İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Piyanolar

Dünyada en çok bilinen müzik enstrümanlarından birisi piyano olabilir. Klasik müziğin vazgeçilmez öğelerinden biri olan piyano, sayısız büyük klasik müzik bestecisinin ana enstrümanı olmuştur. Hatta farklı müzik türlerinde de yerini almış bulunmakta. Piyano çok farklı ve değişik formlarda gelir ama genel olarak işleyişi aynıdır. Piyano modelleri genel olarak iki şekilde üretilir. Bunlar akustik ve dijital piyanolar olarak bilinir. Akustik piyanonun mekanizması ahşap çekiçlerin tellere veya plakalara vurmasıyla sesi yaratır. Tuşa basmak içeride çubukların oynayıp çekicin tellere vurmasını sağlar. Dijital piyano ise elektrik ile çalışır ve evlere kolaylıkla yerleşebilir. Markası ve yapım yeri ne olursa olsun bütün piyanoların verdiği ana ses aynı olur. İndirimli piyano modelleri ve fiyatlarıyla ÇiçekSepeti yanınızda!

Şıklığın Kaliteli Ses İle Birleştiği Piyanolar

Akustik piyano modelleri de kendi içinde, kuyruklu ve duvar piyanoları olmak üzere ikiye ayrılır. Kuyruklu piyanoların telleri (ve duruma göre metal plakaları) yataydır ve çekiçler yatay bir hareket doğrultusunda ona vuruş yaparlar. Bu da piyanodan çıkan sesin duvar piyanosunda oranla daha yüksek olmasını sağlar. Konserlerde tercih edilen piyano şekli bu olur. Ünlü markaların tasarımcıları kuyruklu piyanoları, o dönemdeki modaya göre tasarlar. Renk olarak siyah ve beyaz en çok tercih edilse de başka renkler de bulunmakta. Örneğin ender rastlanan şeffaf kuyruklu piyanolar bulunabilir. Kuyruklu piyanolar genelde büyük ve akustiği çok iyi olan evler için önerilir. Bu piyanonun konumlandırılması için çok geniş bir alan gerekir. Odanın son derece geniş ve tavanın yüksek olması çok önemli. Sesin kalitesini arttırmak için kuyruklu piyanonun kapağı açılabilir, fakat bu tellerin ve çekiçlerin tozlanmasını mümkün kılabileceği için piyanonun içi sık sık temizlenmeli.

Kullanışlı ve Pratik Piyano Modelleri

Duvar piyanoları, kuyruklu piyanolar ile aynı sesi verir ama bu ses biraz daha alçak olur. Teller dikey durumda bulundukları için ses biraz daha net olabilir. Bu sebeple kayıt seanslarında sık tercih edilen piyano türü olur. Kuyrukluya kıyasla daha küçük olduğu için çoğu ev tarzında tercih edilir. Piyanoyu duvara yaslamak sesten taviz vermez ve böylelikle evin her odasına rahatlıkla konulabilir. Kuyrukluya nazaran daha ucuz olduğu için başlangıç için en uygun piyano tarzı olur.

Aynı kuyruklu ile 88 siyah ve beyaz tuş, 3 tane de ton pedalı ile gelir. Piyanonun üst kapağı kaldırılarak piyano kurallara göre temizlenebilir ve akort edilebilir. Ayrıca, önemli piyano aksesuarlarından biri olan, onlarla tasarım olarak eş olan piyano taburesi ile gelir. Bu tabureler, piyano çalarken nasıl oturulması gerektiğine göre üretilmişlerdir ve müzisyenin boyuna göre ayarlanabilirler. İçindeki boş bölmede de nota kitapları ve kâğıtlar saklanabilir.

Dijital Çağa Uygun Piyano Modelleri ÇiçekSepeti’nde!

Elektronik veya dijital piyanolar, akustik piyanolara karşın gücünü elektrikten alırlar ve verdikleri ses tamamen yapay olur. Bunlar, org adı verile portatif klavyeler ya da dijital piyanolar olabilir. Tuşları, gerçek bir piyano hissi veren ve ona benzeyecek şekilde üretilir. Dijital piyanolar, duvar piyanoları andırır ama tellere ve çekiçlere ihtiyaç olmadığı için boyutları çok daha küçük olur. Verdiği ses yapay olduğu için küçük elektronik orgların ve klavyelerin yapabildiği her şeyi yapar. Farklı sesler verip size ses kaydı yapma fırsatı da sunabilir. Dijital piyano fiyatları diğerlerine nazaran çok küçüktür, böylelikle gençlerin ve öğrencilerin bir numaralı tercihi olur. Siz de hemen en iyi piyano modellerine ÇiçekSepeti’den ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.