Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Pilates Matı (Yoga Matı) 
Sağlığınız için pilates ve yoganın şifalı gücünden faydalanabilirsiniz. Bunun için de yoga ve pilates matı satın alabilir ve egzersizlere hemen başlayabilirsiniz. Az ekipman gerektiren pilates egzersizleri ve yoga pozlarını yapmak, hem beden sağlığınızı hem de omurganızı korur. Yapacağınız egzersiz türüne en uygun pilates minderi veya yoga matını ÇiçekSepeti üzerinden hemen sipariş verebilir, ister evde ister açık havada temel beden eğitimi ve duruş egzersizlerini rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Ucuz pilates yoga matı minderi seçenekleri gerek spor egzersizleriniz gerekse açık hava etkinlikleri veya doğa kamplarında kullanmak üzere uygun fiyat fırsatları sunar.

Pilates ve Yoga Matı Çeşitleri

Yerdeki hareket ve pozlarda omurgayı, dizleri ve bilekleri destekleyen pilates minderleri, standart fitness egzersiz minderi veya yoga matından genellikle daha kalın bir yapıdadır. Bununla birlikte, ayaktaki duruşlarda dengenizi daha kolay sağlamanıza yardım eden ince yapılı bir yoga matı da satın almak isteyebilirsiniz. Pilates yapmak için en uygun mat kalınlığı 8 ila 15 mm arasında yer alır. Pilates matlarının çoğu 6 milimetrenin üzerinde bir kalınlık sunar. Hem pilates hem de yoga yaparken kullanmaya uygun bir minder arıyorsanız 6 mm yoga matı veya pilates minderi sizin için ideal seçeneği sunabilir. Katıldığınız pilates veya yoga kursunda kullanmak üzere bir yoga matı arıyorsanız sınıftaki matın üzerine serip, kendi hijyeninizi sağlamak için fazla kalın olmayan 4-6 mm arasındaki ölçülere sahip pilates matlarından sipariş verebilirsiniz.

Pilates minderinin malzemesi, kullanımda çok büyük bir fark yaratmaz. Bununla birlikte, dikkate almanız gereken unsurlardan biri matın veya minderin sunduğu esneklik derecesidir. Fazla esnek olmayan bir pilates minderi, hareket ederken beden bütünlüğünüzü daha güçlü bir şekilde hissetmenize yardım edebilir. Ayağınızı kaydırmayan veya yoga yaparken daha kolay hizalanmanıza yardımcı olan bir yoga matı arıyorsanız üretiminde kullanılan malzemenin yoğun fakat yumuşak, rahat ve dayanıklı olmasına dikkat edebilirsiniz. Evde egzersiz yaparken alan sorununuz bulunmuyorsa ağır ve güzel bir pilates minderi sizin için ideal bir seçenek olabilir. Bunun yanı sıra yoga sınıfınıza giderken matınızı yanınızda taşıyorsanız hafif ve kolay yuvarlanabilen bir yoga matı seçmeniz iyi bir tercih olur. Ek olarak bir taşıma kayışı bulunan yoga ve pilates matları ders öncesi ve sonrası taşıma kolaylığı sunar.

En İyi Pilates ve Yoga Matı Minderleri

Pilates ve yoga matı seçerken matın uzunluğuna dikkat etmeniz önemli olabilir. Pilates dersiniz veya yoga seansınız boyunca rahat bir kullanım sağlayan geniş bir mat, hareketleri yaparken vücudunuzun matın veya minderin dışına çıkmasına engel olur. Çift taraflı kullanıma izin veren bir pilates yoga matı ya da minderi seçebilir, bir tarafını yoga pozlarında diğer tarafını pilates egzersizlerinde kullanabilirsiniz. Yoga minderi ve pilates matı olarak çift taraflı kullanılabilen bir ürün satın alırken, yoga pozları için kullanacağınız tarafın ayağınızı kaydırmadığından emin olmanız gerekir. Pilates ya da yoga matının yüzeyinin sizi rahatsız etmeyen bir dokuya sahip olması egzersiz ve yoga motivasyonunuzu artırabilir.

İster evde spor yapın ister bir stüdyoda ileri düzey pilates ya da yoga eğitmeni olun, ihtiyacınızı karşılayacak doğru matı ararken Çiçeksepeti’ne göz atabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi içerisinden sizin için ideal olan modeli kolayca sipariş vermeniz mümkün. Kaliteli malzemelerden üretilmiş pilates veya yoga matı ve minderleri arasından kişisel konforunuza uygun bir tanesini seçip hemen satın alabilirsiniz.

Esnemenize yardımcı olacak bir spor dalı ile ilgilenmek istiyorsanız, Çiçeksepeti'nin spor outdoor kategorisinin en çok tercih edilenlerinden biri olan pilates, yoga ve jimnastik kategorisini ziyaret edebilirsiniz!