Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Pinyatalar

Doğum günü partilerinde çocukların vazgeçilmezi olan pinyata, özel günlerin ve partilerin tartışmasız baş aktörü konumundadır. Sadece çocukların değil, eğlenmeyi seven yetişkinlerin de gözdesi olan pinyataların, son yıllarda doğum günü pastalarının tacını ele geçirdiğini söylemek hiç yanlış olmaz.

Doğum günü, yılbaşı, yıldönümü, bebek cinsiyeti öğrenme partileri, aile ve arkadaş toplantıları ve her türlü kutlamada ortama neşe ve renk katan pinyatalar, partinizin konseptine uygun alternatiflerle siparişinizi bekliyor. Özel günlerinizi bir anda şölene çeviren en güzel pinyataları ÇiçekSepeti’nden satın alabilirsiniz. Sürprizlerle dolu pinyatalar ile konuklarınıza eğlenceli dakikalar yaşatabilir, partinizi unutulmaz kılabilirsiniz.

Pinyata Nedir?

Pinyata, rengini ve şeklini partinizin temasına göre seçeceğiniz, kartondan yapılan, üzeri sevdiğiniz figürlerle kaplı eğlenceli bir kutu oyunudur. Aslen Meksika kültürüne ait olan bu oyun, kısa sürede tüm dünyada partilerin vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Çocuklar genel olarak sevdikleri çizgi film karakterleri ile hazırlanmış pinyataları seçerken, yetişkinler istedikleri fotoğrafın ya da yazının yer aldığı bir pinyatayı tercih edebilir. Pinyataların içi çikolata, şeker, balon gibi çocukları cezbedecek sürprizlerle doldurulur. Pinyatalar ile heyecanlı aktivitelere hazır hale gelebilirsiniz. Pinyatanın içine konulacak malzemeleri hazırlarken partiye katılacak çocuk sayısını göz önünde bulundurmanız gerekir.

Son dönemde Unicorn, Safari, Flamingo, Futbol Topu, Kelebek, Sevimli Hayvanlar, Mickey Mouse, Niloya, Pj Masks, Baby Shark, Deniz Kızı temalı pinyatalar en çok tercih edilenler arasındadır. Hayal gücünüzü sınırlamadan, daha fazlasını isteyebilirsiniz. Size, konuklarınıza ve çocuklara eğlenceye doyamayacağınız keyifli anlar sunan özel ve ucuz pinyataları ÇiçekSepeti’nden sipariş edebilirsiniz.

Pinyata Nasıl Oynanır?

Yemekten ve pastadan sonra sıra partinin en eğlenceli anı pinyata oyununa gelir. Çocuklarınız ve tabii ki sizin için unutulmaz anlara hazır olduğunuzda pinyata oyununa hemen başlayabilirsiniz. Pinyata aşağıdaki şekilde oynanır:

  • İçi minik sürprizlerle doldurulan pinyata, üzerindeki ipten çocukların boyundan yüksekte bir yere sağlam bir şekilde asılır ve sallandırılır.
  • Oyunu oynamak için bir adet pinyata sopası gerekir.
  • Oyunun amacı pinyatayı patlatarak içindeki çikolata ve şekerlemelere ulaşmak ve afiyetle yemektir.
  • Oyuna dâhil olan herkes pinyatanın önünde sıraya geçer. Oyuncuların gözlerinin açık ya da kapalı olması tercihinize bağlıdır. Her iki şekilde de eğlenceye devam edebilirsiniz.
  • Pinyata sopasını eline alan oyuncular sırayla pinyataya vurarak kutuyu parçalamaya çalışır. Herkesin 3 kez vurma hakkı vardır. Özellikle çocukların güvenliği için bu aşamanın bir yetişkin gözetiminde olması önemlidir.
  • Pinyata parçalanmaya ve içindekiler etrafa saçılmaya başladığında oyuncular arasında tatlı bir yarış başlar. Heyecanla hediyeleri toplayan oyuncular, sürprizlerin tadını çıkarır.

Pinyata oyununa coşkulu müziklerin eşlik etmesi, eğlenceyi artırır. Çocuklarınızı daha da keyiflendirmek için oyuna bir palyaço dahil edebilirsiniz.

Pinyata Oynarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pinyata her ne kadar çok keyifli bir oyun olsa da özellikle çocuklar oynarken herhangi bir kazaya yol açmamak için bazı noktalara özen göstermeniz gerekir. Pinyata oynarken dikkat edilmesi gereken konuları aşağıda bulabilirsiniz:

  • Çocukların tek sıra halinde beklemelerini ve bir yetişkin gözetiminde pinyataya vurmalarını sağlamalısınız.
  • Pinyataya vuracak olan çocuk sopayı havaya kaldırırken arkada bekleyen çocuğa çarpmaması için aralarındaki mesafeyi korumalısınız.
  • Kimi zaman pinyatayı asmak yerine bir yetişkinin havada sabit tutmasını da tercih edebilirsiniz. Bu durumda tutan kişinin zarar görmemesine özen göstermek gerekir.
  • Pinyata parçalandığında hediyelerin oyuncuların başına düşme riski bulunduğu için içinde hafif malzemeleri kullanabilirsiniz.

Partilerde eğlenceyi katlamayı, üstelik bunu zahmetsizce yapmayı kim istemez? Büyük-küçük herkesin bayıldığı pinyatalarla partinizi festivale çevirebilir, konuklarınıza unutulmaz bir gün yaşatabilirsiniz. Dilediğiniz pinyatayı ÇiçekSepeti ayrıcalıklarıyla sipariş edebilir, dilediğiniz ürüne hızlıca sahip olabilirsiniz.