İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Pilates, Yoga ve Jimnastik Topları

Spor outdoor ürünleri, spor salonuna ihtiyaç duymadan dilediğiniz her yerde antrenman yapabilmenize yardımcı olur. Pilates, yoga, jimnastik evinizde yapabileceğiniz pratik egzersizleri ile kolaylık sağlayan eğlenceli spor branşları arasında yer alır. Tüm bu branşlar, vücut ağırlığınızı kullanarak kaslarınızı güçlendirmenize katkı sağlar. Branşların en önemli ekipmanları arasında yer alan pilates topu ile kendi egzersiz programınızı hazırlayabilir ve evinizde özgürce programınızı tamamlayabilirsiniz. Pilates toplarını, spor yapmayı seven sevdikleriniz için hediye olarak da satın alabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte kullanacağınız pilates, yoga, jimnastik topu ile eğlenceli grup egzersizleri organize edebilirsiniz. Tüm ürün seçeneklerini ve fiyatlarını ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

Pilates, Yoga ve Jimnastik Topu Nedir?

Pilates ve yoga topu gibi farklı adlarla nitelendirilen egzersiz topu, elastik ve yumuşak yüzeyiyle tüm salon sporlarının hareketlerini gerçekleştirmenize yardımcı olur. Vücüdunuzu güçlendirmek, esnetmek ve dengeli duruş sağlamak gibi faydalar sağlar. Büyük pilates topu modelleri 85 cm’ye kadar çap sunar. Ürünün doğru ebatlarının seçilmesi egzersizlerden alınan verimi artırır. Seçenekler arasından en uygun olanı seçmek için aşağıdaki önerilere göz atabilirsiniz.

  • Boyunuz 150 cm ile 160 cm arasında ise 55 cm çapa sahip olan modelleri değerlendirebilirsiniz.
  • 160 cm ile 180 cm arasında bir boya sahipseniz pilates topu 65 cm seçeneklerine göz atabilirsiniz.
  • 180 cm’den daha uzunsanız 75 ve 85 cm çap sunan modelleri inceleyebilirsiniz.

Önerilen aralıklar, topun üzerine oturduğunuz zaman kalçanız ve dizleriniz ile zemin arasında dik açı oluşturmanıza yardımcı olur. Bu sayede denge egzersizlerinden daha fazla faydalanabilirsiniz. Önerilen aralıktan daha küçük pilates topu kullanırsanız egzersizden alacağınız verim önemli düzeyde etkilenmez. Ancak, seçenekler arasından doğru olanı değerlendirirseniz egzersiz süresince özgür ve konforlu şekilde hareketlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Pilates, Yoga ve Jimnastik Toplarını Kullanmanın Faydaları

Pilates topları sayısız uygulama ve çeşitli zorluk seviyeleri ile hareketlerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olur. Sadece egzersiz topunun üzerine oturup kalkmakla bile yapılandırdığınız aerobik egzersiz rutinleri, sırt ve karın kaslarının güçlenmesine katkı sağlar. Topun üzerinde yaptığınız egzersizler süresince ayak bilekleriniz, kalçanız ve dizleriniz kasılarak güçlenir. Bu aşamada fazla efor sarf etmeden tüm kaslarınızı ve omurganızı çalıştırabilirsiniz. Tüm bunlar için pilates topunu günlük olarak 15 dakika kullanmanız yeterli olur. Ayrıca kaslarınızın güçlenmesi ile birlikte duruşunuz da iyileşir. Jimnastik topu, egzersiz sırasında sizi yeni hareketlere teşvik eder. Hareketlerle gelişen kas hafızası sayesinde vücudunuz ve duruşunuz hakkında daha bilinçli olabilirsiniz. Tüm egzersizler için pilates topu seti seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Setlerde topun yanı sıra farklı hareketlerde kullanabileceğiniz ekstra ekipmanlar da yer alır. Son derece ekonomik olan pilates topu fiyatları ile kendinize en uygun olanı kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Kolay Egzersizler İle Pilates, Yoga, Jimnastik Topu

Yeni kullanmaya başladıysanız topun üzerinde günde 30 dakika oturup hafifçe zıplamanız bile yeterli olur. Bununla birlikte yeni başlayanlar için ilk adımı, nötr bir lomber omurga pozisyonu bulmak oluşturur. Bunun için sırtınızla topun üst kısmını hafifçe yuvarlayarak egzersize başlayabilirsiniz. Ardından dengeli ve omurganız dik şekilde topun üzerine oturarak hafifçe zıplayabilirsiniz. Egzersiz topuyla yapacağınız bu denge egzersizi, üst gövdenizin ağırlık merkezini dengelemenize yardımcı olur. Duruşunuzu bozduğunuz takdirde ağırlık merkeziniz değişir ve topun üzerinde durabilmek için hareketinizi düzeltmeniz gerekir. Tüm bu egzersizler kasları güçlendirmesinin yanı sıra yağ yakımına ve kilo kaybına yardım eder. Egzersiz ve kilo kaybıyla birlikte vücudunuz sıkılaşır ve daha hoş bir görünüm kazanırsınız. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için ÇiçekSepeti’nin sunduğu ucuz pilates, yoga, jimnastik topu seçeneklerinden birisini hemen satın alabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.