Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Pilates ve Yoga Malzemeleri

Sağlıklı ve zinde bir bedene sahip olmak için spor yapmanın ne kadar önemli olduğu bilinen bir gerçek. Peki, siz spor yapmaya yeterince vakit ayırabiliyor musunuz? Yoğun iş hayatı ve günlük rutinler arasında spor salonuna gitmeye vakit bulamıyorsanız, gerekli ekipmanları edinerek evinizin konforlu ortamında da spor yapabilirsiniz. 

Pilates, yoga ve jimnastik gibi sporlar ev ortamında da rahatlıkla yapılabiliyor. Yoga yaparken kullanılması tavsiye edilen ekipmanların hepsi, kompakt yapıları sayesinde çok az yer kaplıyor. Pilates hareketlerinden yüzlercesini yapmak ise yalnızca tek bir ürünle mümkün. Jimnastik yapmanıza olanak tanıyan jimnastik minderleri ve diğer jimnastik ekipmanları ise evde kullanımı uygun olan denge aletleri olarak öne çıkıyor. Siz de ilginizi çeken branşa yönelerek hem formunuzu koruyabilir hem de daha sağlıklı bir bedene kavuşabilirsiniz. 

Reformer ve Diğer Pilates Aletleri

Sadece reformer kullanarak vücudunuzun her bölgesini çalıştırabileceğinizi biliyor musunuz? Reformer'lar, spor salonlarında yapabileceğiniz çok sayıda hareketi tek bir ürün kullanarak çalışmanıza olanak tanıyor. Vücudun kendi ağırlığıyla çalışmayı esas alan reformer pilates, kısa sürede etkili sonuçlar sağlamasıyla da biliniyor.

Mekanizmanın yayları, vücut ağırlığıyla orantılı olarak daha ağır ya da hafif hissediliyor. Bu da kişiye kendi vücut yapısına uygun bir antrenman yapma şansı tanıyor. Siz de herhangi bir odanızın bir bölümünü reformera ayırıp düzenli antrenman yaparak, arzu ettiğiniz fiziksel görünüme ulaşabilirsiniz. 

Bir diğer pilates türü ise mat pilates olarak öne çıkıyor. Farklı boylarda üretilen topların da kullanıldığı mat pilatesi yaparken, dilerseniz esneme bantları da kullanabilirsiniz. Çok sayıda hareket seçeneği sunan mat pilates, reformer pilatese göre de daha kolay. Dolayısıyla pilatese karşı merakınız varsa, ilk olarak mat pilatesi deneyebilir, bir müddet sonra reformer kullanmaya da başlayabilirsiniz. 

Göğüs, Kol ve Bacak Egzersizleri için Hulahop Çember Çeşitleri

Jimnastik, göğüs; kol ve bacak egzersizlerinin genelinde kullanılan spor dallarından biri olarak ön plana çıkıyor. Çocukluk dönemlerinde ara ara popüler bir ürün olan hulahop ise aslında yetişkinlerin göğüs, kol ve bacak egzersizlerinde yararlandığı spor ekipmanları arasında yer alıyor. Farklı ebatlarda, rengarenk ve ihtiyacınıza en uygun hulahop jimnastik çemberi çeşidini size özel fiyatlarla Çiçeksepeti'nden satın alabilirsiniz! 

Yoga İçin Gerekli Ekipmanlar 

Yoganın en az ekipman gerektiren sporlardan biri olduğunu biliyor musunuz? Evinizin herhangi bir köşesine sereceğiniz bir pilates matı ile dilediğiniz şekilde bedeninizi çalıştırabilirsiniz. Yogayı ilk kez deneyeceklerin olası denge problemlerini ortadan kaldırabilmeleri için yoga blokları kullanmaları öneriliyor. Bir tütsü yakıp, meditatif müzikler açtıktan sonra huzurlu bir yolculuğa çıkmak ve vücudu gevşetmek çok kolay. 

Pilates topu aynı zamanda yoga yaparken de kullanılabiliyor. Hareketlerin etkilerini arttırmak için tercih edilen bu yöntemle, daha kısa sürede, daha fazla kalori yakmak da mümkün. Topları şişirmek için kullanacağınız mini bir el pompası içeren ürünleri tercih ederek, pilates toplarını kolaylıkla yoga rutininize adapta edebilirsiniz. 

Sıkılaşmanıza Yardımcı Olan Denge Aletleri

Son dönemde gittikçe daha da yaygın kullanılmaya başlanan denge aletleri, eller ya da ayaklar ile denge kurmaya teşvik eden farklı seçenekler sunuyor. El üzerinde denge kurmanın, ayaklar üzerinde denge kurmaktan daha kolay olabileceğini hiç düşündünüz mü? Ayak için olan denge aletlerinin altında hareketli mekanizmalar yer aldığı için denge kurmak bir hayli zor olabiliyor. Eller üzerinde durmaya dayalı olan el denge aletlerini kullanmak içinse vücudu sıkmak ve nefes kontrolü yapmak yeterli. 

Koordinasyon çemberini ve hız halkalarını en son ne zaman çevirdiniz? Eğer bu sorunun cevabını hatırlamakta zorlanıyor ve anılarınızı tazelemek istiyorsanız, farklı boyutlarda ve renklerde üretilen halkalar size ihtiyacınız olan alternatifleri sağlıyor. Tekli olarak satın alabileceğiniz çemberlerin yanı sıra, çoklu ürün seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. 

Birbirinden Kaliteli Markalar Çiçeksepeti'nde

Busso, Selex ve Dynamic gibi dünyaca ünlü markaların; pilates, yoga ve jimnastik için özel olarak geliştirilen pilates setleri Çiçeksepeti'nde! Yapmak istediğiniz spora karar verdikten sonra, ihtiyacınız olan ürünleri uygun fiyatlarla Çiçeksepeti üzerinden sipariş edebilirsiniz.