Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Çocuk Pijama Takımları

Pijamalar, çocukların uyurken konforlu olmasını, üşümemesini ve rahat bir uyku uyumasını sağlayan giyim ürünlerindendir. Onların, kaliteli ve konforlu bir uyku uyumaları için en doğru pijama takımlarını seçmek gerekir. Birbirinden rahat, her mevsime ve bütçeye uygun çocuk pijama takımlarını ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde keşfedebilirsiniz! En iyi pijama markaları hakkında bilgi sahibi olmak için ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

Çocuklara Uygun Pijamalar

Pijama takımlarının pek çok farklı modeli vardır. Yılın her gününde çocuklarınızın iyi bir uyku uyuması için en iyi pijama takımını seçmeniz gerekir. Çocuk pijama takımı çeşitleri; çocukların yaşına, mevsime, cinsiyete ve ihtiyaçlara göre değişiklik gösterebilir. Kız çocuk pijama takımları ve erkek çocuk pijama takımları arasında farklılıklar vardır. Kimisi için uzun kollu pijamalar tercih edilebilirken kimileri için elbise pijamaları tercih edebilirsiniz. Ama pijama seçimindeki en büyük farklılık, mevsimlere ve yaşa göredir. Çocuk pijamaları arasından seçim yaparken bazı detaylara dikkat edebilirsiniz.

  • Çocuklar için pijama takımı seçerken ilk önceliğiniz, onların pijamalar içinde rahat etmesi olmalıdır. Onların vücuduna uygun, sıkmayan ya da çok bol olmayan pijama modelleri ile çocukların konforlu uykular uyumasını sağlayabilirsiniz.
  • Pijamaların esnek, nefes alabilir, yumuşak ve nem emici özelliklere sahip olması da pijama takımları için oldukça önemli özelliklerdendir.
  • Pijama seçimindeki en önemli kriterlerden biri pijama takımının kumaşıdır. Farklı kumaşlar farklı mevsimlerde kullanılır. Bu da, çocukların mevsim şartlarına uygun pijamalar giymesini sağlar.
  • Özellikle kış mevsiminde uzun kollu, bacak boyu kısa olmayan pijama takımlarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede, çocuğunuz gece üstünü açsa bile vücudu üşümez. Bu tarz pijama takımlarını seçerken mevsime uygun olmalarına da ayrıca dikkat etmeniz gerekir. Soğuk kış günlerinde daha çok pamuklu, yünlü, kadife kumaşlardan yapılan pijamaları; yaz mevsiminde daha ince olan kumaşlardan yapılan pijamaları tercih edebilirsiniz.
  • Yaz mevsiminde özellikle büyük çocuklar için uzun kollu pijamalar seçmenize gerek yoktur. Daha çok kısa kollu, şortlu pijama takımlarını seçebilirsiniz. Ayrıca bu tarz pijamaların hava alan kumaşlar olması da büyük bir önem taşır. Bu sayede çocuklar geceleri daha az terler.
  • Çocuklar için en sık tercih edilen pijamalardan biri de tulum modelleridir. Hem uyurken çok hareket edip üstünü açan çocuklar için hem de az hareketsiz kaldığı için üşümesi mümkün olan çocuklar için tulumlar kurtarıcıdır. Ayrıca gee uyurken çocuğunuzun belinin açılmaması, soğuk hava almaması açısından da tulumlar önem taşır. Yaz mevsimlerinde kısa kollu, zıbın tarzındaki tulumları; kış mevsiminde kalın, pamuk karışımlı ve uzun kollu çocuk tulumlarını tercih edebilirsiniz.
  • Çocuklar için elbise pijamalar da yaz aylarında sık sık tercih edebileceğiniz ürünlerdendir. Elbise pijamalar kız çocukları için sevimli, hareket özgürlüğü sunan, yaz mevsiminin vazgeçilmezi olan ürünlerdir.
  • Pijamaları takım olarak alabileceğiniz gibi üst ve alt olarak iki ayrı parça da satın alabilirsiniz. Çocukların çok sık üstünü kirlettiğini, çok sık terlediğini düşünerek onların kıyafetlerini yedekleyebilirsiniz.

Çocukların yatarken giydikleri pijama takımlarının yanında günlük olarak kullanabilecekleri pijama modelleri de vardır. ÇiçekSepeti’nde hem kız çocukları hem erkek çocukları için çok çeşitli pijama takımlarını, pijama üst ve altlarını bulabilirsiniz!

Uygun Fiyatlı Pijama Takımları ile Konforlu Uykular

Gece boyunca işlevsel olarak pek çok işe yarayan pijama takımlarını her mevsimde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Eğlenceli baskılı pijamalar, kahraman temalı desenler, çiçekler, renkli tasarımlar…

Hem işlevselliği hem çocuğunuzun zevklerini hem de bütçenizi göz önünde bulundurarak pijama takımları arasından seçim yapabilirsiniz. Pek çok farklı renk ve modelde, her yaştan çocuğa uygun pijamaları kategorimizde keşfedebilirsiniz!