Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Polisiye Kitapları

Edebiyat dünyasının en sevilen tarzları arasında yer alan polisiye; sürükleyici, gerilim dolu ve oldukça sürprizli bir hikaye tarzına sahiptir. Gizem, şüphe, suç, cinayet, seri katiller ve polislerin hikayelerde kahramanlara dönüştüğü bu tarzda, zamanın nasıl geçtiği asla anlaşılmaz. Farklı dünyalar ve farklı evrenlerin kapılarını sonuna kadar aralamanızı sağlayacak polisiye kitaplarla gününüzü güzel geçirebilirsiniz. Dünya kla sikleri, Türk polisiye eserleri ve yüzlerce çağdaş polisiye yazarı ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Hemen sevebileceğiniz bir kitabı sipariş edin, kısa sürede kapınıza gelsin ve keyfini çıkarın!

Polisiye Romanları ile Heyecanı Sonuna Kadar Hissedin

Suç ve suçluları konu edinen kitaplara edebiyatta polisiye kitap denilmektedir. Oldukça sürükleyici olan bu tarzda eserlerde casusluk, kaçakçılık, cinayet ve hırsızlık gibi polisi ilgilendiren konular yer alır. Klasik olarak bakıldığında kitapta işlenen suça göre karakterlerin belli özellikleri ön plana çıkar ve ardından olayı çözmesi beklenen polis ile tanışılır. Polis ve suçlunun kovalamacası başlarken ufak detaylar, ipuçları, kişiler hakkında bilgiler ve karakterlerin derinlikleri verilir. Böylece hem polis hem de suçlu ile okur arasında bir bağ oluşmasını sağlanır. Heyecan her geçen sayfada artarken kitabın kahramanları ve olay hakkında her şeyi yavaş yavaş öğrenirsiniz. Bu nedenle bu tarz tüm dünyada oldukça beğeni ile takip edilmektedir. Genellikle orta ve üst sınıf insanların yaşantısının işlendiği bu tarzda yeraltı edebiyatına yakın olan alt sınıf hikayeleri de bulmak mümkündür. Toplumlara ayna tutan ve hikayenin geçtiği yerdeki sorunları gün yüzüne çıkaran tarz, bir yandan da eleştirel bir vazifeyi yerine getirmektedir. Çünkü suçun olduğu yerde sadece suçu işleyen değil, tüm motivasyon kaynaklarının payı olabilir. Suç ve olayları oldukça farklı yönlerden ele alan polisiye romanlar, olaylara farklı açılardan bakabilmenizi sağlar. Merak unsurunu tetiklediği için gerçeklik ve roman dünyası iç içe geçer. Yazarın betimlemeleriyle artık siz de bir dedektif olursunuz ve olayla kendinizi özleştirirsiniz. Sırlarla örülü bu dünyada bir de bakmışsınız tüm parçalar yavaş yavaş birleşiyor. İnsanları ve hayatları konu olan kitaplar, kendi çevreniz ve diğer hayatlar hakkında düşünmenize neden olur. Suçun niteliği, suçu işleyenin psikolojisi, çevresindeki kişiler ve diğer tüm olaylar, sorgulama yeteneğinizi geliştirecektir. Bu sayede bir olay yaşandığında farklı pencerelerden bakmayı öğrenecek ve hayatınızdaki farklılıkları keşfedebileceksiniz.

Polisiye Kitap Çeşitleri

Dünya üzerinde milyonlarca okuru olan polisiye tarzında “En iyi polisiye kitap” diye bir tanımlama yapmak pek mümkün değildir. Çünkü okurun kişisel beğenisiyle alakalı bir alan olan edebiyatta ancak en çok okunanları veya klasikleşen eserleri “En iyi” tabiri ile yan yana getirebilirsiniz. Dünyada ve Türk edebiyatında en çok okunan polisiye kitapları, genelde kendisini kabul ettirmiş ve belli bir kitle edinmiş yazarlar tarafından yazılmaktadır. Polisiye kitaplarda dünya klasikleri denildiğinde akla gelen ilk kitap Sherlock Holmes’tur. Sir Arthur Conan Doyle tarafından kaleme alınan seri, dünyanın en çok okunan kitap serileri arasında yer alır. Bunun duşunda Agatha Christie, John Le Carre, Georgias Simennon, James Bond'un yaratıcısı olan Ian Fleming, Edgar Allan Poe gibi birçok yazar polisiye alanında harika eserler vermiştir. Çağdaş polisiye kitapları ise tüm dünyadan yazarların Türkçe çevirili eserlerinden oluşur. Birçok yayınevi, farklı ve günümüz yazarlarının eserlerini basmaktadır. Avrupa ve Amerika başta olmak üzere birçok yerden eser ülkemizde okunmaktadır. En çok takip edilen yazarlar ise Kerry Wilkinson, James Thompson, Harlan Coben, Stieg Larsson, Dan Brown’dur. Gizem, gerilim, teknolojik suçlar gibi birçok alanda eserleri bulunan bu yazarları siz de kitaplarını okuyarak keşfedebilirsiniz. Günden güne daha popüler hale gelen Türk polisiye edebiyatında ise oldukça iyi yazarlar bulunmaktadır. Polisiye tarzının en önemli öncüleri Ahmet Ümit, Osman Aysu, Çelik Oker gibi isimlerdir. Ayrıca çağdaş Türk polisiye yazarları arasında bulunan Emrah Serbes, Tolga Yazıcı, Deniz Tural gibi isimler de başarılı kitaplarıyla öne çıkmaktadır. Polisiye dünyasının en başarılı yazarları ve en iyi kitaplarını ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Hızlı gönderim ve uygun fiyatları kaçırmamak için mobil uygulama veya web sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın!