İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Piller

Evde ya da ofis ortamlarında kullandığınız tüm elektronik cihazlarınız bir enerjiye ihtiyaç duyar. Özellikle mobil cihazlar her yere taşınabilme özelliğine sahip olduğundan bağımsız bir pil ile çalışabiliyor. Piller, kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çeviren güç aygıtları olarak biliniyor. Batarya ise pillerin bir araya getirilmesinden oluşan daha yüksek güce sahip enerji kaynakları olarak kullanılıyor. Özellikle akıllı telefon gibi yüksek enerji gerektiren elektronik cihazlar bataryalarla çalışır. Bazı piller cihaza gömülü şekilde geldiğinden bu pilleri değiştirmeniz zor olabiliyor ancak baskül, radyo, hoparlör gibi cihazlarda kullanılan çoğu pilleri içerisindeki enerji tükendiği zaman kolay bir şekilde yenileyebilirsiniz. Bu noktada, ÇiçekSepeti size online alışveriş imkânı ile dilediğiniz elektronik ürününüze dilediğiniz pili seçme fırsatı sunuyor.

Şarj Edilebilir Piller ile Uzun Ömürlü Kullanım

Pil kategorisinde bulabileceğiniz en çok aranan seçenekler arasında şarj edilebilir ya da şarj edilemez piller de bulunuyor. Şarj edilemeyen pillerin en yaygın bilinen çeşitleri alkalin pil olarak adlandırılırken, şarj edilebilir piller arasında lityum polimer (Li-Po), lityum iyon (Li-Ion), nikel-kadmiyum, nikel-metal hidrit pil çeşitleri yer alıyor. Bu özelliğe sahip piller arasından siz de elektronik cihazınıza uygun pili seçebilirsiniz. Pil türleri içinde en çok kullanılanlar arasında kalem pil ve ince piller oluyor. Özellikle şarj edilebilir kalem ve ince piller uzun yıllar boyunca dayanıklı şekilde kullanılabiliyor. Yüksek enerjili kullanımlar için üretilen kalem piller farklı türdeki cihazlarda rahatlıkla çalışıyor.

Oyuncak Arabadan Uzaktan Kumandaya

Yüksek kullanım performansı sunan kalem piller oyuncak araba ve oyuncak araba uzaktan kumandası, televizyon gibi görüntü sistemlerini tamamlayan uzaktan kumandalar, bilgisayar mouse ya da klavyelerinde oldukça sık kullanılıyor. Kesintisiz enerji için şarj edilebilir pil modelleri seçtiğinizde evde ya da ofiste kolay bir şekilde yeniden kullanmak üzere rahatça doldurabilirsiniz. Televizyon ya da uydu cihazı için kullanılması gereken piller ince piller de olabiliyor. Bu durumda da yine uzun ömürlü seçenekler sunan yüksek performanslı piller tercih edilebiliyor.

İşitme Cihazı Pilleri ile Kesintisiz İletişim

10 adetlik mini paketlerden 60 adede kadar pil barındıran işitme cihazı pilleri tüm işitme cihazları için tercih edilebiliyor. Özellikle sık tüketilen bu pil çeşidini her an yanınızda bulundurmanız gerektiğinden çok sayıda satın almak işinizi kolaylaştırıyor. İşitme cihazı pilleri; 10, 12, 312, 675 numaralı seçenekler olarak ÇiçekSepeti'nde VarVar.

Pil Çeşitleri Nelerdir?

Piller şarj edilip edilemediğine ya da boyutuna göre kategorilere ayrılabildiği gibi kendi aralarında da kategorilere ayrılabiliyor. Örneğin kalem pil çeşitleri arasında AA ya da AAA kalem piller bulunuyor. Daha fazla enerji kapasitesi sunan kalem pil çeşitleri arasında 9V piller de yer alıyor. Gündelik kullanım için en yaygın olarak bu tür piller tercih ediliyor.

18650 Pil Nerede Kullanılıyor?

18650 pil olarak adlandırılan pil çeşidi, günümüzde en çok merak edilen pil türleri arasında yer alıyor. Li-Ion olarak bilinen Lityum İyon pillerin kullanıcıya sunulan 18 mm çapa ve 65 mm yüksekliğe sahip biçimde olan kalem pil türüne 18650 pil adı veriliyor. Harici güç bataryalarından, notebook cihazlara, el fenerinden şarjlı küçük aletlere kadar birçok farklı elektronik cihazda bu pillere rastlamak mümkün.

ÇiçekSepeti ile Ulaşılabilir Pil Fiyatları

Pil fiyatları, boyutuna, kullanım alanına ya da şarj edilebilir olup olmamasına göre farklı fiyat aralığında bulunuyor. Genel olarak ulaşılabilir fiyat aralığında olan pilleri tekli ya da çoklu paketler şekilde satın almak ekonomik açıdan tasarruflu olabiliyor. Siz de, ister kalem pil gibi her an tüketilen türde olsun isterseniz de özel cihazlar için geliştirilen değişik özellikteki piller olsun, ÇiçekSepeti’nin “Pil” kategorisinde dilediğiniz ürünü bulabilirsiniz. Ek olarak saat pili fiyatları bilgisini de inceleyebilirsiniz. ÇiçekSepeti’nin ayrıcalıklı online alışveriş seçeneklerinden faydalanarak tercih ettiğiniz pil çeşidini kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.