Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Plaklar

Müziği en ince detaylarına kadar hissetmek, şarkıları doğal bir akustikle dinlemek istiyorsanız plaklar tam size göre! Analog kaydı esas alan plak teknolojisi, müzik ile kurduğunuz bağı yeniden güçlendiriyor, çok özel müzik ziyafetleri sağlıyor. Özel günlerde oldukça anlamlı bir hediye seçeneği oluşturan plaklar, koleksiyon yapmayı sevenler için de mükemmel bir seçenek.

Klasik ve Güncel Plak Çeşitleri

Çapına göre 7 ve 12 inçlik iki türü olan plaklar, çoğunlukla devir sayılarına göre anılıyor. Gramofonlar için üretilen taş plak modelleri 78 devirliyken, içine bir albümdeki tüm şarkıların sığdığı 33’lükler uzunçalar olarak biliniyor. Yaygın kullanılan 45’likler ise her yüzünde birer şarkı içeriyor. ÇiçekSepeti’nde farklı müzikal beğenilere uygun, klasik ya da güncel çok sayıda 45’lik ve 33’lük plak çeşitleri bulunuyor. Artık efsaneleşmiş sanatçıların klasik şarkılarının yanı sıra günümüz sanatçıları da sevilen şarkılarının özel plak versiyonlarını çıkarıyor.

Geçmiş dönemlerin Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği klasiklerinin yanı sıra çok özel Rock ve Pop parçaların plaklarına da ÇiçekSepeti’nde kolaylıkla erişilebiliyor. Sevdiğiniz sanatçıların özel koleksiyonlarını kolayca yapabildiğiniz gibi, sevdiklerinize özel anlarınızı anımsatacak şarkıları içeren plaklar da armağan edebilirsiniz.

Plaklardan Gelen Kusursuz Ses Kalitesi

Plaklar, canlı akustik sesleri en ince detaylarına kadar yansıtabildiği için plak çalar modelleri yeniden popüler hale geliyor, plak satın almaya yönelik ilgi her geçen gün artıyor. Plak teknolojisi oluşturduğu nostaljik duygunun yanı sıra en gelişmiş teknolojilerle yarışan çok özel bir ses kalitesi sunuyor. Enstrümanların ve insan sesinin en doğal halini yansıtmayı başaran plaklar, elektronik ve dijital çağın müzik çalar seçeneklerinden farklı olarak kusursuz bir akustik ve mükemmel bir berraklık sağlıyor. Plak tutkunlarının vazgeçemediği bu ses kalitesi, müzik dinlemeyi çok daha özel bir keyif haline getiriyor. Yeni nesil pikapların çoğunlukla kendi hoparlör sistemleri bulunuyor ancak istenirse ekstra bir hoparlör sistemi de kurulabiliyor. Kişisel tercihe göre, daha gelişmiş hoparlör sistemleri kurularak ses kalitesinin daha da yükseltilebiliyor.

Plak üzerindeki çizgilerde gezinerek sesi üreten plak iğnesi, kristal bir iğne ucu içeriyor. Doğal, berrak ve akustik bir ses oluşmasını sağlayan bu iğneler, özel bir standarda sahip olduğundan gerektiğinde kolayca bulunabiliyor. 

Pikap Modelleri ve Özellikleri

Plak tutkusunun atması ile birlikte popülerliğini artıran plakçalar modelleri de ÇiçekSepeti’nin ürün gamı içinde bir çok farklı seçenek sunuyor. Klasik görünümlü pikaplar özel retro tasarımlara sahip olabildiği gibi, çağdaş ve şık tasarım seçenekleri de sağlıyor. Bazı modellerde kasetçalar, CD’lar, radyo özellikleri bulunuyor. Bazı modeller ise USB ve AUX girişleri ya da Bluetooth bağlantılarıyla bütün teknolojik cihazlarla kusursuz uyum içinde çalışabiliyor. Böylece farklı müzik kaynaklarının tümü tek cihazla rahatlıkla kullanılabilir hale geliyor. Yeni model cihazlan, akıllı telefonlar ve tabletlerle birlikte de kullanılarak, istenen sesi yansıtmaları sağlanabiliyor.

ÇiçekSepeti plak satın almak isteyenlerin yanı sıra pikap modelleri ile bu özel tutkuya ilk defa adım atacaklara da kolaylık sağlıyor. Eski zamanların ruhunu yansıtan antika görünümlü modeller, müziğin altın yıllarının retro plakçalar seçenekleri ya da modern çizgilerde tasarlanmış çok şık pikaplar ÇiçekSepeti kalitesi ve güvencesi ile kolayca satın alınabiliyor.

Hem plak seçenekleri hem de plakların sesini mükemmel biçimde yansıtan pikaplar, uygun fiyat seçenekleri ve çok özel satın alma koşullarıyla hediye edilebiliyor. Sevdiklerinize nostaljik duygular yaşatmak, özel bir anıyı anımsatmak ya da kendinize eşsiz müzik ziyafetleri çekmek istiyorsanız ÇiçekSepeti’nde yer alan seçenekleri inceleyebilir, dilediğiniz plak çeşitlerini kolayca satın alabilirsiniz.