Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Prezervatifler

Güvenilir ve konforlu ilişkiler için kullanılan ve bir takım riskleri azaltan prezervatif, cinsel sağlık ürünleri arasında önemli yere sahiptir. Farklı markaların üretmiş olduğu prezervatifler kullanıcıların ihtiyaçları dikkate alınarak malzeme, incelik ve boyut olarak farklılıklar gösterir. Sık talep edilen ürünler arasında yer alan prezervatifler farklı cazibeye sahip özellikleriyle piyasaya sunulur. Geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olan prezervatifler arasından fiyat açısından kendinize en uygun ürünü seçebilirsiniz.

Prezervatif Çeşitleri ve Özellikleri

Prezervatif çeşitleri ve özellikleri, kullanıcıların fizyolojilerine ve kişisel isteklerine uygun olarak pek çok farklı özelliğe sahiptir. Farklı markalar tarafından üretilen prezervatifler temelde boy ve malzeme yapısı olarak farklılık gösterir. Böylece herkesin ürünü rahatça kullanması sağlanır. Prezervatifler genel olarak lateks malzemeden üretilir. Fakat lateks alerjisi bulunan kişiler için lateks içermeyen prezervatifler de bulunur. Ürün dokusu genellikle pürüzsüzdür. Kişilerin tercihine göre tırtıklı ve dokulu yüzeye sahip prezervatifler de markalar tarafından üretilir. Prezervatifler normalde kaygan bir yapıya sahip değildir. Kayganlaştırıcı içeren modeller daha rahat birleşme sunar. Bazı kayganlaştırıcı maddeler sürtünmeyle birlikte sıcaklık verir. Bu tarz modellere uyarıcı prezervatif adı verilir. Markaların genelinde geciktirici özelliğine sahip prezervatifler bulunur. Dilerseniz geciktirici etkiye sahip prezervatifleri tercih edebilirsiniz. Aromalı prezervatifler kokuları ve aromalarıyla sevilen ürünler arasında yer alır. Çikolata, çilek, ginseng, ylang ylang gibi pek çok farklı kokudan erotik hisler yaratmak için yararlanabilirsiniz.

Prezervatif Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Prezervatifi rahat bir şekilde kullanmak için öncelikle kendi fizyolojinize uygun olan ürünleri tercih etmelisiniz. Prezervatifin boyunu seçmek ilk aşamadır. Eğer size uymayan bir ürün seçerseniz kullanırken rahatsızlık hissedebilir, üründen verim alamayabilirsiniz. Eğer ürün içeriğinde herhangi bir boy ibaresi yer almıyorsa, ürün standart boy demektir ve çoğu kişinin rahatça kullanabileceği ölçülere sahiptir.
  • Prezervatifin boyundan sonra inceliğine ve kalınlığına da karar vermelisiniz. İnce ve kalın yapı, kullanımda hissiyat farkı oluşturacaktır. Bu durumda, deneyimlerinize göre ürünün inceliğine karar verebilirsiniz.
  • Prezervatifler paketlenirken pek çok farklı özel testten geçer ve sağlamlığından emin olunan ürünler paketlenir. Sizin de ürünü paketten çıkarırken ve kullanırken dikkat etmeniz, tırnaklarınızla ürüne zarar vermemeniz gerekir.
  • Kayganlaştırıcı özelliği olmayan bir prezervatif kullanırken, kayganlaştırıcıya ihtiyaç duyarsanız bunun için özel olarak üretilmiş ürünleri tercih etmeniz gerekir. Bu ürünlerin haricindeki herhangi bir yağ ya da krem, prezervatifin dokusuna zarar verebilir ve yırtılma meydana gelebilir. Bu durumda ürünün koruyuculuğu ortadan kalkar.

En İyi Prezervatif Nasıl Seçilir?

En iyi prezervatif seçmenin yolu prezervatif marka ve çeşitlerini detaylı incelemekten geçer. Eğer daha önce kullandığınız ve memnun kaldığınız bir ürün yoksa ya da yeni bir ürün deneyimlemek istiyorsanız o halde modelleri ve özelliklerini incelemeniz gerekir. Böylece ürünler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir, kendi aradığınız özelliklerle almak istediğiniz markanın ürünündeki özelliklerin aynı doğrultuda olup olmadığına karar verebilirsiniz. Ürünleri detaylı olarak inceleyip, seçim yaparak ürün memnuniyetinizi büyük oranda artırabilirsiniz. Online alışverişlerde indirim zamanlarını takip ederek ucuz prezervatif fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Aldığınız ürünün içeriğini okumalı, içerisindeki maddelere sizin ya da partnerinizin alerjisi olup olmadığından emin olmalısınız. Partnerinizle birlikte daha önce kullanıp memnun kaldığınız bir ürün yoksa o halde en az içeriğe sahip olan klasik prezervatifleri tercih edebilirsiniz. ÇiçekSepeti’nde onlarca farklı markaya ait pek çok farklı prezervatif modelini detaylı olarak inceleyebilir, ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hem ürünlerin özellikleri hem de prezervatif fiyatları arasında kıyaslama yaparak kendiniz için en ideal ürünü hemen satın alabilirsiniz.