Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Pişirme Torbası, Kağıdı

Sar pişir, yağlı pişirme kağıdı, yağlı kağıt ya da fırın pişirme kağıdı olarak da bilinen yağlı kağıtların içerisinde zannedilenin aksine yağ bulunmaz. Yağ gibi kayganlık hissi veren silikonize formül, mum ya da kromstearat gibi malzemeler kullanılır. Bu silikonize formülün üzerine konan gıdanın pişirme esnasında kağıda ve tepsiye yapışmasını engeller, elle temasında kayganlık hissi verir. Yapılan araştırmalarda bu maddenin sağlığa bir zararı olmadığı tespit edilmiş. Ancak silikonize formül dışında bazı markalarda bu kayganlık ve yapışmasını engelleme özelliğini sağlaması için petrolden üretilen diyamant denilen katkı maddesi kullanılır. Bu madde petrol içerdiği için sağlığa zararlı olduğunu düşünen uzmanlar vardır. Pişirme işlemleri için alüminyum folyo ve teflon ürünler kullanmak yerine yağlı kağıt kullanılması tavsiye edilir. Fırın torbası çeşitleri de sağlıklı alternatiflerden biridir.

Birbirinden kullanışlı ürünleri bir araya getiren pişirme kağıdı, fırın kağıdı, fırın poşeti, sar pişir kağıdı gibi yağlı kağıt çeşitleri, ciceksepeti.com ve Çiçeksepeti mobil uygulamasında sizleri bekliyor! Siz de kampanyalı fiyatlar ve kolay ödeme koşullarından yararlanarak, pişirme kağıdı sayfasında listelenen ürünleri kapınıza teslim edilecek şekilde satın alabilirsiniz.

Pişirme Kağıdı Avantajları

Isıtma işlemi yapılmadan, sadece gıdayı sarmak için kullanılan alüminyum folyoların gıda üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Fakat fırın içerisinde ısı gören folyo üzerindeki alüminyumu gıdaya aktarır. Bundan dolayı vücutta metal birikimine sebep olur. Metal birikimi de zamanla birçok hastalığa yol açar. Bu yüzden ısı görecek besinlerin alüminyum folyo ile temasından kaçınılması gerekir. Ancak son zamanlarda üretilen yağlı kağıtlı alüminyum folyolar sayesinde bu problemi ortadan kalkar. Bu kağıdın özelliği bir tarafının yağlı kağıt diğer tarafının da alüminyum folyo olmasıdır. Yağlı kağıt olan taraf silikon formül içerdiği için kağıdın gözeneklerini tıkar ve diğer taraftaki alüminyumun geçmesine izin vermez. Bu sayede yiyeceklerinizi sağlığınızdan ödün vermeden pişirebilirsiniz.

Yağlı Kağıt Kullanımı

Pişirme kağıdını ısıl işlem gören fırın haricinde de kullanabilirsiniz. Örneğin, elinizde bir tane kesme tahtasi varsa ve çiğ et kesmeniz gerekiyorsa, kesme tahtasının üzerine kesme tahtası boyutunda bir yağlı kağıt koyarak çiğ etlerinizi kesebilirsiniz. Bu sayede kesme tahtasını yıkamaya gerek kalmadan direk kullanabilirsiniz. Bunun yanında tost makinesi temizlemek de oldukça güçtür. Özellikle plakaları çıkmayan bir tost makineniz varsa yine yağlı kağıdı tost makinesinin alt ve üst plakası büyüklüğünde keserek koyabilir, tostları bu iki kağıt arasında pişirebilirsiniz. Bu sayede tost makinesi kirlenmez ve işinizi kolaylaştırır. Bir başka kullanım alanı olarak da eğer mikrodalgada sıçramaları engelleyen koruyucu kapak yoksa, ısıtılacak yemeğin üzerine pişirme kağıdıyla kapatabilirsiniz. Bu sayede mikrodalga fırın kirlenmez. Ayrıca eğer tatlı yapıyorsanız ve evde sıkma torbanız yoksa pişirme kağıdı ile hemen bir sıkma torbası yapabilirsiniz. Pişirme kağıdını istediğiniz büyüklükte kesin ve kağıda koni biçimini verin. Koni yaptığınız kağıdın ucunu istediğiniz genişlikte kestikten sonra kolaylıkla kullanabilirsiniz. Pasta ve kurabiyelerinizi bu sıkma torbası sayesinde güzelce süsleyebilirsiniz.

Avantajlı Pişirme Torbası ve Yağlı Kağıt Fiyatı

Online satış, mağazalarda ulaşamayacağınız pişirme kağıdı, fırın kağıdı, fırın poşeti, sar pişir kağıdı gibi yağlı kağıt çeşitlerini tek tıkla beğeninize sunuyor. Çiçeksepeti yağlı kağıt kategorisi ise kampanya ve özel fırsatlarla çok daha cazip hale gelen ürünlerden oluşuyor. Yağlı kağıt sayfasında listelenen bu özel ürünler, online alışverişe özel indirimlerle, Çiçeksepeti’nde! Uygun fiyat fırsatlarını yakalamak için hemen kategoriyi dolduran kullanışlı ürünleri keşfedin, tek tıkla, en uygun fiyatlı seçenekler ayağınıza gelsin.