Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Protein Barlar

Düzenli olarak antrenman yapıyor ve beslenmesine azami ölçüde dikkat ediyorsanız, protein yönünden zengin olan protein bar sporcu atıştırmalıkları tam size göre. Türkiye ve dünyanın önde gelen sporcu besinleri üreticilerinin imzasını taşıyan ürünler, besleyici oldukları kadar lezzetliler de. Tadına doyamayacağınız protein barları, tekli paketler ya da çoklu ambalajlar hâlinde ÇiçekSepeti’ne özel olanaklarla satın alabilirsiniz.

Protein Açığınızı Birbirinden Leziz Barlarla Kapatın

Emilimi yavaş gerçekleşen süt proteini ve hızlı gerçekleşen Whey protein kullanılarak üretilen protein bar sporcu atıştırmalıkları, karbonhidrat yönünden zayıf, protein açısından ise oldukça zengin. Profesyonellerin, öğün aralarının yanı sıra fitness antrenmanlarından önce ve sonra tüketilmesini önerdikleri ürünler, spor salonuna giderken yanında protein tozu ve shaker taşımak istemeyenler için de güzel bir seçenek. Tercih edeceğiniz markanın, ürettiği protein bara göre içerisinde 30 grama yakın protein bulunduran atıştırmalıklar, ürün grubuna bağlı olarak düşük ve orta düzeyde yağ içerebiliyor. Lezzetlerini çikolata ve meyve aromalarından alırken şeker düzeyi de düşük tutulan protein barlar, yeterli düzeyde lif içerdiği için tüketim sonrasında kendinizi tok hissetmenize de yardımcı olmakta. Gramaj bakımından da tatmin edici seviyede olan barlar, diyet dönemlerinde tüketmekten kaçındığınız lezzetli ama sağlıksız atıştırmalıklara sağlıklı ve doyurucu bir alternatif.

Prebiyotik ve Vitaminli Ürünlerle Fit Kalın

İçerdikleri toplam kalori bakımından, özellikle aktif bir yaşantıya sahip spor tutkunlarının önemsemeyecekleri seviyede olan protein bar sporcu atıştırmalıkları, içerdikleri tuz miktarıyla da birbirinden ayrılabilmekte. Kimi markaların ürettikleri protein barlarda, hiç tuz bulunmazken kimi ürünlerde ise sporcuların tüketim adedine dikkat edebilecekleri düzeyde tuz yer alabiliyor. Ancak bahse konu tuz miktarı, sodyum tüketimi noktasında özel hassasiyet gösteren bireyler hariç herkes için normal oranlarda. Protein barların içerikleri vitamin, mineral ve prebiyotik katkılarıyla da çeşitlilik gösterir. B1 (Tiamin), B2 (Riboflavin), B3 (Niasin), B9 (Folik Asit), B12, C ve E gibi birçok vitaminin bulunduğu protein barlar, yüksek vitamin değerleri sayesinde vitamin gereksinimlerinizi karşılamanızda size yardım edebilir. Sporcuların haricen alabildikleri çinko, demir ve magnezyum minerallerini içeren protein bar sporcu atıştırmalıkları da var. Antrenörünüzün tavsiyesi doğrultusunda hem vitamin ve prebiyotik katkılı hem de minerallerle desteklenen ürünleri ÇiçekSepeti’nden kolayca satın alabilirsiniz.

Yüksek Kaliteli Ham Maddelerle Üretilen Barlar

Türkiye ve yurt dışında üretim gerçekleştiren sporcu besinleri üreticileri, protein tozu ve protein odaklı diğer besin takviyelerinde olduğu gibi protein barlarda da yüksek kaliteli ham maddelere yer verir. Yağ kullanımı noktasında da hassas olan üreticiler, trans yağ ve benzeri içerikleri, protein barlarda kullanmaz. Protein bar sporcu atıştırmalıklarında lif katkıları ise tamamen doğal kaynaklardan geliyor. Ürünlerin içeriklerine dair ayrıntılı analiz değerlerini öğrenmek isterseniz, markaların ürünlere dair yayımladıkları dokümanları inceleyebilirsiniz.

Satın aldıktan sonra kullanım tavsiyeleri doğrultusunda günlük bir ya da daha fazla sayıda tüketebileceğiniz protein barların dokuları ve dolguları farklı olduğu için saklama koşullarına dikkat etmelisiniz. Uzun süre buzdolabında beklettiğiniz bazı protein barları, yumuşak iç dolgularının sertleşmesi nedeniyle hemen tüketmekte güçlük çekebilirsiniz. Bazı protein barların dolgu kısımları ise gofret formunda olduğu için böylesi ürünleri, buzdolabından çıkarır çıkarmaz tüketmeniz mümkün. Ancak her halükârda, protein barları yüksek sıcaklıklardan, güneş altında bulundurmaktan ve doğal olmayan yollarla ısıtmaktan kaçınmanız yerinde olur.

Eğer siz de spor antrenmanlarınızı aksatmadan gerçekleştiriyor, kas hacminizi proteinden zengin sporcu atıştırmalıklarıyla korumayı hedefliyorsanız, ÇiçekSepeti’ndeki protein bar sporcu atıştırmalık çeşitlerini inceleyebilir, dilediğiniz ürünü ÇiçekSepeti üzerinden satın alabilirsiniz.