İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Perde ve Aksesuar

Perdeler, iç tasarımın en güçlü aksesuarları arasında yer alır. Işığı filtrelemek amacıyla kullanılan perdelerin aynı zamanda yaşam alanlarını şekillendirir ve farklı bir ambiyans katar. Oturma odasından mutfağa kadar her odanız için tercih edebileceğiniz çok farklı perde modelleri bulunur. Zebra perde, fon perde veya güneşlik gibi çeşitli modellerin yer aldığı ÇiçekSepeti’nin ev tekstili koleksiyonuna göz atabilirsiniz. Yeni ev kuran veya taşınan sevdiklerinize ve kendinize en ucuz perde aksesuar fiyatlarıyla dilediğiniz ürünü seçebilirsiniz.

Şık ve Pratik Perde-Aksesuar Çeşitleri

Perde, her evin ihtiyacına göre farklı stillerde seçilmesi gereken ev tekstil ürünleri arasındadır. Oturma odasını, salonu, mutfağı ve yatak odasını yenilemek, sıcaklık ve doku getirmek için tercih edebileceğiniz farklı modeller bulunur. Fon perdeler, genellikle salon veya yemek odası gibi alanlara daha lüks ve şık bir hava katar. Desenli veya düz renkli fon perde modellerini seçerken odanın dekorasyonunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Açık ve pastel tonlar, neredeyse tüm dekorasyonlarla uyum sağladığı için en çok seçilen fon perdeler arasında yer alır.

Tarzınızı cesur ve iddialı bir şekilde ortaya koymak için desenli veya baskılı fon perdeleri tercih edebilirsiniz. Güneşlik modelleri, her evde bulunması gereken en önemli ürünlerden biridir. Odanın güneş alma kapasitesine göre farklı kalınlıklarda güneşlik modellerini tercih edebilirsiniz. Beyaz veya krem güneşlikler, tüm desen ve renklerle uyum sağlarken aynı zamanda odanıza ferah bir atmosfer ekler. Zebra perde çeşitleri ise dekorasyonunda modern ve çağdaş dokulardan hoşlanan kişilerin favorileri arasındadır. Işığın geldiği açıya göre ayarlanabilir mekanizma sayesinde esnek ve pratik bir kullanım deneyimi elde edebilirsiniz.

Kullanışlı ve Kaliteli Perde Aksesuarları

Perdelerin düzgün ve estetik bir şekilde kullanılabilmesi için çeşitli aksesuarlardan yararlanmanız gerekir. Seçtiğiniz perdenin türüne göre tercih etmeniz gereken aksesuarlar da farklı olacaktır. Korniş veya rustik gibi ürünler, perdenin duvara monte edilmesini sağlar. Rustikler, ahşap veya benzeri doğal malzemelerden oluşan en geleneksel perde aksesuarları arasında yer alır. Rustik borusu ve halkaları, ayrı şekilde satılır. Evinizde bohem ve doğal bir görünüm yaratmak için rustik perde aparatlarından yararlanabilirsiniz.

Korniş ise daha minimal ve yalın bir görüntü yaratır. Korniş üzerinde perdeyi tutmak için kilitleyici klipsler kullanmanız gerekir. Fon veya diğer perdeleri duvara bağlamak için kristal, plastik, krom, pirinç, nikel veya metalden üretilen rensoları kullanabilirsiniz. Evinizin dekorasyonuna göre fon perde veya diğer modelleri daha zengin göstermek için püskül benzeri aksesuarları da tercih edebilirsiniz.

Her Tarza Uygun Perde ve Aksesuarları

Evinizde şık ve estetik bir görüntü oluşturmak için perdelere çok büyük bütçeler ayırmanıza gerek yok. Evin dekorasyonuna ve kullanım alanına göre doğru perdeleri seçerek daha derin ve sofistike ortamlar yaratabilirsiniz. Perde boyutu için genel kural, pencere genişliğinin 2 ila 2,5 katıdır. Yerden yüksekliğin ise yaklaşık 2,5 cm olması önerilir. Ancak, daha romantik ve bohem bir görünüm için zemine hafifçe sürten modelleri de tercih edebilirsiniz. Perde için seçilen malzeme türü ise odanın atmosferine bağlıdır.

Yatak odası gibi alanlarda ham ipek veya tül perdeler kullanılabilir. Salon veya yemek odası gibi daha şık olması gereken alanlarda kadife, organze, dantel veya saten gibi lüks dokulu perdeleri tercih edebilirsiniz. Çocuk odalarında daha eğlenceli ve sevimli bir atmosfer yaratmak için desenli perdeler harikadır. Mekânın iç estetiğini en iyi şekilde tamamlayan tasarımları bularak daha sofistike ve modern ambiyanslar yaratabilirsiniz. ÇiçekSepeti, her bütçeye uygun perde aksesuarları sunarak evinizi yenilemenizi sağlar. Dilediğiniz perdeyi ve aksesuarı indirim ve kampanya ayrıcalıklarıyla hemen sipariş edebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.