Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Pilates&Yoga Çemberi

Egzersiz yapmak hem fiziksel hem ruhsal sağlığınızın için oldukça önemlidir. Hemen herkese uygun olan sporlardan biri de pilatestir. Pilates; bedeni, nefsi ve zihni kontrol eder. Sıkı, güçlü ve sağlıklı bir vücuda ulaşmanın yollarından biridir. Pilates yaparken sporunuzu destekleyecek ve kas gelişiminizi artıracak birtakım yardımcı aletler vardır. Pilates çemberi çeşitleri de bunlardan biridir. Pilates çemberi temel olarak merkez bulma işlemine yardımcı olan destek ürünlerinden biridir. Birden çok kas grubunu aynı anda çalıştıran pilates çemberleri ile siz de vücudunuzu şekillendirebilirsiniz. Evinizin konforunda rahat ve etkili bir şekilde pilates yapabilmek için kendinize en uygun pilates malzemelerini ÇiçekSepeti’nden satın alabilirsiniz. Böylece vücudunuzu şekillendirebilir, duruş bozukluklarını düzeltebilir, bölgesel sıkılaşmayı sağlayabilirsiniz!

Pilates Çemberi Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

Pilates çemberi, genellikle esnek metalden ya da lastikten üretilir. Sahip olduğu yumuşak dokulu tutacakları sayesinde fonksiyonel bir kullanıma sahiptir. Egzersiz esnasında farklı dereceli direnç sağlamakla yükümlüdür ve farklı kas gruplarını çalıştırır. Genel faydaları arasında kol kaslarını güçlendirmek, bacak kaslarını güçlendirmek, omurgayı güçlendirmek ve vücut direncini artırmak olan pilates çemberi, istediğiniz vücuda kavuşmanıza da yardımcı olur.

Temel amacı vücut dengesini sağlamak olan pilates çemberinin farklı kullanım şekilleri vardır:

  • Öncelikle pilates çemberini hem alt hem üst vücut için kullanabilirsiniz. Alt vücutta kullanırsanız daha çok bacaklara, üst vücutta kullanırsanız kollara odaklanırsınız.
  • Üst vücuda odaklanarak kullanacağınız pilates çemberini bel hizasında tutarak içe doğru bastırabilirsiniz. Yumuşak dokulu tutma kollarına bastırarak kullandığınız çember, kol kuvvetinizin artmasını sağlar.
  • Alt vücuda odaklanarak kullanacağınız pilates çemberi ise özellikle iç bacak kaslarının çalışmasında etkilidir. İç bacak kaslarını çalıştırmanın en iyi yolu, çemberi iki bacak arasına alıp yumuşak dokulu tutma kollarından çemberi sıkıştırmaktır. Bu hareketi günlük egzersiz rutinine eklediğinizde iyi bir sonuç almanız mümkündür.
  • Pilates çemberini kullanırken asıl önemli olan ne kadar çok kuvvet uyguladığınız değil, kuvvet uygularken vücudun dengesini ne kadar doğru kullandığınızdır. Bu yüzden hareketli hızlı yapmak yerine doğru yapmaya odaklanmanız gerekir.

Farklı boyutlarda pilates çemberi modelleri bulunduğu için pilates çemberini seçerken dikkat etmeniz gereken püf noktalar da vardır:

  • Pilates çemberi kaç cm olmalı sorusu, pilates çemberi seçiminde oldukça önemlidir. Çapı çok geniş olan çemberler kaslarınızı zorlayabilir. Tam tersine çapı çok küçük olan çemberler ile de istediğiniz sonuca ulaşamayabilirsiniz. Egzersizlerinizde, pilates çemberinden en iyi sonucu alabilmek için çemberin omuz genişliğinizle uyumlu olmasına özen gösterebilirsiniz. Genel olarak 28 santimetre ile 40 santimetre arasında üretilen çemberlerden kendi vücudunuz için en uygun olanı seçebilirsiniz.
  • Pilates çemberlerinin tutma yastıkları çemberin hem içinde hem dışında olduğunda ürünün kullanımı çok daha kolay olur. Bu yüzden hem içi hem dışı süngerli modelleri tercih ederek daha konforlu bir şekilde spor yapabilirsiniz.
  • Bu iki madde haricinde eğer pilates çemberini seyahatlerinizde yanınızda taşıyacaksanız daha hafif ve ergonomik modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Son olarak uzun süreli kullanım ve dayanıklılık gibi özelliklere sahip olan, güvenilir bir markanın ürünlerini tercih edebilirsiniz. ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde Busso, Liveup, Avessa, Delta gibi popüler markaların ürünlerini online olarak inceleyip satın alabilirsiniz!

Uygun Fiyatlı Pilates Çemberleri ile Formunuzu Koruyun!

Pilates çemberi fiyatları ürünün kalitesine, sahip olduğu özelliklere ve markasına göre değişiklik gösterebilir. Ana kas gruplarını çalıştırmanızı sağlayan ve vücut dengesini güçlendiren pilates çemberleri arasından kendiniz için en uygun ürünü seçip antrenmanlarınıza ekleyebilirsiniz! Spora dair her ürünü Spor-Outdoor kategorisinde bulabilirsiniz!