluş oyuncak tercih ettiğinizde çocuğunuzun bir kaza ile karşılaşma olasılığını da ortadan kaldırarak daha güvenli bir oyun ortamı sağlayabilirsiniz. Sağlığa zararlı materyaller kullanılmadan üretilen ihtiyacınıza uygun tüm peluş hayvanlar Çiçeksepeti'nde sizleri bekliyor!

Çocuğunuz, birçok hayvan türünde üretilmiş bu peluş oyuncakları kendisine arkadaş bilip tüm gün yanında taşıyabilir. Sarılma hissi ve oyuncağın yumuşak dokuda olması sebebi ile uyku zamanlarına eşlik edebilecek bir oyuncak olarak seçebilir. Ayrıca peluş hayvanın en belirgin özelliği olan yumuşak doku; küçük yaştaki çocuğunuzun tutma, kavrama ve kaldırma gibi motor becerilerini geliştirmesine de yardımcı olur. Ses çıkarma özelliğine sahip peluş oyuncaklar ise beş duyu organının gelişmeye başladığı küçük yaşlarda destekçiniz haline gelir. Çocuğunuz, seçtiğiniz peluş hayvan ile oynarken iletişim kurmaya çalışabilir, hem ona hem de kendisine rol biçebilir. Böylece diyalog geliştiğinde çocuğunuz, kendisini ifade etme ve hislerini paylaşma becerilerinde de gelişme sağlamış olur. Bunun yanı sıra siz de peluş hayvan aracılığı ile küçük yaştaki çocuğunuzla iletişim kurabilir, aranızdaki ilişkiyi farklı bir boyuta taşıyabilir ve göz kontağı kurmasını kolaylaştırabilirsiniz.

Yetişkinler için peluş hayvanlar

Günümüzde peluş hayvanlar yetişkinler tarafından da oldukça beğeniliyor ve talep görüyor. Çiftlerin doğum günleri veya sevgililer günü gibi özel günlerinde farklı bir hediye seçimi için de çokça tercih ediliyor. Çiçeksepeti'nde sadece özel günler için değil, farklı durumlar için de hediye çeşitleri mevcut; ister bir kuzu ile özür dileyin, ister sevdiğinize onu ne kadar sevdiğinizi söyleyin, isterse bir yakınınızın bebek sahibi olmasını kutlayın... Seçim tamamen sizin!

Siz de çocuğunuzun keyifli zamanlar geçirmesine ve gelişimine destek sağlayıcı bir oyuncak almak veya sevginizi sevdiklerinize sıra dışı yollarla ifade etmek istiyorsanız, Çiçeksepeti'nde yer alan çeşitli peluş hayvanları inceleyebilir, ihtiyacınızı en iyi karşılayacak ürüne kolayca ulaşabilirsiniz.