Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Pense, Kerpeten ve Kargaburun

Tamir yaparken kesme, tutma ve şekillendirme gibi işlemlerde ihtiyaç duyabileceğiniz pense, kerpeten ve kargaburun en büyük yardımcılarınız arasında yer alıyor. Tel ve demir gibi malzemelerle çalışırken ya da kablo bağlantılarını düzenlerken kullanabileceğiniz bu ürünlerle hızlı ve konforlu bir şekilde işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ergonomik tutuş özelliğine sahip bu tamir aletleri son derece pratik bir kullanıma sahip. Dayanıklı gövdeleri ve keskin uçları sayesinde bu ürünler birçok önemli tamirat işini rahatlıkla yapabilmenize imkan tanıyor. Tamir çantanızda mutlaka bulundurmak isteyeceğiniz bu ürünlere ÇiçekSepeti'nden ulaşabilirsiniz.

İşlevsel ve Pratik Pense Modelleri

Küçük ev işlerinden inşaata kadar birçok farklı alanda yararlanılan penseler, küçük objeleri sıkıştırma işlevine de sahip olduğu için kuyumculukta ve takı işlerinde de sıklıkla tercih ediliyor. Görünümü kıskacı andıran bu tamir aletiyle kabloları sıyırabilir, telleri bükerek şekillendirebilir ya da çeşitli materyalleri kesebilirsiniz.

Kullanışlı el aletleri arasında bulunan penselerin sap kısımları elektriği iletmeyen özel malzemeler ile tasarlanıyor. Bu sayede elektrik işlerinizi yaparken kaçak akım gibi olumsuz sonuçlar doğurabilecek tehlikelere karşı endişe etmeden çalışmayı sürdürebilirsiniz. Farklı alanlarda kullanım için özel olarak tasarlanan penselerin boyutları da çalıştığınız alana uygun olarak değişiyor. Ev içi ufak tefek tamirat işleriniz için küçük penseler ideal. Ancak daha büyük çaplı tamirat işleriniz varsa büyük boy ayarlı penseleri tercih etmeniz gerekiyor.

Özelliklerine göre farklı işler için tasarlanan pense çeşitlerini arasından seçim yaparken çalışacağınız alanı göz önünde bulundurmalısınız. Dar alanlarda daha küçük ve sivri uçlu penseleri tercih ederek çalışmanızı konforlu bir hale getirmeniz mümkün. Kaygan materyaller üzerinde çalışırken ise tırtıklı penseleri tercih etmeniz daha doğru oluyor.

Ergonomik Tasarımlı Kargaburun Çeşitleri

Pense çeşitleri arasında yer alan kargaburun, ince bir yapıya sahip olması sebebiyle dar ve köşeli alanlarda çalışabilmenizi kolaylaştırıyor. Kargaburun yardımıyla vidaları yerinden sökebilir, ince kabloları kolaylıkla kesebilir ve birçok farklı tamirat işini rahatlıkla yapabilirsiniz. Elektrik akımına karşı dayanıklı malzemeler ile tasarlanan bu ürün oldukça güvenli.

Kargaburun paslanmaz çelikten üretilen uç kısmı ve çalışırken elinizin kaymasını engelleyen tırtıklı sap kısmı ile ergonomik bir tasarım sunuyor. Kullanım alanlarına göre değişiklik gösteren kargaburun çeşitleri arasında ihtiyacınıza uygun bir ürün bulmanız mümkün. İşlevsel özelliklerinin yanı sıra çok fazla yer kaplamayan kargaburunları alet çantanızda veya dolabınızda saklayabilirsiniz.

Uzun uçlu kargaburun modelleri daha çok elektrik tesisatı ile ilgili işlerde kullanılıyor. Yuvarlak uçlu kargaburunlarla kesme işlemlerini yapmak ise çok pratik. Düz uçlu ürünlerle ise dolap içi ya da duvar arkası gibi alanlarda rahatça çalışabilirsiniz. Bir diğer çeşit olan mini kargaburunlar ise takı tasarımı yapanların vazgeçilmez el aletleri arasında yer alıyor.

Kullanışlı Kerpeten Modelleri

Tadilat işlerinde kullanılan kerpetenler, çalışmalarınızda size zaman kazandıran kullanışlı ürünlerden oluyor. Marangozluk ve nalbantlık gibi mesleklerin olmazsa olmaz tamir aletlerinden olan kerpetenlerle siz de evinizdeki tamir işlerini çözüme kavuşturabilirsiniz. Yumuşak ve elinizin kaymasına engel olan materyallerle tasarlanan sap kısmı sayesinde kerpetenler uzun süreli kullanımda da konforlu.

Uç kısmındaki kıskaçlara sıkıştıracağınız telleri hızlı bir şekilde kesebilir ya da şekillendirebilirsiniz. Sap kısmına uygulanan basınç ile kolayca kullanabileceğiniz bu ürünle çivileri yerinden sökmek neredeyse zahmetsiz. İşlevselliği ile ön plana çıkan kerpetenler bahçe işlerinde de size yardımcı oluyor.

Keskin ve sivri uçlara sahip kerpetenleri kullanırken olası kazaların önüne geçebilmek için iş eldiveni kullanabilirsiniz. Kerpeten seçiminizi yapmadan önce tamirat işinizin alanına uygun ürünleri incelemeniz gerekiyor. Tüm tadilatlarınızda ihtiyaç duyduğunuz ve hemen sipariş verebileceğiniz dayanıklı ve güvenli pense, kargaburun ve kerpeten çeşitleri ÇiçekSepeti'nde.