İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Ponsetya

Çiçekleri hediye olarak göndermek ve almak yüzyıllar boyunca değişmeyen, belki de değişmeyecek jestlerden bir tanesi. Bunun sebebi ise elbette çiçeklerin zarif görünümü ve baş döndürücü kokuları. Tıpkı renkleri gibi her birinin sembolize ettiği anlamlarla da çiçekler birbirinden farklı seçeneklerle karşınıza çıkıyor. Dünyaca bilinen ponsetya çiçeği de bu çiçekler arasında. Göz alıcı kırmızı rengiyle ponsetya çiçeği, hediye edeceğiniz kişinin oldukça beğeneceği çiçek alternatiflerinden. Bir diğer adı Atatürk çiçeği olan ponsetyaları, ÇiçekSepeti sayesinde incelemek ve hediye etmek oldukça kolay!

Atatürk Çiçeğinin Özellikleri

Yeşilin ve kırmızının estetik uyumu sayesinde çiçek türleri arasında sıklıkla tercih edilen ponsetyalar, Türkçedeki diğer adının Atatürk çiçeği olması sebebiyle ayrı bir anlam ve öneme sahip. Ulu önder Atatürk’ün bir seyahati sırasında bu çiçekleri görüp çok sevmesi, ülkeye getirilmesini ve yetiştirilmesini sağlaması üzerine bitki bilimciler ponsetyaya Atatürk çiçeği isminin verilmesini öneriyor.

Güçlü ve canlı yapısıyla oldukça popüler olan bu çiçek özellikle canlı kırmızı renginden ötürü yurt dışında yılbaşı arifelerinin vazgeçilmezi. Aynı zamanda diğer pek çok özel günde de tercih ediliyor.

Ponsetyalar, rengiyle olduğu kadar yapraklarının hareketli desenleriyle de hem dekoratif hem de şık görünüme sahip. Sivri uçlu, koyu yeşil ve kırmızı renkteki yapraklarıyla bu çiçekleri sevdiklerinize gönül rahatlığıyla hediye edebilirsiniz. Kendisi kadar göz alıcı çeşitleriyle ponsetyaları, ÇiçekSepeti’nden pratik bir şekilde hemen şimdi sipariş edebilirsiniz.

Özel Tasarımlarla Atatürk Çiçeği

Gür yaprakları ve kırmızının yoğun tonlarıyla Atatürk çiçeği, evrensel ünüyle de tescilli bir jest. İç mekan bitkisi olması nedeniyle bakımı da oldukça kolay. Tam da bu sebepten ponsetyalar sevdikleriniz için uzun ömürlü bir hediye seçimi olabilir. Hediye etmek istediğiniz kişi pratik bir şekilde Atatürk çiçeğini ister iş yerinde, isterse evinde muhafaza edebilir.

Eğer hediyenizi daha da özel kılmak istiyorsanız ÇiçekSepeti’nde yer alan birbirinden farklı seçeneklere göz atabilirsiniz. Hediyenizi, hediye paketi şeklinde özenle sarılmış olarak gönderebilirsiniz. Ponsetyalar gibi kırmızı renkte özel kağıtlara sarılmış ve kurdelelerle süslenmiş halini tercih ederek hediyenizi uyumlu hale getirebilirsiniz.

Her tür zevke göre tasarlanmış ponsetya çiçekleriyle ÇiçekSepeti, size birbirinden farklı seçenekler sunuyor. Sade bir görünüm arayanlara beyaz saksılı hali, ponsetyalara ayrı bir zarafet katıyor. Farklı tarzlarda saksılar arıyorsanız çeşitli desen ve renk kombinasyonlarıyla aradığınız hediyeyi rahatlıkla bulabilirsiniz. Eğer daha ergonomik bir hediye ilginizi çekiyorsa boyut seçeneklerine bakabilirsiniz. Örneğin, kahve ve gri tonlarında daha retro bir saksıyla birlikte mini ponsetyalar aradığınız hediye olabilir.

Büyük ve gösterişli bir hediye tercih etmek istiyorsanız dekoratif saksıyla beraber kırmızı gül, beyaz papatya, lavanta, okaliptüs ve arelya yapraklarıyla çeşitlendirilmiş ponsetyalar size uygun olabilir. Birbirinden farklı renkler ve kokularla hediyenizi ahenkli hale getirmeniz çok kolay.

Aradığınız Ponsetya Çiçekleri ÇiçekSepeti’nde

ÇiçekSepeti, özel günler için tasarlanmış saksı çeşitleriyle doğru hediyeyi bulmanıza yardımcı olur. Eğer öğretmeninizi hatırlayıp ona bir jest yapmak isterseniz, Öğretmenler Günü’ne özel tasarlanmış saksısıyla ponsetyalarınızı tereddüt etmeden hediye edebilirsiniz.

Birbirinden farklı büyüklükteki ponsetyaları, çeşitli sunum seçenekleriyle ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Böylece hediye edeceğiniz kişiye yalnızca bir çiçek göndermekle kalmaz, onun beğenilerini de ne kadar iyi bildiğinizi göstererek kendisini özel hissettirebilirsiniz.

ÇiçekSepeti, hediyenizi daha da özel hale getirmenize yardımcı olur. Hediyenize ayrıca ekleyebileceğiniz kartlar sayesinde sevdiğiniz kişiyi daha da mutlu edebilirsiniz. ÇiçekSepeti güvencesiyle hemen şimdi çiçekleri inceleyebilir, aynı gün teslimat seçenekleriyle siparişinizi verebilirsiniz. Dilerseniz belirli bir zamanda gönderilmesini isteyebilir, sürprizlerinizi önceden hazırlayabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.