Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Psikoloji Kitabı

Kitaplar, okuyucuların farklı dünyalarda dolaşmasını sağlayan, çeşitli faydaları bulunan hobilerden biridir. Çok çeşitli türde kitap vardır. Herkesin kitap tercihi farklı olabilir. Polisiye kitapları, tarih kitapları, romanlar, öyküler, kişisel gelişim kitapları, psikoloji kitapları, karikatürler bunlardan birkaçıdır. Psikoloji kitapları çocuk, genç ve yaşlılara yönelik olabilir. Bu tarz kitaplarda genellikle konular oldukça geniştir. En etkileyici ve en çok okunan psikoloji kitapları arasından kendiniz için en güzelini ÇiçekSepeti’nde inceleyip satın alabilirsiniz!

Psikoloji Kitaplarının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Bilim olarak Psikoloji, insanın duygu ve düşünce yapısının araştırır. Hayat ile iç içedir. Psikoloji kitapları da genellikle vakaları inceleyen bir yapıya sahiptir. Hem yeni şeyler öğrenmek isteyenler için hem de aydınlatıcı bilgiler arayanlar için bu tarz kitaplar son derece önemlidir. Psikoloji kitapları;

 • İnsan gelişiminin üzerine yoğunlaşabilir. Bu tarz psikoloji kitapları doğal gelişimi destekler.
 • İnsanın mutlu olmasına yönelik olabilir. 
 • Tabular, cinsellik ve iletişim üzerine yazılan psikoloji kitapları da vardır. Bu tarz kitaplar bilimsel ya da roman şeklinde olabilir. Psikolojik bir alt öyküye sahip olan kitaplar herkesin okuyup anlayabileceği türdedir. Daha teknik ve bilgi dolu kitaplar ise genellikle profesyonellere ve psikoloji bilimiyle ilgilenenler içindir. 
 • Psikoloji kitapları konularına göre de kendi içinde ayrılır. Örneğin sosyal psikoloji, danışmanlık psikolojisi, ergen ve çocuk psikolojisi gibi farklı kategorilerde kitaplar vardır. 

Psikoloji kitapları, sadece sorunlarla başa çıkmak isteyenlerin değil, kendini geliştirmek ve psikoloji bilimiyle ilgili kendini geliştirmek isteyenlerin de tercih edebileceği kitaplardandır. Psikoloji kitaplarını okumanın faydaları arasında;

 • Doğru iletişim kurmayı öğrenme,
 • Potansiyelini en iyi şekilde kullanmayı keşfetme,
 • Bireysel ve toplumsal farkındalığı artırma, 
 • Bilgileri analiz etme ve yorumlama, 
 • Durumlara farklı açılardan yaklaşmayı sağlama gibi maddeler bulunur. Bunların yanı sıra psikoloji kitapları, pek çok konuda gelişimi desteklemesiyle ön plana çıkar.

Her seviyeden insanın okuyup anlayabileceği türde psikoloji kitabı mevcuttur. Tartışmaya kapalı olan, çok tartışılan ya da tabu olan konularda bile yazılan kitapları okuyup konular hakkında daha ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. Her yaştan okuyucunun ilgisini çeken, çok sayıda psikoloji kitabı vardır. 

En sık tercih edilen psikoloji kitapları, psikoloji eğitimi kitaplarıdır. Özellikle bu alanda okuyan, araştırmalar yapan ve öğrenmeye açık olan kişiler, bu kategorideki kitapları sık sık tercih eder. Oldukça çeşitli kitapların bulunduğu bu kategoride siz de ilgi alanınıza yönelik tercih yapabilirsiniz. 

Psikoloji kitaplarını seçerken dikkat etmek gereken birtakım unsurlar bulunur. Hem kendiniz hem de karşınızdakinin sağlığı söz konusu olduğu için bu tarz kitapları alırken ince eleyip sık dokumak önemlidir. Psikoloji kitapları arasından seçim yaparken şunlara dikkat edebilirsiniz: 

 • Bir psikoloji kitabı almak ve hayatınızı sağlıklı bir şekilde sürdürmek istediğinizde ilk olarak kitabın yazarının yetkinliğine bakabilirsiniz. Böylece kitabın size nasıl bir fayda sağlayacağını, yazarın konuyla ilgili bilgi birikiminin olup olmadığını anlayabilirsiniz. Alanında kendini kanıtlamış kişilerin kitaplarını seçerek kendiniz için daha faydalı olabilirsiniz. 
 • Daha sonra psikolojinin hangi alt dalıyla ilgili bir kitap okumak istediğinizi düşünerek kitabın konusunu seçebilirsiniz. Böylece yüzlerce kitap arasında kaybolmak yerine kitapları sınırlandırabilir ve daha kolay seçim yapabilirsiniz.
 • Psikoloji kitapları arasından seçim yaparken kitabın sizi motive edip etmeyeceğini göz önünde bulundurabilirsiniz. Her kitap her insan için uygun olmayabilir. Dolayısıyla okumayı sürdürebileceğiniz, size zarar vermeyecek, sizi tetiklemeyecek kitapları otercih edebilirsiniz. 

En Çok Satan Kişisel Gelişim Kitaplarını Keşfedin!

ÇiçekSepeti’nin zengin kitap çeşitliliği sayesinde psikoloji kitaplarına internet sitesinden kolayca ulaşabilirsiniz. Çeşitli kitapları online olarak inceleyip hızlı ve hesaplı bir şekilde size en uygun fiyatlı şekilde satın alabilirsiniz. Ayrıca kitap seçimi sırasında yorumları inceleyerek kitaplar ile ilgili daha çok fikir sahibi olabilirsiniz!