İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Pipo Setleri

Pipo setleri, pipo içmeyi daha keyifli hale getiriyor. Set içerisinde yer alan ürünlerin her birinin ayrı işlevleri bulunur, yani pipo ile birlikte pipo temizleme çubuğu, özel pipo çakmağı, karıştırma materyali gibi parçalarla pipo içmeyi daha da zevkli hale getirebilirsiniz. Piponun üretildiği ahşabın türü ve kalitesine ek olarak sayılan tüm bu malzemeler de içim esnasında büyük önem taşır. ÇiçekSepeti, pipodan pipo setlerine kadar ihtiyaç duyacağınız tüm malzemeleri birlikte sunuyor.

Pipo Nasıl Seçilir?

Pipo seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken ilk ayrıntı piponun malzemesi. Pipolara baktığınızda genellikle briar ağacının tercih edildiğini göreceksiniz ancak lüle taşı da özellikle Türkiye'de sıklıkla öne çıkar. Yurt dışındaki muadiller arasında mısır koçanı gibi marjinal örnekler bulunmasına karşın çoğunlukla ahşap pipolar önerildiğini bilmelisiniz.

Pipo içimi esnasında karşılaşabileceğiniz en büyük problem olan katran oluşumu, briar pipo gövdesi ile minimum seviyeye iner. Yoğun bir yapı sunan bu ahşap malzeme içim sonrasındaki temizliği de kolay hale getirir. Briar gövdenin bir diğer özelliği olan eşsizlik de bu pipolara estetik anlamda puan kazandırır. Ağaç köklerinden elde edilen gövdeler, kendine has desen, motif ya da işaretler bulundurur. Pipo seçimi yaparken kalitesini ispatlamış markalar arasında seçim yapabilirsiniz.

Pipo Setlerinin İçinde Neler Bulunur?

Pipo setleri birbirinden farklı ürünler barındırsa da bazı parçalar kesinlikle her sette yer alıyor. Örneğin pipo temizleme çubukları her içim sonrasında kullanacağınız bir materyal olduğundan bu çubukları mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Pipoyu içtikten sonra hazne içerisinde kuruyan tütün kalıntıları, bu materyal yardımı ile ortadan kalkar. Öte yandan çakmak konusunda da özel ürünlere yönelmeniz olası çünkü standart çakmaklar ile pipo yakım işleminde zorlanabilirsiniz. Yan kısmından yanan özel pipo çakmakları, bu aşamada işlevselliği ile yardımınıza koşar.

Pipo setleri içerisinde yer alan bir diğer ürün de çok amaçlı pipo materyali. Bu materyalin iki ayrı parçası bulunur. İlk parça tütünü hazneye koyduktan sonra bastırmanızı sağlarken diğer parça tütünün hava sirkülasyonunu sağlamanızda size yardım eder. Söz konusu setlere bakarsanız bir ürün daha dikkatinizi çekecektir: İnce, uzun bir metal parça. Bu parça uç kısmındaki tüylü yapısı ile temizlikte görev alır. Piponun içindeki koridoru temizlemenize yarayacak olan metal parça da hemen her sette bulunur.

Pipo Nasıl Temizlenir? 

Piponuzu her kullanımdan sonra mutlaka temizlemeniz gerekir. Bu temizlik işlemini yapmadığınız takdirde zamanla birikecek olan kalıntı ve katranlar hem pipo keyfinizi olumsuz yönde etkileyecek hem de tütünün kalitesini bozacaktır. Pipo seti içinde yer alan temizlik materyallerini kullanarak yapacağınız temizliğin aşamaları da dikkat ister.

Pipo tütününü başarıyla yerleştirdiğinize ve ardından piponuzu da keyifle içtiğinize göre sırada temizlik var. Temizlik işleminin ilk basamağını haznenin boşaltılması oluşturuyor. Hazneyi boşaltırken iki parçadan oluşan materyal işinizi görür. Kalın gövdeli, kaşığa benzeyen uç yardımı ile tütün artıklarını alabilirsiniz. Ardından yapacağınız işlem alt kısımlara saklanan kalıntılarla ilgili. Bu kalıntıları temizlemek için de benzer aparatlar kullanabilirsiniz.

Pipo haznesini bütünüyle temizlediğinizi düşünüyorsanız diğer aşamaya geçebilirsiniz. Bu aşamada piponun ince uzun kısmını temizlemeniz gerekiyor. Söz konusu işleme pipo gövdesini ayrım kısmından ayırarak başlayabilirsiniz. Yine set içerisinde yer alan ince, uzun metal çubuk ile yapılan temizlik işlemi sonrasında piponuz, bir sonraki içime kadar tamamen temiz hale gelir. 

Pipodan alacağınız zevki artırmak için ÇiçekSepeti'nde yer alan ürünleri inceleyebilir, pipo ve pipo setlerini sipariş ederek hemen satın alabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.