Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Projeksiyon Perdesi

Projeksiyon perdesi, projeksiyon cihazlarından gelen görüntünün yansıtıldığı yerdir. Duvar, tavan veya ayaklı olarak farklı modelleri vardır. Her ne kadar görüntü kalitesinin belirleyicisi projeksiyon gibi dursa da projeksiyon perdesi de bu parametreyi etkileyen tamamlayıcı ürün olarak ortaya çıkar. Sahip olunan projeksiyon tipine ve görüntü kalitesine göre perde tipi seçmeniz gerekir. Eğer 3D görünüm özelliği olan bir cihazınız varsa buna uygun bir seçeneğe yönelmeniz önemlidir. Perde boyutunu da cihaz ile perde arasına koyulacak mesafeye göre belirlemelisiniz. Siz de ÇiçekSepeti’nde projeksiyon cihazınızın özelliklerine uygun bir projeksiyon perdesi bulabilirsiniz.

Projeksiyon Perdesi Çeşitleri

Projeksiyon perde çeşitleri arasında en çok bilinen ve tercih edilen modeller storlu veya motorlu duvar/ tavan tipinde karşınıza çıkar. Bunları tripod ayaklı modeller ve son zamanlarda popüler olan sabit çerçeveli ve yerden çekmeli olanlar izler. Duvar/ tavan tipindekiler isminden de anlaşılacağı gibi boş bir duvara veya tavana sabitlenir. Bu modeller elle manuel olarak ya da uzaktan kumanda veya düğme ile açılıp kapanır. Eğer projeksiyonun bulunduğu ortamda uygun bir duvar veya tavan yoksa diğer modelleri değerlendirebilirsiniz. Tripod perdeleri üç ayaklı yapıları sayesinde kolaylıkla kurabilir, kullanım bittiğinde ise katlanarak kenara kaldırabilirsiniz. 100x 75 cm gibi dikdörtgen şekillerin yanı sıra 160x 160 cm gibi kare modelleri de bulunur. Taşınabilir olan perdelere diğer alternatif ise yerden çekmeli adı verilen modeldir ancak alternatiflerine göre fiyatları daha farklı olabilir. Sabit çerçeveli olanlar ise duvar/ tavan perdelerinin neredeyse aynısıdır tek fark bu tipte belirli bir çerçevenin yer almasıdır. Kamp, bahçe gibi dış alanlarda sinema keyfi yaşamayı seviyorsanız, bu modelleri inceleyerek ekran haline getirebileceğiniz ürünler arasından seçim yapabilirsiniz.

En İyi Projeksiyon Perdesi Seçenekleri

Farklı uygulamalar için birçok özelliğe sahip projeksiyon perdeleri vardır. Perdeler genellikle mat beyaz yüzeye sahiptir. Mat yüzeyler, parlama gibi sorunların önüne geçilmesini hedefler. Mat yüzeylerin ışık kazancı 1.00 ile 1.20 arasında değişir. Yeni nesil teknolojilerle birlikte farklı renklerde projeksiyon perdelerinin tasarlandığını da görebilirsiniz. Bunlar arasında öne çıkan seçenekler kontrast gri renkli projeksiyon perdeleridir. Bu tasarımlar çoğunlukla ev sinema sistemi için değerlendirebileceğiniz seçeneklerdendir. 3D izleme deneyimi için gümüş projeksiyon perdeleri de değerlendirebileceğiniz modeller olur. Bu tasarımların 3D görüntü alabilen projeksiyonlar ile kullanılması gerekir. ALR projeksiyon perdeleri ise ortam ışığının yoğun olduğu kısımlarda kullanım için idealdir. Yeni nesil teknolojilerle tasarlanan ALR projeksiyon perdesi yüzeyinin özel dokusu, projeksiyondan gelen ışığın tamamını izleyiciye yansıtmayı hedefler. Böylece daha net ve canlı bir görüntü deneyimi elde edebilirsiniz.

Projeksiyon Perdesi Fiyatları

Projeksiyon perdesi fiyatları modellerin kontrast özelliklerine, taşınabilirlik durumlarına ve boyutlarına göre değişir. Fiyatlar kullanım alanına göre değerlendirilebilen projeksiyon perdesi boyutlarına bağlı olarak farklılık gösterir. Ev tipi kullanım için uygun olan modeller ile açık havalarda değerlendirilen seçenekler hem ekran kalitesi hem de boyut bakımından birçok farklılığa sahiptir. Bazı kumandalı projeksiyon cihazlarının perdeleri de uzaktan yönlendirme ile açılıp kapanabilir. Tripod tipinde olanlar özellikle kısıtlı alanlara sahip olan kullanıcılar için öne çıkar. Bu modeller oldukça pratik bir şekilde kurulur ve kullanım tamamlandıktan sonra kullanılmadığı zamanlarda rahatlıkla katlayıp kaldırabileceğiniz seçeneklerdendir. Dört bir tarafında siyah şerit yer alan sabit çerçeveli tipler genellikle 16:9 formatında üretilir. Bu nedenle fiyat farklılıkları görmeniz mümkündür. Siz de İhtiyacınıza uygun birbirinden farklı ve uygun fiyatlı projeksiyon perdesi modellerini Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz. Kullanım alanınıza ve bütçenize uygun ürünleri incelemek, kolayca satın almak için seçenekleri değerlendirebilirsiniz.