Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Priz

Yaşam alanlarında elektrik oldukça önemli bir güç kaynağıdır. Etrafın aydınlatılmasından elektronik aletlerin çalışmasına kadar birçok şeyi elektrik sayesinde yapabilirsiniz. Elektriğin yönlendirilmesi ve doğru güçte cihazlarla buluşması için ise priz kullanmanız gerekir. Farklı özellik ve tasarımlarda sunulan priz anahtarları, yaşam alanlarında elektrik enerjisinin kontrolünü sağlar. Boyut, güç seçeneği, güç çıkış sayısı ve tasarım gibi farklı detaylara sahip olan prizler, farklı markalarca üretilmektedir. Yaşam alanlarında elektrikle ilgili sorunlar yaşamamak adına kaliteli ve iyi bir priz anahtarı edinmeniz önemlidir. Ayrıca yaşama alanlarının dekorasyonunda da priz anahtarları oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Duvar renkleri ve genel tasarıma uygun anahtarlar seçerek yaşam alanınızda bütüncül bir tasarım dili oluşturabilirsiniz.

İhtiyacınıza Yönelik Farklı Priz Ürünleri

Priz anahtarı ve priz yardımcı ürünleri, yaşam alanlarında en çok kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. Kullanılan alana, amaca, boyuta, şekillere ve özelliklere göre farklı priz modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ev, iş yerleri, ofisler, fabrikalar gibi aklınıza gelebilen her alan için farklı priz modelleri ve aksesuarları bulunmaktadır.

  • Priz anahtarı, günlük hayatta en çok kullanılan ürünlerin başında gelir. Lamba açarken, televizyon veya bilgisayar çalıştırırken, telefonunuzu şark ederken priz anahtarı kullanırsınız. Bu anahtar, üzerinde farklı güç çıkış sayısı bulunan farklı tasarımlarda sunulur. Tekli, çiftli veya üçlü gibi çıkış sayılı priz anahtarları arasından ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz.
  • Priz çerçevesi, elektrik sisteminin geçtiği priz anahtarının üzerine dekoratif bir görüntü oluşturmak ve olası kazaları önlemek için takılan bir üründür. Farklı renk ve tasarımlarda sunulan priz çerçeveleri arasından yaşam alanınızın genel renk ve dekorasyonuna uygun seçimler yaparak şık bir ortam oluşturabilirsiniz.
  • Priz koruyucu, çocuklu aileler için oldukça önemli bir üründür. Küçük çocukların oldukça ilgisini çeken prizlere bir şeyler sokulması oldukça tehlikelidir. Priz koruyucu çeşitleri ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. İki çeşitte sunulan priz koruyuculardan ilkinde prizi dışarıdan kapatabilirsiniz. Kapaklı prizler tehlikeli durumları engeller. Dişli koruyucular ise daha güvenliklidir. Fişin iki dişi çevrilmeden kullanıma kapalı kalır.

Farklı Kullanım Alanları İçin Priz Çeşitleri

Priz çeşitleri, farklı kullanım alanları için özel seçeneklerde üretilmektedir. Kullanım alanınızın ihtiyaçlarına göre priz seçimi ve yardımcı ekipmanlarını seçebilirsiniz.

Priz Çoğaltıcı: Uzatma kablosu olmadan direkt olarak priz üzerinde kullanılan çoğaltıcı, uzak noktalardan prizi erişmek yerine prize birden fazla elektronik cihazın fişini takabilmek için kullanılır. İhtiyaca göre 3’lü, 5’li, 8’li gibi seçeneklerde çoğaltıcı bulabilirsiniz.

Priz Çoklayıcı: En az iki prizden oluşan priz çoklayıcı, genelde 3’lü priz olarak bilinen kablolu modeldir. Uzak mesafelerde prizden elektrik enerjisi almak için kullanılmaktadır. Elektrik prizi için topraklı modelleri tercih etmeniz, cihazlarınızın herhangi bir sorun yaşanmaması adına önemlidir.

Akıllı priz: Son dönemlerde yaygınlaşmaya başlayan akıllı priz modelleri, üzerinde bulunan ayar düğmeleri ve Wi-Fi bağlantısı sayesinde cihaz üzerinde kontrol sağlamaktadır. Bu sayede ışık ayarı, cihaz açma-kapama gibi işlemleri uzaktan da yapabilirsiniz.

Priz Kutusu: Güç, veri ve tüm elektrik ürünlerinin zarif bir kutu içerisinde toplanmış halidir. Düzenli bir ortam oluşmasına yardımcı olur. Kolay montajı sayesinde ister masanızda ister ister mobilya üzerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. İstenmeyen kabloların görüntülerinin ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.

Priz Kasası: Priz anahtarının oturduğu alan olan priz kasası, farklı dekoratif seçeneklerde sunulan bir üründür. Yaşam alanlarının genel tasarımına uygun renk ve stillerde seçimler yaparak daha şık bir ortam oluşturabilirsiniz.

Priz Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Seçtiğiniz her üründe olduğu gibi priz seçiminde de bazı konular hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir.

  • Öncelikle marka ve modeli bilinen prizleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Kaliteli ürünler, elektrik gibi çok önemli bir konuda daha da değerlidir. Bilinmeyen markalar, cihazlarınıza yüksek voltaj vererek zarar görmesine neden olabilir.
  • Seçtiğiniz prizin renk, şekil ve kullanım alanına dikkat etmelisiniz. Genel tasarıma uyan ve ihtiyaçlarınıza cevap veren modelleri tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.
  • Ürünün işlevselliğine ve ekstra özelliklerine bakmalısınız. Banyo ve mutfak gibi alanlarda kapaklı ve topraklı priz seçimine ekstra özen göstermeniz önemlidir.
  • Priz modelinin bütçenize uygun olmasının yanı sıra kullanıcı yorumları oldukça önemlidir. Sizden önce ürünü alan ve kullanan kişilerin görüşlerine bakarak ürün hakkında bilgi edinebilirsiniz.

En iyi markaların farklı alanlar için üretilen priz modellerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.