İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Peynir Bıçakları

Arkadaşlarla buluşma gecesi, romantik akşam yemeği veya aile toplantısı düzenliyorsanız, mükemmel bir peynir tabağı hazırlamanın da vaktidir. Neredeyse herkesin sevdiği lezzetlerin başında yer alan peynirin aromasını ve yapısını koruması için özel kesim bıçaklarıyla servis edilmesi gerekir. Şık ve estetik bir peynir tabağı görünümü için servisi kolaylaştıran peynir bıçağı çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. ÇiçekSepeti, parmesan veya eski kaşar gibi sert ürünlerden yumuşak peynirlere kadar her türlü ihtiyacınız için kaliteli bıçakları sunar. Ucuz peynir bıçağı fiyatlarıyla kendiniz veya yakınlarınız için birbirinden kaliteli ürünleri keşfedebilirsiniz.

Şık ve İşlevsel Peynir Bıçağı Çeşitleri

Peynir tabağı, mezelerle başlayan bir akşam yemeğinde veya sevdiklerinizle şarap gecesinde mükemmel ve iştah açıcı sofralar hazırlamanızı sağlar. Dekor temanıza göre mermer, ahşap, bambu veya seramik gibi farklı malzemelerden oluşan tabaklarda çok sayıda farklı peynire yer vermeniz gerekir. Peynirler, sertlik ve yumuşaklık seviyesine göre farklı şekillerde servis edilir. Bunun için tek başına veya set halinde sunulan peynir bıçaklarını satın alabilirsiniz.

Bakır, nikel, paslanmaz çelik veya endüstriyel metallerden üretilen peynir bıçakları, sofranıza hem şıklık hem de işlevsellik katar. Bambu ve ahşap saplı peynir bıçakları, rustik ve geleneksel sofralar için harikadır. Metal setler ise daha endüstriyel ve modern bir hava katar. Bıçağın sapını peynir tabağınızla uyumlu şekilde seçerek daha zengin ve görsel anlamda bütün bir tema oluşturabilirsiniz.

Her Çeşide Uygun Peynir Bıçakları

Her peynir için kullanmanız gereken bıçak çeşitleri farklıdır. Bu nedenle peynir bıçakları genellikle set halinde satılır. Set içerisinde en çok yer alan ürünlerin başında, çatal uçlu mızrak peynir bıçağı gelir. Çatal uçlu bıçakları, hem servis hem de kesme işlemi için kullanabilirsiniz. Sert peynir bıçağı ise tüm mutfakta olması gereken temel ürünlerden biridir. Çedar, parmesan, eski kaşar, tütsülenmiş peynir ve benzeri yapıdaki ürünleri keserken sert bıçakları kullanabilirsiniz.

Lor, brie, ricotta veya beyaz peynirler daha yumuşak yapıda olduğu için bıçağa yapışabilir. Bu tip yumuşak peynirleri keserken daha geniş ve yaymaya yardımcı olan bıçakları seçebilirsiniz. Daha profesyonel sonuçlar için açık peynir bıçakları da mükemmeldir. Masanıza daha sofistike ve modern görünüm ekleyen açık peynir bıçaklarını, hem sert hem de yumuşak peynirlerle çok yönlü şekilde kullanabilirsiniz. Konuklarınıza cazibeli ve hoş sofralar hazırlamak için farklı türdeki peynir bıçaklarını aynı anda sofranıza yerleştirebilirsiniz.

Peynir Tabağı Nasıl Hazırlanır?

Peynir, zengin aroması ve hoş lezzetleriyle şık bir şekilde servis edilmeyi hak eden yiyecekler arasında yer alır. Son dakikada program yapan misafirlerinize mükellef ve profesyonel bir masa hazırlamak için pratik şekilde peynir tabağı yaratabilirsiniz. Peynir tabağı hazırlamak için birkaç ipucundan ve tüyodan yararlanabilirsiniz.

  • Öncelikle, masanızın dekorasyon temasına uygun bir tabak malzemesi seçmeniz gerekir.
  • Mermer, ahşap, bambu, seramik veya arduvaz gibi doğal maddeler peynir tabaklarının hoş ve şık görünmesini sağlar.
  • Peynir tabağında sert, yumuşak, aromalı ve nötr olmak üzere farklı peynir seçeneklerini karıştırmak önemlidir.
  • Kraker, şarküteri, kuru yemişler ve yaş meyveler, tabağa zenginlik ve lüks bir doku katar.
  • Görünümü, botanik ve taze bitkilerle süslemek de harika bir fikir olabilir.
  • Konuklarınızın farklı türdeki peynirleri servis edebilmeleri için birden çok peynir bıçağını tabağınıza eklemeniz gerekir.
  • Meze tabakları, kadeh, karaf ve vazo gibi ürünler, masaya son dokunuşu gerçekleştirir.

ÇiçekSepeti, her türlü davette konuklarınızı şımartmanız veya kendinize harika bir gece oluşturmanız için en iyi peynir bıçağı çeşitlerini sunar. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun peynir bıçaklarını hemen şimdi kampanya ve indirim ayrıcalıklarıyla sipariş edebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.